Ліпний декор в інтер'єрі

Ліпнина довгий час вважалася виключно аристократичною прикрасою, що й не дивно, враховуючи її здатність робити інтер'єр більш розкішним та витонченим.

Ліпний декор в інтер'єрі створює в приміщенні атмосферу урочистості, що значно обмежує можливість його використання в різних стилях інтер'єру. Точніше сказати – обмежувало, адже сучасна ліпнина органічно вписується у багато стилів, а деякі ліпні елементи можна навіть створити своїми руками.

ліпний декор в інтер'єрі

Ліпнина, представлена сьогодні у продажу, дуже різноманітна, що відкриває необмежений простір для втілення різноманітних дизайнерських ідей. Найбільш популярним матеріалом для створення ліпного декору, як і сотні років тому, є гіпс. Колони, стельові розетки, молдинги, 3D панелі, карнизи, рами для дзеркал із гіпсу як на http://dekorgips.kz/novosti/126-ramy-dlya-zerkal-iz-gipsa.html - Ось кілька можливих рішень для прикраси інтер'єру.

ліпний декор в інтер'єрі - панелі

Переваги та недоліки гіпсової ліпнини

Гіпсова ліпнина - Унікальна інтер'єрна прикраса, яка буде чудово виглядати в житло практично будь-якого стилю.

Наприклад, класичний напрямок вітає використання колон і напівколон, стиль модерн цілком допускає наявність оригінальних стельових розеток, навіть суперсучасний хай-тек тільки виграє від присутності гіпсових 3D панелей, що є новинкою в ліпному мистецтві.

Серед переваг гіпсової ліпнини особливо варто виділити її естетичність і високу чіткість. Гіпс славиться своєю пластичністю, тому може набувати будь-якої обраної форми, точно повторюючи найтонші лінії і витончені риси. З декоративністю гіпсової ліпнини не може змагатися ніякий інший вид ліпного декору. Здебільшого поліуретан і полістирол вважається лише дешевою альтернативою гіпсу.

Експлуатаційні характеристики гіпсового декору також високі, основними його перевагами вважаються:

  • екологічна чистота та абсолютна безпека для здоров'я, обумовлена природним походженням сировини для виготовлення;
  • довгий термін служби, свідченням якого можуть стати вироби з гіпсу, створені кілька століть тому, що збереглися до наших днів;
  • податливість ремонту: у разі пошкодження виробу можна відносно легко відреставрувати, повернувши колишню форму;
  • здатність створювати сприятливий мікроклімат у приміщенні, що зумовлено гігроскопічністю гіпсу, що вбирає вологу, а потім віддає її, регулюючи показники вологості у приміщенні.

До недоліків гіпсового декору можна віднести досить велику вагу, яка викликає складнощі з монтажем, що потребує професійного підходу.

Гіпсовий ліпний декор в інтер'єрі своїми руками

ліпний декор в інтер'єрі своїми руками

Звичайно, зробити своїми руками якісь габаритні вироби з гіпсу дуже складно, але невеликі елементи подужати цілком реально, достатньо дотримуватися нехитрої інструкції:

  1. На першому етапі необхідно вибрати відповідну форму, благо, що представлені в магазинах для рукоділля силіконові форми чудово для цього підходять. Стінки форми ретельно змащуються розділовим мастилом.
  2. Потім створюється гіпсовий розчин, що складається з 10 частин порошку та 7 частин теплої води – все добре вимішується. Для більшої пластичності можна додати трохи клею ПВА.
  3. Примішаний до стану рідкої сметани розчин заливається у форму і на 15-20 хвилин залишається для схоплювання. Після цього виріб виймається та добу сушиться.
  4. Готовність виробу до подальшої обробки можна визначити за кольором – він має стати молочно-білим. Готовий декор покривають ґрунтовкою і, якщо необхідно, фарбою.
Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *