Як правильно розмитнити автомобіль в Україні?
Можливість привезти машину з-за кордону приваблює людей навіть після посилення правил з розмитненням. Основна причина – вартість транспортного засобу в Європі нижча, а його технічний стан кращий. З 2020 року були внесені зміни до процедури легалізації транспортного засобу, про які необхідно знати тим, хто зважився на покупку євробляхи.
За який період потрібно розмитнити транспорт?
Шкіряне авто, привезене з-за кордону з метою постійного використання в Україні, протягом 24 годин має бути розмитнене. Інакше власника чекає штраф до 170 тис. грн. грн або конфіскація транспортного засобу. Виняток становлять випадки:
- Тимчасове перебування автомобіля на території України. При цьому водієві необхідно кожних 5 днів перетинати кордон в одному пропускному пункті;
- Транзитні перевезення транспорту з однієї країни до іншої через Україну;
- Якщо у авто два власники (іноземець і українець), тоді можна «колесити» без розмитнення до року. Таким же правом володіють резиденти інших країн, що мають посвідку на проживання;
- Рік дається і громадянам України, які працюють в іноземних компаніях.
Контроль за іноземними авто покладено на правоохоронні органи. Так, кожен уповноважений у харчуванні представник закону може зупинити авто та перевірити наявність відповідних документів та їх коректність у водія.
Яка процедура розмитнення?
Процедура розмитнення ділиться на кілька етапів. Перший – «бумажна тяганина». Процес триває близько 4 годин за умови, що документи на авто в повному порядку. За цю годину відбувається огляд машини або іншого транспорту співробітником митниці, заповнення декларації, сплата платежів та перевірка пакету документів, що складається з:
- внутрішнього паспорта або ID, закордонного паспорта, ідентифікаційного коду та водійського посвідчення;
- митної декларації;
- документа, що підтверджує право власності на автомобіль;
- техпаспорти на транспортний засіб;
- рахунки-фактури або будь-якого іншого документа, який підтвердить вартість товару;
- сертифіката від виробника.
Проте не зайвим буде уточнити у конкретної митниці перелік документів, аби точно бути впевненим у повній готовності.
Наступний етап – транспортування транспортного засобу до найближчої митниці щодо місця реєстрації власника. Це відніме до 10 днів. Потім одержання номерних знаків і новий техпаспорт. Слід уточнити, що крім митних платежів власнику доведеться сплатити збір за першу реєстрацію від 3 до 5% від вартості авто для легкових машин, чек за послуги МВС та зробити внесок до пенсійного фонду. Також не забудьте про купівлю обов'язкового поліса, без якого експлуатація авто заборонена.
Скільки коштує розмитнення авто в Україні?
Регіон ввезення авто в Україну не відіграє роль у формуванні вартості розмитнення. Для всіх діє єдиний сценарій.
Головний принцип: чим старший автомобіль, і чим більший у нього обсяг двигуна, тим дорожче обійдеться розмитнення. Тому виграє той, хто націлений на купівлю нового авто. У той час як купувати старі навіть у хорошому стані не розумно, з огляду на нинішні умови. Існують три обов'язкові платежі при розмитненні авто:
- Мито. Це внесок з фіксованою сумою, що дорівнює 10% від вартості авто незалежно від технічних або будь-яких інших характеристик транспортного засобу.
- Акцизний збір. Залежити від параметрів автомобіля: об'єму двигуна, типу транспортного засобу та його віку. Розмір збору розраховується індивідуально.
- ПДВ. Розмір відрахування становить 20% від загальної вартості податку на ввезення та акцизний збір. Для електромобілів діє пільга 0% на ПДВ та мито, акциз розраховується – 1 євро за 1 кВт/рік.
Висновок
Якщо вам хочеться уникнути всієї цієї документальної тяганини, і позбутися лишнього головного болю, то варто звернутися до компанії WEST AUTO HUB, яка успішно допомагає своїм клієнтам розмитнити, сертифікувати та зареєструвати авто куплені за кордоном. WEST AUTO HUB – це професійний комплекс, де є все необхідне для експорту та імпорту будь-яких транспортних засобів, які можна розмитнити, сертифікувати та зареєструвати дуже швидко, якісно та зручно.