Гербіциди – що це таке і для чого їх застосовують?

Гербіциди, як засоби боротьби з бур'янами, практично незамінні для фермера. Прополка – це, по суті, одне з найважливіших методів позбавлення від бур'янів. Кожен фермер знає, принаймні, основну інформацію про гербіциди, але є ті, про які пам'ятають не всі фермери, навіть якщо вони регулярно використовують їх у культурах.

Коли гербіциди необхідні?

Гербіциди являють собою хімічні речовини, що використовуються для знищення бур'янів, тобто небажаних рослин у культурах. У невеликих культурах і на домашніх ділянках має сенс механічно знищити бур'ян. Однак на великих ділянках, таких як плантації та пахотні поля, механічні обробки не мають сенсу, оскільки вони характеризуються дуже високою трудомісткістю та супутніми витратами. У таких ситуаціях фермери змушені використовувати гербіциди. В інтернет-магазині «Аптека садівника» ви зможете придбати препарати від бур'янів, які повністю знищувати однорічні та багаторічні, злакові та дводольні бур'яни

За способом дії гербіциди діляться на дві групи:

  1. контактні
  2. системні.

Контактні гербіциди

Контактні гербіциди – пошкодження бур'янів у точці контакту з розпилювачем. Для того, щоб цей тип гербіцидів працював добре, умовою його використання є дуже ретельне покриття бур'янів цим препаратом. Так що не розпорошувати його у вітряний чи дощовий день.

Контактні гербіциди знищують лише частину бур'янів, а це означає, що у наступному році бур'яни будуть рости знову у тих самих місцях. Тому ці гербіциди слід використовувати перед посівом.

Системні гербіциди

Системні гербіциди поглинаються рослинами, з якими потрібно боротися, порушуючи їх життєві процеси зсередини, тому вони використовуються постійно. Однак наслідки їх дії не дуже швидкі і з'являються тільки через 2 тижні після обприскування, тоді як повне знищення відбувається через 2 місяці. Однак, як надземні, так і підземні частини бур'янів руйнуються.

Більшість з цих гербіцидів є селективними, тому вони борються із певними групами рослин, не знищуючи культурних рослин. Не перестарайтеся з дуже маленьким чи надто великим числом гербіциду в розпилювальній суміші.

Треба знати

Якщо гербіциди використовують при дуже низькій дозі, звичайно, їх дія буде недостатньою або навіть взагалі не буде. Фермер буде економити на гербіцидах, але він втратитиме набагато більше врожаю. У свою чергу, надто велика доза, крім того, задана на неправильній фазі розвитку рослин або в неправильних погодних умовах, призведе до того, що бур'яни також зашкодять урожай.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *