Новорічні гірлянди із шишок своїми руками
Прикрашати інтер'єр до зимових свят, мабуть, найцікавіша частина передноворічної метушні, особливо якщо Ви вирішили робити деякі прикраси та ялинкові іграшки своїми руками. Пропонуємо звернути увагу на новорічні гірлянди із шишок, які дозволять Вам швидко та красиво оформити декор приміщення на Новий рік, наповнивши його казковою різдвяною атмосферою, теплом та затишком.
Зміст:
- Гірлянди із позолочених шишок
- Гірлянди з шишок з фарбою, фольгою та блискітками
- Кольорова гірлянда із шишок
- Прості гірлянди із шишок
- Гірлянди із щільним розташуванням шишок
- Фотографії різних гірлянд із шишок
Важливою перевагою створення гірлянди з шишок своїми руками є те, що це обійдеться Вам практично безкоштовно, адже головний елемент гірлянди - шишки - ви можете самостійно зібрати у хвойному лісі. Базовий варіант - це звичайні шишки, прив'язані або приклеєні до мотузки. Але навіть таку просту конструкцію можна урізноманітнити і зробити незвичайні, яскраві та ошатні гірлянди.
Гірлянди із позолочених шишок
Вам знадобиться:
- шишки (кількість шишок та відстань між ними визначає загальну довжину гірлянди);
- клей ПВА або спеціальний клей для поталі;
- золотиста фольга для декору (поталь – імітація сусального золота);
- лак або спрей-герметик;
- гвинти з О-подібними гачками;
- натуральна мотузка (шпагат джгутовий, мотузка);
- губка, пінцет, плоскогубці, широка пензлик, ножиці.
Даний варіант складно назвати бюджетним, тому що в оригінальному майстер-класі використовується поталь - дорогий матеріал для золочення у вигляді найтонших листів золотої фольги. За бажання, поталь можна замінити звичайною металевою фольгою, золотистою фарбою в балончику або золотими блискітками.
Очистіть шишки від землі, пилу та бруду.
Якщо ви використовуватимете поталь для золочення, краще придбати спеціальний клей. Нанесіть губкою клей щільним шаром на поверхню всіх шишок. Уважно прочитайте інструкцію до клею. Як правило, потрібно дати клею висохнути перед позолоченням. Шишки зручно сушити у картонному лотку від яєць. Поки шишки сохнуть, ви можете пофарбувати гачки золотим за допомогою спрей-фарби.
Тепер можна зайнятися позолотою! Акуратно візьміть перший шар фольги і повністю оберніть шишку. Потім чистим широким пензлем або губкою добре пройдіться по поверхні фольги. У тих місцях, де немає клею та порожнечі, фольга обсипатиметься «лахміттям».
Цими шматочками золотої фольги ретельно посипаємо інші шишки. У місцях, де ви нанесли клей, фольга має приклеїтися. Цей метод золочення фольгою робить кожну шишку більш фактурною, як покритої пластівцями золотого снігу. Якщо використовувати спрей-фарбу чи блискітки, ефект буде зовсім не такий.
Після золочення шишки необхідно покрити лаком або спреєм-герметиком, дати висохнути.
За допомогою плоскогубців вкрутіть в центр основи шишки гвинт із гачком.
Візьміть мотузку з натурального матеріалу, відріжте шматок потрібної довжини та починайте нанизувати шишки.
Зручно буде почати з центральної шишки та рухатись до країв мотузки. Протягніть мотузку в О-подібний гак і зафіксуйте вузликом.
Далі, виходячи з кількості шишок та довжини гірлянди, по черзі додавайте по одній шишці через рівні відстані, фіксуючи вузликами. Можна кріпити шишки групами по 2-3, чергуючи з одиночними. Гачки можна прикрасити бантиками зі стрічок або маленькими гілочками хвойними.
Гірлянди з шишок з фольгою, спрей-фарбою та блискітками
Цей варіант новорічного виробу з шишок дуже похід на попередній, але в даному випадку ми до декору шишок додамо золотисту та рожеву фарбу, а також розсипні рожеві блискітки.
Хід роботи ідентичний, тільки насамперед, після очищення шишок від бруду, ми фарбуємо їх спрей-фарбою: половину шишок – у золотий колір, половину – у яскраво-рожевий. Дотримуйтесь, будь ласка, усіх запобіжних заходів при роботі з балончиком. Дайте фарбі підсохнути 10-15 хвилин, але не повністю. Ледве вологу поверхню шишок ми використовуємо замість клею. В даному випадку золотистою фольгою покрили золоті шишки прямо на вологий шар золотої фарби, а рожеві посипали рожевими блискітками. Більш детально процес можна переглянути на фотографіях нижче.
Кольорові гірлянди із шишок
Шишки можна пофарбувати у будь-який колір за допомогою спрей-фарби з балончика. Рекомендуємо попередньо наносити шар білої фарби, тоді для яскравого, насиченого кольору буде достатньо 1-2 шарів кольорової фарби, в іншому випадку для досягнення необхідного відтінку може знадобитися нанести 4-5 шарів фарби з балончика.
Після того, як фарба повністю висохла, нанесіть гарячий клей під верхній ряд лусочок біля шишки. Потім протягніть у цьому місці мотузку і приклейте шишку. Через рівну відстань таким же чином приклейте решту шишок.
Проста натуральна гірлянда із шишок
Природна, проста гірлянда з шишок на Новий рік чудово виглядатиме і без позолоти, блискіток та яскравих фарб. Особливо такий натуральний декор підійде для інтер'єру, оформленого в еко стилі, скандинавському стилі, кантрі або лофт. Мінімум матеріалів та зусиль! Цю гірлянду можна зробити за десять-двадцять хвилин, залежно від довжини. Вам знадобляться тільки шишки, мотузка, лінійка та клей. Автори використали ще малярську стрічку, на якій зробили позначки відстані між шишками.
Приклейте малярну стрічку на стіл і відзначте на ній два відрізки - відстань між шишками. Замість стрічки можна прикріпити скотчем аркуш паперу з відмітками.
Візьміть моток мотузки, шпагату або вовняної пряжі, залиште хвостик 10-15 см, щоб зав'язувати гірлянду. Покладіть мотузку вздовж стрічки з відмітками. Нанесіть краплю клею на основу шишки і сильно на 5 сек притисніть до мотузки на позначці. Зробіть те саме для другої шишки. Рухайте мотузку і приклеюйте по шишці. Але мені здається, що надійніший метод приклеювання шишок описаний у розділі вище — під верхніми лусочками шишки.
Гірлянди із шишок із щільним розташуванням
Шишки можна розмістити дуже щільно, якщо гірлянда невелика. Для цього можна використовувати тонкі стрічки або мотузки. Ось так:
Фотографії ідей гірлянд із шишок
Звичайно, чотири представлені вище майстер-класи як зробити гірлянди з шишок на Новий рік — це далеко не все, що можна вигадати. Ви можете експериментувати з розташуванням шишок та їх колірним рішенням, прикрашати гірлянду ялинковими іграшками, мішурою, стрічками та дощем, комбінувати шишки з хвойними гілками, горіхами та навіть фруктами, наприклад, з яблуками. Дайте волю фантазії! А готуватися робити гірлянди треба вже зараз, потихеньку збираючи в лісі на прогулянці соснові та ялинові шишки.
Читайте також: