5 типів обігрівачів для будинку та квартири під різний інтер'єр

На ринку можна знайти безліч різних моделей обігрівачів. Вони чудово вписуються як у сучасний, так і традиційний інтер'єр. Асортимент дуже різноманітний, що дозволяє підібрати обігрівач для кожної кімнати. Звертайте увагу як на естетичні властивості, а й у функціональність. На сьогоднішній день існує кілька категорій обігрівачів, кожен з яких ефективний.

1. Конвектори

Ці пристрої не оснащені вентиляторами. Вони працюють тихо і їх навіть можна забути вимкнути. Принцип роботи тут дуже простий. Вони всмоктують холодне повітря знизу, воно проходить через нагрівач і виходить вгору. Тому слід монтувати конвектор під підвіконням. Сучасні моделі оснащені програматором. Він автоматично вмикає обладнання у встановлений час. У якісних конвекторах є ще градусник. Завдяки цьому вони нагріватимуться лише до певної температури. На ринку також є моделі з додатковими вентиляторами. Їхнє завдання — прискорити повітрообмін.

Звичайно, сучасні моделі дорогі, особливо якщо вони оснащені різними аксесуарами. Враховуючи розмір конвектора, ви можете ставитися до нього як до додаткового предмета інтер'єру. Знайдіть для нього потрібне місце. В іншому випадку доведеться зіткнутися з витоком тепла. Як наслідок, опалення не буде ефективним. Пристрій безпечний, опалює приміщення якісно та дешево. Його варто використовувати як додаткове джерело обігріву.

2. Керамічні

Всі керамічні обігрівачі виділяють однакову кількість тепла, але вони різняться за розміром, формою, типом термостату та варіантами управління, бувають коробчастою або баштової форми. Прилади мають термостати, за допомогою яких користувачі можуть керувати налаштуваннями температури, тому нагрівач автоматично вимикається, коли у приміщенні досягається певна температура.

Керамічні обігрівачі працюють довше та ефективніше, набагато швидше нагріваються. На жаль, і в цьому випадку вентилятор працює надто галасливо. Обігрівач часто всмоктує пил. Це правда, що співвідношення енергії і тепла тут краще, ніж у тепловентилятора, але втрати енергії все ж таки відбуваються.

3. Олійні

Вони нагадують стандартні радіатори. Електрика використовується для нагрівання олії у пластинах. Це означає, що вам доведеться трохи зачекати, доки не з'явиться результат. Проте акумуляція тепла триває довше. Працюють безшумно - звук, що видається масляним нагрівачем, незначний. Це дозволяє спокійно спати взимку.

Такі прилади мають термостат та нагріваються до потрібної температури. Можуть ефективно обігрівати великі приміщення. Масляний нагрівач енергоефективний, він зберігає тепло протягом тривалого часу після його вимкнення, так як для охолодження олії потрібний тривалий час.

4. Інфрачервоні

Інфрачервоні нагрівачі – це вид нагрівачів, які виробляють тепло, випромінюючи інфрачервоні промені. Їхня особливість полягає в тому, що вони не нагрівають повітря. Принцип їх роботи полягає в донесенні тепла до об'єкта подібно до сонця. Повітря майже не поглинає ІЧ промені, відповідно коефіцієнт корисної дії таких нагрівачів вище, ніж в інших. Інфрачервоні нагрівачі зосереджують тепло на людині, не витрачаючи їх у повітрі. Якщо розшифрувати це з погляду законів фізики, виходить, що у простих нагрівальних приладах відбувається конвекція (змішення теплого повітря з холодним), а в інфрачервоних обігрівачах метод хвиль.

ІЧ нагрівачі використовуються в основному в саунах. Завдяки своїй технології вони оптимально передають тепло без будь-якого відчуття сухості. Такі прилади економічні, безшумні та відрізняються високим терміном служби, у кілька разів перевищуючи ресурс звичайних конвекційних обігрівачів. Найбільш поширені інфрачервоні обігрівачі – це карбонові та керамічні. В останні роки вони стали незамінними в саунах, оскільки забезпечують рівномірне прогрівання та виключають можливості опіків.

5. Тепловентилятори

Це найдешевші електронагрівачі. Завдяки такому приладу можна обігріти місце. Він невеликий та відносно легкий, тому його можна легко носити із собою. Однак ви повинні бути обережними, щоб він не став занадто гарячим. Це гарне рішення для людей із обмеженим бюджетом. На жаль, доводиться зважати на те, що тепловентилятори недостатньо надійні і довговічні. При тривалому використанні пластикові деталі плавляться та виділяють неприємний запах. У цьому пристрої видають багато шуму.

Таблиця енергоефективності обігрівачів

Тип обігрівача Орієнтовна ціна за опалювальний сезон, грн. Енергоспоживання, кВт * год Час прогріву Отоплювана площа, м2 Вартість монтажу з урахуванням ціни обладнання, грн.
Тепловентилятори 8 000 1 20-40 хвилин 10 2 100
Масляний радіатор 8 000 1 1–2 години 10 1 400
Короткохвильові випромінювачі 8 000 1 10-15 хвилин 10 1 200
Теплова завіса 5600-8000 0,7-1 1–2 години 10 13 000

Примітка:

  • Розрахунок енергоспоживання для житлової кімнати площею до 10 м2 при висоті стелі не більше 3 м, при утеплених конструкціях, що огороджують, і відсутності наднормативних тепловтрат (у тому числі крізь щілини у віконних рамах, дверні отвори і т. д.);
  • Орієнтовна вартість за опалювальний сезон розрахована за умови цілодобового використання електрообладнання як основне джерело тепла протягом 6 місяців;
  • Більшість типів опалювальних систем, що працюють від електричної мережі, можна встановлювати самостійно, керуючись інструкцією з монтажу та експлуатації, тому у вартість установки включені лише ціни обладнання та комплектуючих.
Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *