Як безпечно та правильно купити квартиру у Львові?

Дуже часто на ринку нерухомості виникають проблеми, коли планується купівля квартири. Справа в тому, що такий вид угоди має свої особливості, причому про багатьох з них користувачі навіть не підозрюють. Також під час продаж квартир часто зустрічаються шахраї. Тому покупцям рекомендується ознайомитися з ключовими правилами укладення угоди, перевірки документів, щоб уникнути різних неприємностей. Варіант співпраці з агентствами нерухомості не підходить, оскільки він має на увазі наявність додаткових витрат.

Які можуть бути ризики?

Для початку покупцям рекомендується ознайомитися з ймовірними ризиками. Якщо ви про них знатимете, то зможете уникнути.

До основних ризиків при придбанні квартири можна віднести:

  1. У власника є права лише на долю, але не на всю квартиру в цілому . В даному випадку потрібне дозвіл на продаж від інших власників. Якщо продавець не зможе його отримати, і ви пропустіть цей момент при перевірці документів, то виникнуть певні проблеми. З'являтимуться інші власники, з якими потрібно ділитися частиною нерухомості, або заплатити їхню частку.
  2. Квартира не була приватизована . У цьому випадку об'єкт нерухомості є власністю держави, проте продавець має повне право переоформити її у власність. І доки він цього не зробить, проводити будь-які операції з нерухомістю забороняється.
  3. Висновок сірих угод через договір дарування . Як правило, у цьому випадку продавець пропонує істотну скидку, через яку покупець забуває про стандартні заходи безпеки. Операцію з договором дарування можна дуже легко оскаржити в суді, причому покупець при цьому повинен буде виплатити штраф. Саме таку схему найчастіше використовують мошенники, тому укладайте угоди тільки за договорами купівлі-продажу, і відмовляйтеся від інших договорів, навіть якщо вам пропонують дуже вигідні умови купівлі.
  4. Власниками квартири є недієздатні громадяни або неповнолітні діти . У цьому випадку потрібно отримувати відповідні справки та дозволи на продаж від органів опіки та піклувальників.

Таким чином, щоб придбати квартиру у Львові, необхідно суворо дотримуватись юридичних особливостей оформлення. Якщо цього не робити, то ви сильно ризикуєте своїми грошима та власністю, яку отримаєте після укладення угоди. Тому потрібно звертатися лише до професіоналів. На сайті «Корпорації Нерухомості РІЕЛ» пропонуються відмінні варіанти квартир у новобудовах Львова riel.ua/flats/lviv. Це найбільша база нерухомості в Україні, основним достоїнством якої є чесність та надійність пропозицій. За 17 років своєї діяльності на ринку нерухомості України, ця компанія зарекомендувала собі, як надійний партнер та інноваційний бренд, який успішно організовує стабільні та надійні стосунки між забудовниками та покупцями.

Ключові особливості грамотного укладення угоди

Щоб удало купити квартиру, потрібно брати до уваги багато важливих моментів.

Для грамотного укладення угоди дотримуйтесь наступних правил:

  • Статус окремого житлового приміщення . Вам необхідно упевнитися, що квартира має всі технічні документи, в яких зазначаються її експлуатаційні та фізичні параметри. В іншому випадку власник буде пропонувати вам зовсім не квартиру, а частину, наприклад кімнату. І розділити її справедливо з іншими власниками буде досить складно. Краще купувати житло, яке буде виключно вашим по праву, і на нього не стануть претендувати інші спадкоємці чи власники;
  • Перегляньте кількість прописаних власників . На момент укладення угоди будинкова книга об'єкта нерухомості повинна бути повністю порожньою, з неї необхідно всіх виписати. Що стосується інших власників, то всі вони повинні дати своє письмове дозвіл на продаж об'єкта, причому його потрібно завіряти у нотаріуса;
  • Не погоджуйтесь на укладення угоди, якщо в договорі будуть вказуватися і розглядатися не всі нюанси . Наприклад, деякі продавці можуть запропонувати вказати в договорі меншу суму, ніж є насправді. Так вони намагаються піти від серйозних податків, обдурити державу. У цьому випадку ви ризикуєте втратити частину грошей, якщо будуть судові розгляди, у яких угоду анулюють. Також можуть притягнути до відповідальності за незаконні махінації з документами.

Одним словом, купівля квартири – це дуже відповідальний захід, при якому краще співпрацювати з перевіреною компанією. Якщо ви сумніваєтеся, що зможете розглянути всі юридичні моменти самостійно, рекомендується найняти кваліфікованого фахівця, який забезпечити грамотний супровід угоди.