Популярні міфи про добрих психотерапевтів

Особливості вибору свого психолога – яким міфам не варто вірити? Психологічні проблеми не вирок і не привід зневірятися. Сьогодні досить легко знайти спеціаліста саме з ваших розладів, як і коригувати свій емоційний стан роботою з ними. Психологи приймають у спеціалізованих центрах та власних кабінетах, проводять сесії онлайн, у листуванні, по телефону. Тож допомогу може отримати будь-яка людина, незалежно від місця проживання та фінансових можливостей. Але навколо професії зібралося безліч міфів, до яких не слід ставитись надто серйозно.

Потрібно знайти ту саму людину

Для ефективної терапії важливо, щоб людина вам підходила, розташовувала до себе, не викликала сором'язливості. Але не варто перетворювати пошук фахівця на справжній квест. Відповідних, результативних та кваліфікованих зараз досить багато. Введіть у пошукову систему: психотерапевт Миколаїв - І побачите десятки оголошень фахівців, серед яких вам точно підійде не один. А якщо боїтеся помилитися, виберіть 3-4 кандидатів, проведіть пробні сеанси та зупиніться на кращому.

Потрібно визначити найбільш підходящий для себе підхід

Навіть якщо ви ніколи не були у психолога, то, напевно, знаєте про існування кількох напрямків психотерапії:

  • психоаналіз;
  • гештальтпсихологія;
  • нейролінгвістичне програмування;
  • екзистенційний аналіз;
  • гіпнозу.

Надихнувшись інформацією про якийсь метод, людина починає шукати фахівців саме за ним, геть-чисто ігноруючи інших. Насправді метод психоаналізу не такий важливий, як досвід терапевта вирішувати проблеми саме вашого характеру.

Психотерапевт повинен бути ідеальним та щасливим

Ще одна помилка, що хороший психолог повинен мати ідеальну родину, успішний бізнес, щасливе життя. Адже він знає, як цього досягти? Але насправді кваліфікація психотерапевта не має нічого спільного з ідеальною картинкою життя у вашій виставі. Ваше уявлення про щастя може значно відрізнятися від нього, як і будь-якої іншої людини. Хороший психолог не нав'язує своїх цінностей і вчить жити оскільки він. Терапія допомагає розібратися у собі, а чи не дає готовий сценарій.

Хороший психолог має давати гарантії

Якщо на консультації вам кажуть, що допоможуть вирішити проблему за 10 або 5 сеансів, це ознака низької кваліфікації. Жоден психотерапевт не може давати гарантії ефективності лікування, тому що результат залежить не тільки від його професіоналізму, а й від ваших старань, готовності працювати за запропонованими методами, самовіддачі. Психотерапія – це спільна праця. Кожна людина індивідуальна. Навіть якщо попередньому пацієнту з аналогічними проблемами психолог зміг допомогти за 10 сеансів, це не означає, що також буде і у вас. Щоб робити такі прогнози, потрібно бути провісником, а не психологом. А подібні заяви є скоріше способом залучити клієнта.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *