Пральна машина погано віджимає – у чому причина?
Більшість користувачів віддали перевагу пральні автомату саме за те, що вона позбавляє їх ручної повсякденної праці.
До хорошого завжди звикають швидко. Але з часом вузли прання зношуються і одного разу ви можете запустивши прання виявити, що пральна машина не набирає води або при нормальному пранні машина погано віджимає.
Щоб швидко відновити працездатність прання, більшість користувачів зазвичай звертаються до сервісцентру.
Однак, у деяких випадках, відновити працездатність прання можна і самому.
У цій невеликій статті ми розглянемо найчастіші причини, чому пральна машина не віджимає і що можна зробити без майстра.
Топ причин, чому пральна машина не віджимає білизну
Алгоритм прання побудований так, що машинка виконує всі операції послідовно одна за одною, і якщо на якомусь етапі стався збій, виконання програми переривається, а на дисплей або світлодіодні індикатори лицьової панелі виводиться відповідне сервісне повідомлення.
Тому, якщо пральна машина перестала віджимати, Насамперед необхідно вважати код і по таблиці визначити поломку.
Але не завжди зниження якості віджиму супроводжується висновком помилки та причину доводиться шукати за зовнішніми ознаками. Тим паче, що здебільшого пральна машинка не віджимає не через поломку.
Чи не працює віджим, що можна зробити самостійно?
До найчастіших причин, через які пральна машина не переходить у режим віджиму, фахівці відносять випадкові помилки користувачів з якими можна впоратися уважно вивчивши відповідний розділ у Посібнику.
Тому перш ніж приступати до пошуку несправного вузла, уважно перевірте, чи правильність вибору програми прання та опцій.
Помилки користувача
Серед найчастіших помилок, які припускаються навіть досвідчені користувачі можна виділити такі:
- вибір програмного режиму, у якому віджимання не передбачено. До таких відносяться програми прання вовняних, тонких та делікатних тканин;
- у барабан завантажено дуже багато речей. Потужності електродвигуна замало, щоб розкрутити перевантажений барабан до необхідної швидкості. Розділіть речі на два завантаження та повторно запустіть режим віджимання;
- виник дисбаланс речей. Зазвичай виникає при завантаженні барабан великих речей. Спробуйте вручну рівномірно розподілити речі та запустити віджимання повторно;
- неправильно встановлено опцію, що регулює швидкість віджиму. Встановіть потрібні оберти та перезапустіть віджимання.
Крім цього причиною чому машинка перестала віджимати може стати забита зовнішня каналізація. Перевірте прохідність патрубка та трубопроводу. За потреби зверніться до сантехніки.
Основні причини несправності
Але не завжди відновити роботу віджиму вдається простою перевіркою режимів та перезавантаженням речей. Іноді трапляються і реальні поломки, через які пральна машина не віджимає. Розглянемо найпоширеніші їх:
Вода не до кінця йде з бака
Дуже часто пральна машина не переходить у режим віджиму через те, що з бака не злилася повністю вода Причиною наявності води в баку може стати несправний дренажний насос або засмічення в одному з елементів зливного тракту. Крім цього, при несправності пресостата центральний контролер не може визначити наявність або відсутність води в баку і віджим не починається.
Проблеми з платою управління, вийшов з ладу двигун
До "дорогих" у ремонті причин чому машинка не віджимає відносять поломки електродвигуна і центрального контролера. Якщо всередині пралки чути "щирість" і при цьому пральна машина зливає воду, але не віджимає - напевно "стерлися" щітки колекторного механізму електродвигуна. Також барабан не зможе набрати високі обороти при розтягнутому приводному ремені.
Іноді машинка автомат не віджимає через збій або виходу з ладу плати центрального контролера або тахометра (датчика обертів двигуна). Іноді винуватцем відсутності віджиму виступає і сам електродвигун через пошкодження в обмотках.
Ні віджиму
Іноді, при переході програми на віджимання, прання починає посилено вібрувати, а в деяких випадках навіть чути удари бака об корпус машинки. І якщо за таких симптомів пральна машина стирає, але не віджимає, найімовірніше винуватцем поломки є амортизатори. Після заміни демпферного механізму прання повністю відновлюється.
Якщо на початку циклу віджимання чути дивні стуки та скрегіт. При цьому якщо спробувати похитувати барабан рукою, виявиться, що на валу він бовтається вільно.
При таких зовнішніх ознаках винуватцем чомусь не віджимає машинка є підшипниковий блок барабана.
Згодом водовідштовхувальні властивості сальника погіршуються і вода з бака через нього потрапляє всередину підшипників. Вони руйнуються і якщо не робити жодних дій можуть заклинити барабан.
Самостійно виконати заміну підшипників складно, тому що для цього доведеться розібрати майже всю пральну машину, розполовинити бак і лише після цього "розбиратися" з підшипниками. Тому такий ремонт практично завжди довіряють майстрам сервісцентру.
Що можна зробити до виклику майстра?
Якщо ви звернули увагу, що погано віджимає пральна машина, а іноді відмовляється розкручувати барабан на максимальну швидкість зовсім, це одна з ознак, що треба звертатися до майстерні.
Але досить часто можна самостійно знайти та усунути деякі нескладні поломки, не залучаючи для цього фахівців.
Якщо ви переконалися в правильності встановлення режиму прання та опцій, а пральна машина не віджимає, причини найчастіше слід шукати у “забитих” фільтрах.
Переконавшись у відсутності води в баку, викрутіть кришку дренажного фільтра і вийміть сам фільтр і все сміття, що потрапило в нього. Промийте його водою.
За допомогою ліхтарика через отвір фільтра огляньте крильчатку. Зберіть фільтр, щільно закрутивши кришку. Витягніть шланг із каналізаційного патрубка. Перевірте відсутність засмічення та прохідність каналізації.
Також самостійно можна перевірити таходатчик, але для цього треба буде частково розібрати корпус прання (зняти задню панель).
Огляньте таходатчик, він повинен бути нерухомо зафіксований на якорі двигуна, також огляньте проводи, що йдуть як до датчика, так і до самого електродвигуна. Усуньте виявлені дефекти.
Також потрібно оглянути стан колекторних щіток електродвигуна, якщо вони зношені замініть на нові.
Крім цього, самостійно можна виявити дефекти помпи і перевірити надійність кріплення трубопроводів на патрубках.
Перевірте, чи не ослаблений приводний ремінь і чи немає патьоків води з-під "великого" шківа бака (свідчить про поломку сальника).
Коли машина ремонтується в майстерні?
Якщо після ретельного огляду та виконання всіх вищеописаних рекомендацій не вдалося з'ясувати, чому пральна машинка не віджимає, напевно трапилося щось особливо серйозне і без виклику майстра не обійтися. До таких несправностей можна віднести:
- збої у програмах центрального контролера. У цьому прання перемикає етапи прання не послідовно, інколи ж і зовсім “зависає”;
- ушкодження в обмотках електродвигуна;
- проблеми із сальником, а також руйнування підшипників.
Усунути такі поломки самостійно навряд чи вдасться, тому для відновлення функції віджиму зверніться до сервісцентру.
Як запобігти ситуації, коли не працює віджимання в пральній машині?
Насамкінець дамо кілька порад, які допоможуть уберегти пральну від несправностей, коли не працює віджимання в пральній машині:
- дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо обсягу завантажуваної білизни та правильної її сортування;
- перед завантаженням обов'язково перевірте вміст кишень, за наявності гострих аксесуарів, запакуйте річ у спеціальний мішок;
- не використовуйте миючі суміші з великою кількістю абразивних домішок.
Читайте також:
- Чому варто обрати поліуретанові сайлентблоки для автомобільної підвіски?
- Норкові шуби у світі моди: як вибрати та доглядати за шубою
- Як ефективно організувати корпоративне навчання: від тренінгів та семінарів до масштабних конференцій
- Бочка для меду: використання та рекомендації
- Віртуальний номер для WhatsApp: зручність, безпека та можливості