Вази з бетону своїми руками

Бетон – чудовий матеріал не тільки для будівництва будинків, але й для декору інтер'єру. Поліровані підлоги та стіни з бетону часто використовуються в сучасних інтер'єрах хай-тек, мінімалізм або індастріал. Сьогодні пропонуємо Вам зробити стильні вазони для кімнатних рослин або вази квіткові з бетону. Виявляється, це дуже просто! І хоча звичніше бачити бетонні вазони для рослин на вулиці - у дворах і на клумбах, невеликі вази з бетону в інтер'єрі виглядають дуже оригінально!

Зміст:

 1. Майстер-клас: вази з бетону, відлиті у пляшках
 2. Майстер-клас: вази з бетону, відлиті у картонних коробках
 3. Фотографії бетонних ваз

Майстер-клас: вази з бетону, відлиті у пляшках

Бетонні вази, відлиті у пластикових або скляних пляшках, виходять гладкими, наче їх витісали з цілісного каменю, а потім відполірували. Ви можете зробити набір з кількох ваз, використовуючи пляшки різних форм та розмірів.

майстер-клас вази з бетону 00

Для роботи Вам знадобиться:

 • суха бетонна суміш (можна різних відтінків);
 • пластикові та скляні пляшки з кришечками;
 • олівці, пробірки або довгі свічки;
 • ємності для цементного розчину;
 • дриль;
 • гострий ніж;
 • плоскогубці.

майстер-клас вази з бетону 01

? Крок 1. Простіше заповнювати пляшку розчином через широке отвір, тому у пластикових пляшок відріжте дно. Щоб відливати вази у скляних пляшках, вибирайте пляшки з максимально широкою шийкою.

майстер-клас вази з бетону 02

? Крок 2 Закрийте пляшки кришечками і просвердліть отвори такого розміру, щоб можна було щільно вставити обраний предмет — пробірку, свічку або олівець. Таким чином ви сформуєте простір у бетоні для стебел квітів. Якщо пляшка велика, то як ємність можна використовувати маленьку пляшечку.

майстер-клас вази з бетону 03

майстер-клас вази з бетону 04

? Крок 3 Переконайтеся, що пляшки сухі та чисті. Розведіть суху бетонну суміш водою до консистенції сметани. Пластикові пляшки з відрізаним денцем закрийте кришечкою, вставте вибраний довгий предмет, переверніть і поставте в банку. Потім акуратно через отвір залийте бетон. У скляні пляшки спочатку налийте розчин, потім вставте трубочку. Яка кількість розчину буде витіснена з пляшки, будьте до цього готові. Постукайте по пляшках, щоб вийшли бульбашки повітря.

майстер-клас вази з бетону 05 майстер-клас вази з бетону 06

майстер-клас вази з бетону 07

? Крок 4. Перш ніж зрізати пляшки, дайте бетону у пластиці постояти як мінімум добу, а бетон у склі залиште на 4-5 днів. Пластикову пляшку акуратно зрізайте гострим ножем, намагаючись не зачіпати стінки вази. Бетон ще не до кінця застиг, що добре – ви зможете зробити дно вази ідеально рівним. Скляну пляшку доведеться розбити молотком через тканину, складену кілька шарів.

майстер-клас вази з бетону 08 майстер-клас вази з бетону 09

? Крок 5. Виймаємо серединку. Якщо ви використовували свічку або пластикову ручку, спочатку нагрійте її феном, а потім витягуйте руками або плоскогубцями. Скляну колбу можна викруткою розбити та витягувати уламки. Якщо пробірка за розміром вази не виглядає, то можете її так і залишити в серединці.

майстер-клас вази з бетону 10

Готово! Відео майстер-класу дивіться нижче:

Майстер-клас: вази з бетону, відлиті у картонних формах

Як форма для створення вазонів і вазачок можна використовувати не тільки пляшки, банки або інші готові ємності із пластику та скла. Ви можете зробити практично будь-яку форму з картону чи цупкого паперу! До речі, так само можна робити не тільки вази з бетону, але і воскові свічки, а також декоративні елементи інтер'єру на стіну.

майстер-клас бетонні вази 00

Для роботи приготуйте:

 • суху бетонну суміш;
 • пляшки, банки, пробірки та інше для середини вази;
 • картон або фотопапір (можна невеликі готові коробки);
 • клей для паперу;
 • будь-яку фарбу для інтер'єру/фасаду;
 • скотч (ізоленту);
 • ніж чи ножиці;
 • ємність для цементного розчину та паличку заважати розчин.

майстер-клас бетонні вази 03

На фотографії також є віск, ґноти та воскова кольорова крейда для створення декоративних свічок таким же чином.

майстер-клас свічки воскові

? Крок 1. Підготуйте картонні форми. Ви можете взяти стандартні картонні коробки та трохи видозмінити їх, використовувати картонні стаканчики з-під кави, а можете самостійно вирізати з паперу та склеїти якусь незвичайну, неправильну форму. У галереї є шаблони авторства Ben Uyeda.

Для невеликих вази або свічок шаблон можна роздрукувати на картонному листі А4, для ваз краще роздрукувати на А3. Фотопапір для форми також підійде. Потім виріжте фігуру по пунктирних лініях, зігніть суцільними лініями у вказаному напрямку (допомагайте собі лінійкою). Склейте фігуру.

майстер-клас бетонні вази 04 майстер-клас бетонні вази 05 майстер-клас бетонні вази 06 майстер-клас бетонні вази 07

? Крок 2 Пофарбуйте картонну форму зовні. Це потрібно для того, щоб надійно запечатати стики склеєної фігури. Якщо ви використовуєте готову коробку або впевнені, що добре проклеїли шви, цей крок можна пропустити.

майстер-клас бетонні вази 08

? Крок 3 Розведіть водою суху бетонну суміш до консистенції густої сметани. Наповніть картонні форми. Як серединка можна використовувати свічки, ручки, пробірки або тонкі пляшечки. Якщо ви хочете зробити незвичайний гачок для верхнього одягу або ручку дверей, то вставте в ще вологий бетон саморіз.

майстер-клас бетонні вази 09 майстер-клас бетонні вази 10 майстер-клас бетонні вази 11

? Крок 4. Залишіть бетон у формах висихати на 1-2 дні. Щоб витягнути свічку або пластикову ручку із вази, нагрійте їх феном. Через добу бетон буде ще трохи вологий, тому можна буде за бажанням гострим ножем зрізати нерівності.

майстер-клас бетонні вази 01 майстер-клас бетонні вази 02

Відео майстер-клас:

Ще один, аналогічний, але простіший спосіб зробити вази з бетону, відлиті в картонних коробках:

вази з бетону своїми руками 00

Фотографії бетонних ваз, свічників

Бетон та різноманітні форми дозволяють створювати унікальний дизайн ваз. Ви можете таким же способом робити свічники, гачки для одягу або ручки для дверей шафок, підставки та світильники, декоративні скульптури для інтер'єру. Вироби з бетону можна покрити повністю або частково фарбою, позолотою, нанести візерунки за допомогою губки, трафарету або залишити у натуральному вигляді. Вони чудово впишуться в інтер'єр, де вже є меблі або декоративні елементи з каменю, наприклад, вази з квітами на стільниці зі штучного каменю або бетонні свічники на підвіконні з граніту. Детальніше інформацію можна прочитати за посиланням.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 3 про “Вазы из бетона своими руками”

 1. Евгения

  Дякую за цю статтю! Я бачила подібні вироби і раніше, але ніколи не думала, що їх можна виготовити самостійно, та ще й так дешево і просто. 🙂 Відчуваю, у моїй новій квартирі буде багато чого з бетону. :):)

 2. va_made_yo

  Дуже крута стаття! Дякую за майстер-класи та цікаві ідеї! Фото супер!

 3. Анна

  Дякую! Дуже інформативно та цікаво!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *