Види кріплення для екшн-камер та іншого обладнання

Щоб у екстремальних ситуаціях зробити максимально якісний кадр за допомогою камери, рекомендується використовувати спеціальні кріплення на голову, руку, тулуб тощо. З їх допомогою можна встановити гаджет на частину тіла, на техніці, або на будь-якій поверхні.

Типи кріплень

Вибір кріплень для екшн-камер залежить від того, в яких умовах буде зйомка. З огляду на погодні умови, кут огляду в кадрі, ступінь рухливості самого гаджета.

Існують такі варіанти кріплень:

 1. Присоски;
 2. Скоби/прищіпки;
 3. Фіксатори на ремнях;
 4. Липучки;
 5. Гумові стрічки;
 6. NVG кріплення для шолома;
 7. Роторний механізм.

Варіанти кріплення

Розрізняють типи кріплення залежно від поверхні, яку вони будуть встановлювати. Існують окремі фіксатори, призначені для голови, тіла, техніки. Кожен із варіантів встановлюється особливим чином.

На шолом

Кріплення для екшн-камери на шолом може бути різним, залежно від того, який тип шолому використовується:

 1. велосипедний;
 2. мотоциклетний;
 3. гірськолижний;
 4. тактичний.

Велосипедний шолом має вентиляційні отвори. Тому в даному випадку зручно використовувати для закріплення камери прогумування фіксатор та липучку. Перше кріплення просочується через відчини на шоломі, не даючи йому впасти, а друге утримує його на місці для стабільнішої зйомки.

Інший варіант передбачає встановлення екшн-камери на мотоциклетний шолом збоку або ближче до затишку за допомогою звичайної платформи, що клеїться округлої форми.

На каску гірськолижника також можна закріпити екшн-камеру за допомогою кріплення на клейкій основі зі скотчем та округлою платформою. Єдине, що можна додати – це підовжувачі для зйомки гірських вершин та засніжених видів.

На тактичний (військовий) шолом під прилад нічного бачення або екшн-камер використовують кріплення із системою NVG (Night Vision Goggles). Це надійне кріплення, виготовлене з алюмінієвого сплаву з анодованим покриттям. Швидко знімається та встановлюється завдяки спеціальній системі з кнопкою-фіксатором. Кріплення камери на тактичний шолом можна використовувати в будь-яких ситуаціях і бути впевненими у його надійності. Монтаж та демонтаж кріплення дуже простий і не складе труднощів.

Додатковими установками на шоломи можуть бути: роторні механізми, підовжувачі, присоски (як додаткова система безпеки) тощо.

На тіло

Кріплення на тіло для екшн-камери представлене еластичними ремнями, які з'єднані пластмасовими застібками. За рахунок своєї пружності вони, як резинки, облягають тіло людини навколо грудної клітки та плечей, фіксуючи камеру в районі сонячного сплетення.

Головний плюс у тому, що камера знаходиться в безпеці, забезпечується її стійкість та постійний доступ до неї. Таким пристроєм легко користуватися. Недолік лише в тому, що камера постійно перебуває на одному рівні. Щоб зробити панорамну зйомку, користувачеві необхідно повертатися всім тілом. Постійно доводиться відстібати камеру, щоб сфотографувати предмети та види, що знаходяться вище за груди.

На голову

Налобні кріплення зазвичай використовують блогери, стримери, тому що кріплення на голову забезпечують хороший угол огляду, плавний поворот картинки, а також повну свободу для рук.

Щоб прикріпити екшн-камеру на голову, спочатку потрібно скористатися лобовим кріпленням з еластичних ремнів. Поперек голови також проходитиме ще один ремень, який не дає пов'язці з'їжджати під вагою камери.

На плечі

Фіксатор, який використовується при кріпленні на плечі, виготовлений з жорсткого матеріалу. Ремені тримача гаджета облягають людину поперек грудей і переходять у вигляді лямки на плечі, де розташовується сама камера.

Як і натільне, це кріплення на плечі не приносить дискомфорту людині, що щільно прилягає до її тіла і надежно фіксує камеру на одному місці. Однак кілька відмінностей все ж таки є. З плюсів необхідно виділити легкий доступ до гаджета, а також висоту розташування. З мінусів: на відміну від грудного, плечовий тримач обмежує рух плеча, на якому знаходиться гаджет.

На руку

Кріплення на руку зроблено у вигляді напульсника з липучкою. На одній стороні знаходиться пластмасова деталь, яка використовується для закріплення штатива з камерою.

Плюси кріплення на руку:

 • камера постійно перебуває біля зору оператора;
 • він сам може регулювати, з якого боку та на якій висоті зняти краєвид чи предмет;
 • не потрібно постійно відстібати камеру з утримувача;
 • зручніше робити зйомку на 360 °.

З мінусів необхідно виділити:

 • постійну зайнятість рук;
 • тремтіння кадру;
 • стомлення м'язів кисті через вагу конструкції.

Інші способи встановлення

Кріплення для камер можуть бути виконані у вигляді гачків або наклейок, на ремнях або присосках тощо. Але їх буває недостатньо, тому корисно мати при собі додатковий набір фіксаторів. До них відносяться ремінці для кріплення до шолома, щільний скотч для панелей, що клеяться, а також набір присосок як страховка. Всі вони створюють додаткову систему безпеки для камер під час проведення екстремальних зйомок.

Універсального варіанта для всіх поверхонь немає. Але є ті, що використовуються найчастіше, а саме на клейкій основі. Їх переваги полягають у тому, що вони багатофункціональні та є безліч варіантів конструкцій, тому підходять для встановлення на різних типах покриттів. Такі типи кріплення використовуються як частини конструкцій для інших видів фіксаторів камер та їх підовжувачів. Їх можна назвати універсальними.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *