Килимок на обручі з футболок

Старі трикотажні футболки активно використовуються майстринями для різноманітних виробів, зокрема дуже популярна ідея робити з них килимки-половики. Сьогодні пропонуємо спосіб зробити круглий килимок на обручі хула-хуп зі старих футболок або мотузок.

круглий килимок на килимку з футболок своїми руками

Необхідні матеріали:

 • 3-4 футболки (інші речі, стрічки чи мотузки)
 • дитячий гімнастичний обруч або хула-хуп для дорослих
 • ножиці

Килимок на обручі: хід роботи

В оригінальному проекті використовувалися дитячі трикотажні футболки, але, як показав досвід, трикотаж не дуже підходить, бо не має плоскої форми, якщо дуже натягувати. Тому рекомендуємо брати речі з тканини з мінімальною домішкою еластану, стрічки або просто мотузки.

Розмір килимка залежить від розміру вибраного обруча, ви можете взяти як гімнастичний обруч доньки, так і великий обруч для схуднення. Технологія плетіння дуже проста, впорається навіть дитина, самостійно зробивши у свою кімнату круглий килимок на обручі.

майстер-клас як зробити килимок на обручі

Футболки або інший старий верхній одяг розріжте на рівні по ширині смуги, від одного бокового шва до іншого, так, щоб вийшли кільця. Одягніть кожну смужку на обруч: спочатку вертикальна лінія, потім горизонтальна, і далі кожен сектор ділите на рівні частини смужкою футболки.

Важливо! Смуги тканини не повинні бути дуже натягнуті, інакше готовий килимок зморщиться і не триматиме форму. В ідеалі смужка футболки має майже вільно одягатись на обруч, з мінімальним розтягуванням тканини.

Цілком ймовірно, якщо діаметр вашого обруча більше смужки футболки, вона занадто натягується або ви взагалі використовуєте мотузки. У такому випадку просто оберніть обруч тканиною або мотузкою і зав'яжіть вузлик.

Постарайтеся, щоб усі лінії основи перетиналися у центральній точці. Плести килимок починаємо з центру. Візьміть смужку футболки, закріпіть петелькою за одну з ліній - основ і пропускайте її під і над поздовжніми лініями.

майстер-клас килимок на обручі з футболок своїми руками

Коли смужка закінчиться, прив'яжіть до неї інше кільце з футболки, вузлик сховайте під попереднім поряд. Продовжуйте плетіння так само, чергуючи протягування смужки під і над поздовжніми лініями. Намагайтеся, щоб кожне коло було щільно притиснуте до попереднього, не допускаючи великих просторів та дірок між ними. Після того, як ви закінчили плетіння, відріжте ножицями кінці петель і зав'яжіть їх вузликом.

майстер-клас килимок на обручі з футболок своїми руками

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 5 про “Коврик на обруче из футболок”

 1. Nethert

  Думаю, справа в тому, що треба основу якомога частіше робити і не натягувати, а взагалі я теж робила так, шкода витраченого часу, розпустила, бо форму не тримає.

  1. рита

   Що б тримав форму, треба відразу наклеїти на паралон.. або товсту тканину, основа потрібна.можна повісити його разом з обручем..обруч буде як багет...ну, звичайно, обіграти потрібно, прикрасити краї... …з мотузок..зовсім не те..бідно і пішло…

   1. Мартуся

    Рита – колгоспниця! Вульгарна і бохата!

 2. PersonaS

  У мене в результаті не килимок вийшов, а ваза. краї стали дибки. тепер ось у цьому «кошику» дитина сидить, як песик. Одним словом якщо і плести такий килимок, то не з трикотажу, а просто зі звичайних «мотузок»

 3. Светлана

  Нитки основи потрібно побільше намотувати, обруч краще розбірний халахуп і плести до самого кінця, потім обруч розбираємо і килимок знімаємо і обплітаємо петлі одна в одну, вийде акуратний край, а не мотузки з вузлами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *