Гербіциди — що це таке і для чого їх застосовують?

Гербіциди, як засоби боротьби з бур’янами, практично незамінні для фермера. Прополка – це, по суті, одне з найважливіших методів позбавлення від бур’янів. Кожен фермер знає, принаймні, основну інформацію про гербіцидах, але є й ті, про які пам’ятають не всі фермери, навіть якщо вони регулярно використовують їх в культурах.

Коли гербіциди необхідні?

Гербіциди являють собою хімічні речовини, що використовуються для знищення бур’янів, тобто небажані рослини в культурах. У невеликих культурах і на домашніх ділянках має сенс механічно знищити бур’ян. Однак на великих ділянках, таких як плантації і орні поля, механічні обробки не мають сенсу, оскільки вони характеризуються дуже високою трудомісткістю і супутніми витратами. У таких ситуаціях фермери змушені використовувати гербіциди. В інтернет-магазині «Аптека садівника» ви зможете придбати препарати від бур’янів, які повністю знищать однорічні та багаторічні, злакові та дводольні бур’яни.

По способу дії гербіциди діляться на дві групи:

  1. контактні
  2. системні.

Контактні гербіциди

Контактні гербіциди – пошкодження бур’янів в точці контакту з розпилювачем. Для того, щоб цей тип гербіцидів працював добре, умовою його використання є дуже ретельне покриття бур’янів цим препаратом. Так що не розпорошувати його в вітряний або дощовий день.

Контактні гербіциди знищують тільки частину бур’янів, а це означає, що в наступному році бур’яни будуть рости знову в тих же місцях. Тому ці гербіциди слід використовувати перед посівом.

Системні гербіциди

Системні гербіциди поглинаються рослинами, з якими потрібно боротися, порушуючи їх життєві процеси зсередини, тому вони використовуються постійно. Однак наслідки їх дії не дуже швидкі і з’являються тільки через 2 тижні після обприскування, тоді як повне знищення відбувається через 2 місяці. Однак як надземні, так і підземні частини бур’янів руйнуються.

Більшість з цих гербіцидів є селективними, тому вони борються з певними групами рослин, не знищуючи культурні рослини. Не перестарайтеся з дуже маленьким або занадто великою кількістю гербіциду в розпилювальної суміші.

Треба знати

Якщо гербіциди використовуються при дуже низькій дозі, звичайно, їх дія буде недостатнім або навіть взагалі не буде. Фермер буде економити на гербіцидах, але він втратить набагато більше врожаю. У свою чергу, занадто велика доза, крім того, задана на неправильній фазі розвитку рослин або в неправильних погодних умовах, призведе до того, що бур’яни також зашкодять урожай.

Сохранить и поделиться:


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *