Види кріплення для екшн-камер та іншого обладнання

Щоб в екстремальних ситуаціях зробити максимально якісний кадр за допомогою камери, рекомендується використовувати спеціальні кріплення на голову, руку, тулуб тощо. З їх допомогою можна встановити гаджет на частину тіла, на техніці, або на будь-якій поверхні.

Типи кріплень

Вибір кріплень для екшн-камер залежить від того, в яких умовах буде зйомка. З огляду на погодні умови, кут огляду в кадрі, ступінь рухливості самого гаджета.

Існують такі варіанти кріплень:

  1. Присоски;
  2. Скоби/прищіпки;
  3. Фіксатори на ременях;
  4. Липучки;
  5. Гумові стрічки;
  6. NVG кріплення для шолома;
  7. Роторний механізм.

Варіанти кріплення

Розрізняють типи кріплення залежно від поверхні, яку вони встановлюватимуться. Існують окремі фіксатори, призначені для голови, тіла, техніки. Кожен із варіантів встановлюється особливим чином.

На шолом

Кріплення для екшн-камери на шолом може бути різним, залежно від того, який тип шолома використовується:

  1. велосипедний;
  2. мотоциклетний;
  3. гірськолижний;
  4. тактичний.

Велосипедний шолом має вентиляційні отвори. Тому в даному випадку зручно використовувати для закріплення камери прогумований фіксатор та липучку. Перше кріплення просочується через отвори на шоломі, не даючи йому впасти, а друге утримує його на місці для стабільнішої зйомки.

Інший варіант передбачає встановлення екшн-камери на мотоциклетний шолом збоку або ближче до потилиці за допомогою звичайної платформи, що клеїться округлої форми.

На каску гірськолижника також можна закріпити екшн-камеру за допомогою кріплення на клейкій основі зі скотчем та округлою платформою. Єдине, що можна додати – це подовжувачі для зйомки гірських вершин та засніжених видів.

На тактичний (військовий) шолом під прилад нічного бачення або екшн-камер використовуеться кріплення із системою NVG (Night Vision Goggles). Це надійне кріплення, виготовлене з алюмінієвого сплаву з анодованим покриттям. Швидко знімається та встановлюється завдяки спеціальній системі з кнопкою-фіксатором. Кріплення камери на тактичний шолом можно використовувати в будь-яких ситуаціях і бути впевненими в його надійності. Монтаж і демонтаж кріплення дуже простий і не складе труднощів.

Додатковими установками на шоломи можуть бути: роторні механізми, подовжувачі, присоски (як додаткова система безпеки) і т.д.

На тіло

Кріплення на тіло для екшн-камери представлене еластичними ременями, які з’єднані пластмасовими застібками. За рахунок своєї пружності вони, як гумки, облягають тіло людини навколо грудної клітки та плечей, фіксуючи камеру в районі сонячного сплетення.

Головний плюс у тому, що камера знаходиться в безпеці, забезпечується її стійкість та постійний доступ до неї. Таким пристроєм легко користуватися. Недолік лише в тому, що камера постійно перебуває на одному рівні. Щоб зробити панорамну зйомку, користувачу необхідно повертатися всім тілом. Постійно доводиться відстібати камеру, щоб сфотографувати предмети та види, які знаходяться вище грудей.

На голову

Налобні кріплення зазвичай використовують блогери, стримери, тому що кріплення на голову забезпечують хороший кут огляду, плавний поворот картинки, а також повну свободу для рук.

Щоб прикріпити екшн-камеру на голову, спочатку потрібно скористатися лобовим кріпленням з еластичних ременів. Поперек голови також проходить ще один ремінь, який не дає пов’язці з’їжджати під вагою камери.

На плече

Фіксатор, який використовується при кріпленні на плече, виготовлений з жорсткого матеріалу. Ремені тримача гаджета облягають людину поперек грудей і переходять у вигляді лямки на плече, де й розташовується сама камера.

Як і натільне, це кріплення на плече не приносить дискомфорту людині, щільно прилягає до її тіла і надійно фіксує камеру на одному місці. Однак кілька відмінностей все ж таки є. З плюсів необхідно виділити легкий доступ до гаджета, а також висоту розташування. З мінусів: на відміну від грудного, плечовий тримач обмежує рух плеча, на якому знаходиться гаджет.

На руку

Кріплення на руку зроблено у вигляді напульсника з липучкою. На одній стороні знаходиться пластмасова деталь, яка використовується для закріплення штатива з камерою.

Плюси кріплення на руку:

  • камера постійно перебуває у зору оператора;
  • він сам може регулювати, з якого боку та на якій висоті зняти пейзаж чи предмет;
  • не потрібно постійно відстібати камеру з утримувача;
  • зручніше робити зйомку на 360°.

З мінусів необхідно виділити:

  • постійну зайнятість рук;
  • тремтіння кадру;
  • стомлення м’язів кисті через вагу конструкції.

Інші способи встановлення

Кріплення для камер можуть бути виконані у вигляді гачків або наклейок, на ременях або присосках і т.д. Але їх буває недостатньо, тому корисно мати при собі додатковий набір фіксаторів. До них відносяться ремінці для кріплення до шолома, щільний скотч для панелей, що клеяться, а також набір присосок як страховка. Всі вони створюють додаткову систему безпеки для камер під час проведення екстремальних зйомок.

Універсального варіанта для всіх поверхонь немає. Але є ті, які використовуються найчастіше, а саме на клейкій основі. Їх переваги полягають у тому, що вони багатофункціональні та є безліч варіантів конструкцій, тому підходять для установки на різних типах покриттів. Такі типи кріплення використовуються як частини конструкцій для інших видів фіксаторів камер та їх подовжувачів. Їх можна назвати універсальними.

Сохранить и поделиться:


Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *