Перголи та арки: витончений декор саду

Арки та перголимабуть, одні з найдавніших рукотворних прикрас саду, відомі ще з часів Стародавнього Єгипту та Риму. Кілька століть тому ці невеликі архітектурні форми були незмінним декором англійських та французьких садів у аристократичних маєтках та садибах. Сьогодні арки знову дуже популярні, міцно входячи до садової моди.

Така ажурна прикраса з кучерявими рослинами робить сад вишуканим, гармонійним та витонченим.

Арки і перголи відрізняються один від одного не так вже й сильно. Фактично, садова арка – це досить вузька вертикальна конструкція, а пергола – ширша та глибша, причому часто вона складається з кількох взаємозалежних арок.

Розташування арок у саду завжди має бути продумане та органічно пов'язане з горизонтальними елементами ландшафтного дизайну. Арка, що стоїть посеред порожнього газону, буде виглядати доречно хіба що для святкування весілля. А ось якщо встановити її на початку садової стежки або доріжки до будинку, то тоді арка виконуватиме роль своєрідних воріт, що з'єднують різні зони присадибної ділянки.

Головне призначення пергол - створення над внутрішнім двориком або садовою доріжкою затіненого затишного простору. Перголи також часто виконують роль альтанок або терас, що примикають до будинку, створюючи відокремлене, затишне містечко для відпочинку та релаксації.

Арки та перголи роблять сад більш об'ємним, врівноважуючи горизонтальні площини. Особливого значення ці малі архітектурні форми мають ділянки великої площі. І, звичайно ж, на них можна вирощувати ліани, кучеряві квіти та рослини, що робить ваш сад зеленим не тільки по горизонталі, а й по вертикалі.

Як правило, арки та перголи роблять із дерев'яних балок або металу.

Функцію декоративного прикраси можуть також доповнювати лавки або ворота, встановлені під аркою.

Головне, що необхідно пам'ятати при встановленні перголи або арки - надійність конструкції та стійкість, щоб протистояти сильному вітру.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *