Модульна ширма з картону своїми руками
Ширма — чудовий спосіб легко розмежувати простір у кімнаті, приховати та відокремити куточок для відпочинку чи гардеробу, створити стильний декоративний елемент у приміщенні. Так як мобільна перегородка - не найнеобхідніший і найпоширеніший предмет інтер'єру, то може бути досить складно підібрати серед готових моделей підходящий Вам варіант. Вихід із ситуації — зробити оригінальну ширму своїми руками.
Переваги модульної ширми з картону
У класичному варіанті, ширма є конструкцією у вигляді гармошки, що складається з декількох стулок - від трьох до восьми, з'єднаних між собою петлями. Але сьогодні ми розглянемо докладніше модульну ширму, яка збирається, як об'ємний конструктор, з окремих деталей. Така перегородка легка та мобільна, вона візуально не перевантажує простір, що часто буває з масивними ширмами з дерева. Крім того, модульну ширму легко можна модифікувати, змінювати висоту, колірне рішення, а також швидко розібрати і скласти в невелику скриньку через непотрібність. Як матеріал виготовлення будемо використовувати щільний гофрований картон, наприклад, коробки від дрібної та великої побутової техніки, які ми зазвичай викидаємо. У випадку, якщо ви задумали масштабну внутрішньокімнатну або офісну перегородку, то швидше за все знадобиться придбати листи гофрокартону або палітурного картону (відповідно, більш дешевий і дорожчий варіанти), можна навіть замовити будь-яке колірне рішення, ламінування або лакування. Модульна ширма з картону стане гарним рішенням для тих, кому перегородка потрібна зрідка, наприклад, у студентському театрі чи дитячому закладі.
Картон - легкий, недорогий, екологічно безпечний і досить міцний матеріал, з якого можна робити повноцінні меблі. До того ж, виробництво меблів та аксесуарів із переробленого картону вирішує, хоч і невеликою мірою, питання збереження лісів та переробки паперових відходів.
Модульна ширма з картону: варіанти конструкції
Дизайн готової ширми залежить від форми окремих елементів та способу їхнього з'єднання. Фактично конструкція та зовнішній вигляд перегородки можуть бути обмежені лише Вашою фантазією, тому що використовуваний метод кріплення на основі прорізів дозволяє з'єднувати будь-які фігурні елементи. Прямокутники, трикутники, овали, метелики, зірки та квіти дозволять створити унікальну ширму, яка стане функціональною окрасою інтер'єру будинку чи офісу.
Як матеріал можна використовувати як картон природного кольору, так і кольоровий ламінований. Цікавим рішенням буде комбінування модулів різного кольору. Така ширма стане яскравим акцентом у приміщенні, додавши фарб у однотонний пастельний інтер'єр.
Як зробити ширму з картону своїми руками
Варіант 1, ускладнений
Давайте детально розглянемо, як зробити таку модульну ширму своїми руками.
Для роботи знадобиться:
- листи картону (в даному випадку товщиною 4мм та 7мм);
- олівець та лінійка;
- ножиці чи канцелярський ніж.
Перемалюйте з екрана звичайний папір або роздрукуйте на принтері схеми окремих деталей ширми у зазначених пропорціях. Усього використовується п'ять деталей, помічених літерами A, B, C, D, E на звичайному папері. Усього п'ять елементів від частини А до частини E, розмір сторін вказаний сантиметрах.
Вирізану схему на папері прикладіть до картону та уважно обведіть деталь олівцем з усіма прорізами. З приводу прорізів важливо пам'ятати, що їх ширина повинна бути не більше товщини картону, що використовується. Спробуйте з'єднати два шматки картону за допомогою прорізу, щоб зрозуміти, якою шириною вона має бути.
Для готової модульної ширми розміром 145 см на 145 см знадобиться така кількість кожної деталі:
- деталь А - 16 шт,
- деталь В - 80 шт,
- деталь С - 70 шт,
- деталь D - 64 шт,
- деталь E - 5 шт.
Виріжте з картону тонше всі деталі від А до D, а з картону трохи товщі деталі Е для ніжок.
Після того, як усі деталі вирізані, починайте збирати окремі модулі. Деталі З і D виступають у ролі конекторів більших A і B.
Конекторами З продовжуйте з'єднувати зібрані модулі ширми.
Деталі E встановіть внизу ширми як опорні ніжки.
Таку ширму можна зробити вище або нижче, каскадом або драбинкою.
Варіант 2, спрощений
Оперувати різновеликими деталями може бути складно, тому пропонуємо простіший спосіб зробити ширму з картону своїми руками. У цьому випадку знадобиться схема лише однієї деталі. Фігура може бути будь-якою, але симетричною – від прямокутника до метелика.
Прорізи різного розміру допомагають надійно з'єднувати деталі, утворюючи об'ємну конструкцію-перегородку. На жаль, автор обмежив доступ до відео з покроковим перебігом роботи, тому пропоную подивитися, як збирається ширма Nomad. В принципі, з відео можна зрозуміти схему кожної деталі та, за бажання, вирізати модулі з картону.
Ще кілька варіантів ширми з картону – для натхнення!
Читайте також: