Утеплюючі матеріали для будівництва


Розберемося в видах, перевагах та недоліках різних видів утеплювачів які присутні на ринку України.

Коли інвестор планує будівництво нового комерційного об’єкту він неодмінно замислюється про питання енергозбереження. Однією з найбільш розповсюджених технологій підвищення ефективності є утеплення конструкцій будівлі і таким чином підвищення їх теплоопору.

Найдешевшим матеріалом для утеплення є пінопласт або пінополістирол. Наразі цей матеріал не застосовують при будівництві а країнах Європи та все рідше застосовують в Україні. Основною причиною відмови від пінопласту в будівництві є його висока горючість та мала довговічність. До того ж при горінні цей матеріал виділяє отруйні хімічні речовини, які можуть легко вбити людину. Експерти будівельної галузі не рекомендують використання пінопласту для будівництва комерційних об’єктів адже економія на всьому бюджети мінімальна а ризики надто високі.

Наступним матеріалом для утеплення стін стель та підлоги є пінополіізоциануратні плити або ПІР плити. Це найбільш новий та не сильно розповсюджений матеріал який знаходить все більшу популярність серед забудовників України та Європи. Основною перевагою пір плити є те що цей матеріал має найнижчу теплопровідеість, а відповідно забезпечує кращу енергоефективність конструкції. PIR плити які додатково мають захист від випромінювання у вигляді фольги ще краще зберігають тепло. Матеріал є повністю негігроскопічним тому може успішно застосовуватися в приміщеннях з підвищеною вологістю. Недоліком пінополіізоциануратні плит можна вважати їх не високу вогнестійкість, тому як правило вони використовуються в закритих конструкціях. Купити ПІР плити в Україні можна в Раута.

Третім матеріалом про який ми розкажемо є мінеральна вата. Дуже гарний утеплювач який має відмінні характеристики по теплопровідності та чудову вогнестійкість. Мінвата щабезпечуєтрохи гірший теплоопір ніж ПІР але при цьому в рази вищу вогнестійкість. Мінеральна вата є також чудовим звукопоглинаючим матеріалом, тому вона часто використовується як акустичний матеріал. Недоліком мінеральної вати є її підвищена гігроскопічність, тому якщо вона застосовується у відкритих конструкціях то обов’язково треба подумати про провітрювання для її висихання.

Підсумовуючи можна сказати, що кращими матеріалами для утеплення є PIR плити та мінеральна вата, кожен з яких має свої переваги та недоліки і особливості застосування в залежності від умов експлуатації та потреб будівлі і власника.