Тонкощі ландшафтного дизайну: створюємо гармонію на ділянці

Під час розробки проекту необхідно визначитися зі стилем ландшафту. Формальний дизайн відрізняється чіткістю ліній, пропорційністю та строгістю, що проглядаються в клумбах, декорі, будівлях та інших елементах.

Проект ландшафтного дизайну бажано замовляти до початку будівництва будинку та інших будівель. Це дозволить створити гармонійну атмосферу на ділянці, де все витримано у єдиному стилі. Крім вибору напрямку дизайну, необхідно ретельно продумати розміщення його окремих елементів, дізнатися про глибину залягання грунтових вод, рух сонця тощо.

Що врахувати під час проектування?

Під час розробки проекту необхідно визначитися зі стилем ландшафту. Формальний дизайн відрізняється чіткістю ліній, пропорційністю та строгістю, що проглядаються в клумбах, декорі, будівлях та інших елементах. Якщо вам до душі вільніша обстановка з якоюсь хаотичністю і недбалістю, зупиніться на природному стилі. На великих територіях дизайнери іноді залишають частинку дикої природи, елегантно поєднуючи її з акуратними квітниками, рівним газоном та іншими елементами окультуреного ландшафту.

Щоб створити гармонійну атмосферу поряд з будинком, врахуйте кілька тонкощів:

  1. Оформлення ділянки повинне відповідати стилістиці фасадів будинку та інших будівель.
  2. На просторій території добре виглядають рівні симетричні доріжки. Якщо ділянка невелика, візуально розширити площу допоможуть стежки, що петляють між клумбами.
  3. Для створення максимально затишної атмосфери поруч із будинком ландшафтний дизайн варто доповнити підсвічуванням. Вбудовані в наземне покриття або ґрунт ліхтарі допоможуть виділити садові доріжки, зону біля басейну, містки. Бра або підвісні пристрої біля входу освітлюватимуть ганок, а прожектори підкреслять елементи ландшафту за допомогою спрямованих променів.

Ділянка зазвичай поділяється на кілька зон, в яких можна облаштувати окремий куточок для барбекю, затишну альтанку, дитячий майданчик. Останню варто розмістити перед вікнами вдома, щоб ви мали можливість спостерігати за іграми малюків. Якщо вам у повсякденному житті не вистачає спокійного відпочинку, організуйте за будинком місце із шезлонгами, басейном, майданчиком для мангалу.

Зелень – обов'язковий елемент ландшафту

При озелененні ділянки з нуля після побудови будинку комбінуйте рослини, які ростуть повільно та швидко. Ландшафтний дизайн має складатися з строкатих клумб, дерев та чагарників. Поєднання рослин різної висоти та видів виглядає гармонійно та стильно. Зелені композиції можна доповнювати невибагливими у догляді представниками флори: хвойниками, туєю, барбарисом, магнолією, ялівцем тощо.

На невеликих ділянках варто організувати кілька компактних клумб, обрамлених бордюром, тином, камінням, кованим парканом. Вільні квітники без огорож буде гармонійно виглядати на просторій території, засадженій газоном.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *