Рулонний газон: тонкощі вибору та укладання
Кожен дачник мріє про гарний газон. Але його самостійне вирощування є тривалою процедурою, що вимагають значних зусиль. Набагато простіше придбати рулонний газон і за кілька днів насолоджуватися зеленим килимом.
Що краще – рулонний чи сіяний?
Готовий газон має ряд переваг перед традиційним варіантом:
- стійкість до холоду та посухи;
- відсутність бур'янів. Особлива технологія укладання дозволяє не побоюватися небажаних гостей, як мінімум, кілька років;
- швидкість. Це головний плюс готового покриття. Посівний газон потрібно вирощувати із насіння протягом півтора-двох років. Причому трава потребує постійного догляду, що також забирає час. Укладання готового газону займає кілька годин. Якщо територія велика, то потрібно кілька днів.
Втім, не обійшлось і без мінусів. Головний недолік - висока вартість, що робить рулонний газон доступним щодо невеликої кількості споживачів. Також він чимало важить, тому для укладання потрібно як мінімум дві людини. Ідеальний варіант — залучення фахівців, але їхні послуги ще більше збільшать кінцеву вартість газону.
Не всі покриття відрізняються високою якістю. Купівля газону з дефектами може призвести до його швидкого псування. У найкращому разі він прослужить кілька сезонів. Лікування коштуватиме дорожче, ніж придбання нового. Щоб не опинитись у такій ситуації, необхідно виявляти уважність при виборі штучного покриття.
Основні вимоги
Перед покупкою готового газону потрібно уважно вивчити траву. Її оптимальна довжина становить 3 см. Якщо цей показник менший, то виробник, швидше за все, намагається приховати недоліки покриття. Також потрібно звертати увагу на колір дерну. Він має бути насиченим, без найменшого натяку на жовтизну. «Мляву» траву з виразним запахом прілощі не варто брати. Вона дуже довго пролежала в рулоні і з великою ймовірністю не зможе прижитися на новому місці.
Зелень має бути рівномірно густою по всьому периметру. На ній не повинно бути лисин і жовтих плям.
Не менш важливим фактором є якість дерну. Для його визначення можна використовувати стандартну пачку цигарок. Її товщина повинна співпадати з товщиною ґрунту. Перед покупкою потрібно уважно вивчити зворотний бік газону. Якщо трава свіжа, то серед корінців трапляється багато молодих, яких можна розпізнати за світлим кольором. Також потрібно злегка ущипнути дернину, щоб перевірити його щільність. Якщо покриття занадто м'яке, то в дорозі воно перетвориться на мішанину із трави та землі.
Укладання
Перед настиланням газону потрібно підготувати йому основу. Для цього з ділянки знімається верхній шар ґрунту та перекопується землю. В ідеалі її потрібно просіяти через сітку, що дозволить позбутися каменів та грудок глини. Після цього землю потрібно утрамбувати, ліквідувавши піднесення та ямки, що порушують рельєф.
Пласти газону потрібно укладати щільно, не допускаючи появи між ними проміжків. Одночасно вони повинні перекривати одне одного. По свіжому покриттю не можна ходити ногами, це може зашкодити полотну. Для переміщення газоном у перші дні рекомендується використовувати дощатий настил, який допоможе рівномірно розподілити навантаження.
Після укладання газону потрібно рясно полити його, а потім пройтися ковзанкою. Поява на поверхні за кілька днів жовтих плям говорить про утворення повітряного міхура під газоном. Щоб досягти дотику кореневої системи трави з ґрунтом, необхідно добре полити проблемну ділянку і повторно її утрамбувати.
Читайте також: