Як безпечно купити квартиру?

Дуже часто на ринку нерухомості виникають проблеми, коли планується придбання квартири. Справа в тому, що такий вид угоди має свої особливості, причому про багатьох із них користувачі навіть не підозрюють.

Також під час продажу квартир часто зустрічаються шахраї. Тому покупцям рекомендується ознайомитися з ключовими правилами укладання угоди, перевірки документів, щоб уникнути неприємностей.

Як правило, квартири купуються у випадках, коли фінансові можливості дуже обмежені. Тому варіант співпраці з агентствами нерухомості не підходить, оскільки має на увазі наявність додаткових витрат.

Які можуть бути ризики?

Спочатку покупцям рекомендується ознайомитися з можливими ризиками. Якщо ви про них знатимете, то зможете уникнути.

До основних ризиків при придбанні квартири можна віднести:

  1. У власника є права лише на частку, але не на всю квартиру загалом. У цьому випадку буде потрібний дозвіл на продаж від інших власників. Якщо продавець не зможе його отримати, і ви пропустите цей момент під час перевірки документів, то виникнуть певні проблеми. З'являться інші власники, з якими потрібно буде ділитися частиною нерухомості, або заплатити їхню частку.
  2. Квартира не була приватизована. І тут об'єкт нерухомості є власністю держави, проте продавець має повне право переоформити їх у власність. І доки він цього не зробить, проводити будь-які угоди з нерухомістю забороняється.
  3. Укладання сірих угод через договір дарування. Як правило, у цьому випадку продавець пропонує суттєву знижку, через яку покупець забуває про стандартні заходи безпеки. Угоду за договором дарування можна легко оскаржити в суді, причому покупець при цьому повинен буде виплатити штраф. Саме таку схему найчастіше використовують шахраї, тому укладайте угоди лише за договорами купівлі-продажу і відмовляйтеся від інших договорів, навіть якщо вам пропонують дуже вигідні умови купівлі.
  4. Власниками квартири є недієздатні громадяни чи неповнолітні діти. У цьому випадку потрібно отримувати відповідні довідки та дозволи на продаж від органів опіки та піклувальників.

Таким чином, щоб придбати квартиру, необхідно суворо дотримуватись юридичних особливостей оформлення. Якщо цього не робити, то ви сильно ризикуєте своїми грошима та власністю, яку отримаєте після укладання угоди.

Ключові особливості грамотного укладання угоди

Щоб вдало купити квартиру, потрібно брати до уваги багато важливих моментів.

Для грамотного укладання угоди дотримуйтесь наступних правил:

  • Статус окремого житлового приміщення. Вам необхідно впевнитись, що квартира має всі технічні документи, в яких зазначаються її експлуатаційні та фізичні параметри. В іншому випадку власник пропонуватиме вам зовсім не квартиру, а частку, наприклад кімнату. І розділити її справедливо з іншими власниками буде досить складно. Краще купувати житло, яке буде виключно вашим по праву, і на нього не будуть претендувати інші спадкоємці чи власники;
  • Перегляньте кількість прописаних власників. На момент укладання угоди будинкова книга об'єкта нерухомості має бути повністю порожньою, з неї необхідно всіх виписати. Що стосується інших власників, то всі вони повинні дати свій письмовий дозвіл на продаж об'єкта, причому його потрібно завіряти у нотаріуса;
  • Не погоджуйтесь на укладення угоди, якщо в договорі вказуватимуться та розглядатимуться не всі нюанси. Наприклад, деякі продавці можуть запропонувати вказати в договорі меншу суму, ніж є насправді. Так вони намагаються уникнути серйозних податків, обдурити державу. У цьому випадку ви ризикуєте втратити частину грошей, якщо будуть судові розгляди, під час яких угоду анулюють. Також можуть бути притягнуті до відповідальності за незаконні махінації з документами.

Одним словом, купівля квартири – не менш відповідальний захід, ніж купівля квартири. Якщо ви сумніваєтеся, що зможете розглянути всі юридичні моменти самостійно, рекомендується найняти кваліфікованого фахівця, який забезпечує грамотний супровід угоди.