Розпис великодніх яєць аквареллю, гуашшю і маркером.

Яйця, Забарвлені в один колір, називаються крашенками, а розмальовані орнаментами або сюжетними візерунками - писанками. Класична писанка – складний спосіб розпису великодніх яєць, де застосовується віск, сталеві пір'їнки або гачки, а також спеціальні фарби. Але поряд із традиційними способами фарбування, є велика кількість більш простих та оригінальних методів розмалювати яйце.

розпис великодні яйця аквареллю і олівці

Навіть малюки зможуть виконати розпис великодніх яєць аквареллю, гуашшю або маркерами. Також можна застосовувати акварельні олівці, коректор, фломастери, гелеві ручки та інші стандартні пишучі інструменти.

розпис великодніх яєць акриловими фарбами, гуашшю та маркерами

Фарбувати та розписувати яйця до головного свята християн Великодня – давня традиція. Одна з версій-легенд свідчить, що коли Свята Марія Магдалина прийшла до імператора Тіберія і розповіла про Воскресіння Ісуса Христа, імператор не повірив і сказав, що це так само неможливо, як і те, що куряче яйце стане червоним. Тієї ж миті куряче яйце, яке він тримав у руках, почервоніло на підтвердження новини Марії Магдалини. Інші версії відносять традицію ще до дохристиянських часів.

Розпис великодні яйця аквареллю

Простий спосіб зробити своїми руками унікальні та барвисті крашанки – розпис великодніх яєць аквареллю, можна в поєднанні з акварельними олівцями. Майте на увазі, що це не стійкий барвник, зате легкий, доступний і веселий метод декору, до того ж можна зробити справжній ефект акварельного розпису прямо на шкаралупі.

майстер-клас розпис великодніх яєць аквареллю

Насиченість візерунка залежить від рівня розведення фарби водою. Можна спочатку покрити всю поверхню яйця світлим шаром акварелі, а потім, поки фарба ще не висохла, додати більш концентровані та насичені плями.

майстер-клас розпис великодніх яєць аквареллю

Стрижень акварельних олівців складається з пресованої акварелі, що дозволяє розчиняти їх водою. Іншими словами, малюємо ніби кольоровими олівцями, а потім - проходимо за зображенням вологим пензлем або ватою і отримуємо малюнок аквареллю. В даному випадку акварельним олівцем можна малювати ще по вологій поверхні яйця. Виходить ефект, ніби олівець тане. В результаті м'які та злегка розмиті лінії відмінно промальовують деталі.

майстер-клас розпис великодніх яєць аквареллю та акварельним олівцем

майстер-клас розпис великодніх яєць аквареллю та акварельним олівцем

майстер-клас розпис великодніх яєць аквареллю та акварельним олівцем

Розпис пасхальних яєць гуашшю

А ось такий чудовий розпис великодніх яєць можна виконати гуашшю, акриловою фарбою та перманентними маркерами!

розпис великодніх яєць акриловими фарбами, гуашшю та маркерами

розпис великодніх яєць акриловими фарбами, гуашшю та маркерами

розпис великодніх яєць акриловими фарбами, гуашшю та маркерами

Розпис великодніх яєць маркером

Стильні чорно-білі великодні яйця – забудьте про фарби та різні матеріали! Тільки чорний перманентний маркер та ваша фантазія!

розпис великодніх яєць чорним маркером

розпис великодніх яєць маркером

розпис великодніх яєць перманентним маркером

Розпис великодніх яєць гелевою ручкою

Тонкий малюнок гелевою ручкою:

розпис великодніх яєць гелевою ручкою

Розпис великодніх яєць пальчиками та паличками

Каракулі, крапочки, цятки, розлучення, зроблені пальчиками дитячих ручок!

розпис великодніх яєць пальцями

великодні яйця, розфарбовані фломастерами та маркерами

Пасхальні яйця з Кіндер-Сюрпризу

Маркерами та фломастерами можна розмалювати пластикові яйця від Кіндер-Сюрпризу. Цікаво, що дитина потім може сама комбінувати половинки яйця, створюючи щоразу нову писанку.

пластикові великодні яйця

пластикові великодні яйця

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 4 про “Роспись пасхальных яиц акварелью, гуашью и маркером”

 1. Наталья Краснова

  Я думала, що розфарбовувати яйця це складний процес. Ваші ідеї мені сподобалися, особливо пальчиковий спосіб. Маленькі дітки готуватимуться до свята з великим задоволенням, створюючи власні нехитрі малюнки.

 2. Ирина

  Насправді, шкаралупа має пористу структуру і фарба, особливо рідка акварель, проникає всередину. Саме тому розфарбовувати яйця потрібно лише харчовими барвниками – це якщо яйця для їжі. Якщо ж яйце призначене просто для прикрашання великоднього кошика або столу — тоді можна будь-якими фарбами.

  1. Александра

   Може вам це буде відкриттям, але акварель це натуральні барвники розбавлені гуміарабіком і гліцерином. Олійні фарби, теж барвники, але на лляному маслі. При попаданні в організм вони не мають токсичної дії. Інакше художники б потрапляли до списку шкідливих професій і дітям не давали акварель в руки, а вони можуть її з'їсти!

 3. Андрей

  гарні яйця на Великдень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *