Художній розпис поверхонь контурними фарбами

Для того, щоб своїми руками розписати будь-який предмет у точковій техніці point-to-pointабсолютно необов'язково вміти добре малювати. Усі можуть зобразити прості фігури та примітивні малюнки – цього цілком достатньо. А в результаті вийде справжній шедевр ручної роботи, здатний здивувати та захопити будь-якого поціновувача!

розпис контурами, тарілка "Метелик", keltma

Згадайте стан, коли голова зайнята одним, а руки в цей час малюють хитромудрі візерунки та орнаменти, наприклад, при тривалій розмові по телефону. Це саме те, що потрібно для декоративного розпису пляшок та поверхонь. Будь-який складний малюнок складається з набору простих фігур та елементів. Почніть розмальовувати непотрібні та прості речі, наприклад, скляні пляшки. На них можна сміливо тренуватися та експериментувати, не боячись зіпсувати. До декорування цінних предметів ви приступите потім, коли наб'єте руку і вже не боятиметеся зіпсувати річ.

художній розпис контурними фарбами, keltma

Для роботи придбайте контурні (об'ємні) фарби для декору різних поверхонь - Скло, дерева, кераміки. Благо зараз вибір контурів дуже широкий, наприклад, фарби Idea, Pebeo, Tulip, які можна купити як в художніх і декораторських лавках і в інтернет-магазинах. Контури випускаються в тюбиках з носиком, тому буде дуже зручно та просто освоїти точкову техніку розпису.

скринька, розписана контурами, keltma

Прекрасним фоном для розпису є темний або чорний, а на прозорій поверхні виходить ажурна та повітряна в'язь.

Будь-яку поверхню необхідно підготувати. Скло – знежирити, покрити ґрунтом або фарбою потрібного кольору та двома шарами лаку. Якщо підходить натуральний колір пляшки, досить просто знежирити. Дерево, метал або пластик – потрібно зашкурити нерівності, покрити чорним ґрунтом та двома шарами лаку. Покриття лаком речей має дві мети: між візерунками видно блискуче, яскраве тло, а у разі декорування не скла, лак створює імітацію скляної поверхні, на якій добре тримаються контури.

піднос, поліхромний розпис контурами

Візерунків існує безліч, з яких в результаті вийде складний цілісний орнамент. На невеликій ділянці поверхні потренуйтесь малювати деякі візерунки, пам'ятаючи, що розмір точки ви змінюєте силою натискання на тюбик з фарбою:

соломка, розпис контурними фарбамимеандр, розпис контурними фарбамимеандр класичний, розпис контурними фарбамишеврон, розпис контурними фарбами

борозни, розпис контурними фарбамиспіральні завитки, розпис контурними фарбамисльозинка, розпис контурними фарбамиромбики, розпис контурними фарбами

Застосування одного кольору називається монохромним розписом, а якщо підібрати контури з плавним переходом кольорів, то вийде поліхромний розпис з об'ємним ефектом.

тепла та холодна гама

Почніть декоративний розпис контурними фарбами з обмежування області малюнка, зробивши облямівку. По периметру намалюйте фігурки риб, звірів, етнічні мотиви – все, що можете і хочете зобразити. Як умієте – так і малюйте!

облямівка, розпис контурними фарбамималюнок, розпис контурними фарбами.
.
.
.

.

.

.

 

Внутрішню частину фігурок заповнюємо візерунками. Малюнок має бути соковитим та яскравим, використовуйте всі кольори палітри контурів, які у вас є. Простір, що залишився, між зображеннями заповнюємо довільними лініями, точками, фігурами — усім, що спаде на думку. Відпустіть свідомість та дайте рукам втілити орнаменти з підсвідомості.

малюнок, розпис контурними фарбамиваза, розпис контурними фарбами

.

.

.

.

.

.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *