Зелена еко кухня за чисте довкілля

Кухня - важливе, значуще, якщо не головне приміщення в будь-якому будинку, де збирається за сніданком і вечерею вся родина, ведуться задушевні розмови та серйозні бесіди, чути сміх друзів та подруг. Але все ж таки основне призначення кухні - приготування їжі.

На жаль, досі концепцію кухні можна описати як «споживати, розтрачувати, забруднювати», що є справедливим і для всього сучасного життя. Але є дизайнери та інженери, яким не байдужа екологія, і така еко кухня покликана покращити здоров'я окремої людини, мікроклімат квартири, екологічну ситуацію міста, країни та всієї планети.

еко кухня EkoKook

Співробітники французької студії дизайну Faltazi Lab розробили оригінальну екологічну кухню EkoKook, де нічого дарма не витрачається, просто так не викидається і точно не забруднює навколишнє середовище. Кухня виконана у вигляді "острова", тобто можна підійти до робочої поверхні з будь-якого боку.

еко кухня EkoKook

Кожен її сантиметр ретельно продуманий, тому на порівняно невеликій площі вміщується маса необхідних та корисних пристосувань: раковина, варильна панель, духова шафа, холодильник, посудомийна машина, пароварка, цікаві підвісні системи зберігання, підвісний сад-город, де можна вирощувати їстівні та декоративні рослини. , а також головна особливість еко кухні - потужні системи очищення та переробки води, фільтрації та сортування неорганічного сміття, а також компостний відсік для органічних відходів, яких на будь-якій кухні буває надміру.

екологічна еко кухня майбутнього

Всі деталі кухонної системи зроблені з любов'ю та повагою до навколишнього середовища з натуральних або перероблених матеріалів. Еко кухня може раціонально та правильно зберігати продукти, надати можливість для їх приготування з максимальним збереженням корисних речовин, знизити до можливого мінімуму витрати електроенергії та води, сортувати та переробляти відходи.

еко кухня з системами переробки відходів та фільтрації води

еко кухня з системами переробки відходів та фільтрації води

Система переробки відходів спроектована раціонально і водночас незвично. Три блоки системи призначені для роботи з різними видами сміття.

Перший блок збирає, сортує, робить компактним для зберігання та подальшої утилізації тверді, переважно неорганічні відходи. У відсік вбудовані різні хитрі механізми, які сплющують бляшанки та пластикову тару, подрібнюють розбите скло, пресують паперові відходи та формують їх у брикети.

Другий блок, вбудований під раковину, призначений для фільтрації, очищення, зберігання та рециркуляції води. Використана та обробка вода може бути повторно використана як «технічна» для миття посуду, поливу рослин, а також для приготування їжі в пароварці. Таким чином за день можна економити до 15 літрів води.

Третій блок – найцікавіший! Органічні відходи тут переробляються... живими земляними хробаками! У відсіку розташований спеціальний барабан, що постійно обертається, допомагає черв'якам рівномірно переробляти швидкопсувне сміття. Процес повної переробки займає три місяці, після чого органіка перетворюється на добрива для рослин, накопичуючись у висувній скриньці.

план зеленої еко-кухні

відсіки переробки відходів та води еко кухні

Вивчити всі деталі, схеми та описи кухні EkoKook можна на її офіційному сайті ekokook.com.

схема еко кухні

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *