Декор та вироби з кришок від пляшок

Металеві кришечки від пляшок пива, мінеральної води та газованих напоїв – відмінний матеріал для виробів та декору різних поверхонь. Ряд особливостей робить їх більш зручною, красивою та універсальною сировиною для творчості, ніж пластикові кришки. По-перше, метал можна зігнути, вигнути та скористатися паяльником, а по-друге, рифлені краї кришечки самі по собі виглядають дуже цікаво. Пропонуємо кілька цікавих ідей, які вироби з кришок від пляшок можна зробити для інтер'єру.

Зміст:

 1. Способи декорування поверхонь кришками
 2. Способи з'єднання кришок між собою у виробах
 3. Декор та вироби з кришок від пляшок

круглий стіл вироби з кришок від пляшок

Способи декорування поверхонь кришками

Якщо Вам вдалося зібрати десятки чи навіть сотні металевих кришок, зверніть увагу на цей проект – інкрустацію будь-якої поверхні. Ви можете прикрасити кришечками старий журнальний столик або тумбочку, тацю або ящик для речей, стільницю обіднього столу або кухні, поверхню комода або шафи, навіть викласти мозаїкою з кришечок стіну або підлогу! Результат може перевершити всі очікування!

Зовнішній вигляд готової інкрустованої поверхні залежить від обраного способу кріплення кришечок, а також від колірного рішення та викладеного візерунка. Розглянемо основні способи прикраси поверхонь металевими кришечками від пляшок.

Посадити на клей

Найочевидніший і найчастіше використовуваний метод - посадити кришки на клей або рідкі цвяхи. При такому способі кришечки виступають над основною поверхнею, створюючи рифлений об'ємний візерунок. Для приклеювання використовуйте якісний густий клей, рідкі цвяхи або монтажну піну. Слідкуйте за тим, щоб клейка маса не виступала за краї кришечок і надійно фіксувала кожну. За бажання потім всю поверхню можна розкрити лаком.

декор меблів металевими кришечками

У плані дизайну інкрустованої кришками поверхні можна повністю довіритися своїй фантазії. Жодних правил та обмежень. Спробуйте використати оригінальні кришечки з назвами напоїв, пофарбувати їх із балончика у певний колір або вручну нанести малюнок акриловими фарбами. Ви можете також викладати з кришечок будь-який візерунок, орнамент або зображення, як мозаїку. У великих масштабах такий декор металевими кришками виглядатиме дуже ефектно!

стільниця з металевих кришок

Спосіб приклеювання на клей використовується для декоративних столиків, рамок дзеркал, стінок меблів, тобто для поверхонь, які часто не використовуватимуться як, наприклад, обідні столи або підлога. Для них краще вибрати другий спосіб, про що йтиметься нижче.

Посадити на клей та затерти шви

Якщо ви хочете прикрасити кришечками стільницю обіднього або робочого столу, підлогу або фартух над робочою кухонною зоною, то простір між кришечками бажано заповнити затиркою, щоб запобігти скупченню пилу, жиру і бруду. Для цього точно також приклейте кришечки у вибраному порядку, дайте клею висохнути, а потім заповніть простір між кришками затиркою або ґрунтовкою за допомогою гумового шпателя. Дуже важливо при цьому зберегти чисті шапочки кришок, тому одночасно із затиранням очищайте кришечки вологою губкою.

стіл з металевими кришками

стіл із металевими кришками 06

стіл із металевими кришками 08

стіл з металевими кришками

Є варіанти, коли для укладання кришечок на ділянку підлоги використовують цементний розчин. Поки залитий цемент ще не висох, кришечки акуратно вдавлюються в розчин. Такий спосіб досить трудомісткий, що вимагає діяти швидко впевненою рукою та без вагань. Після повного висихання, поверхню покривають лаком.

підлога з металевих кришечок

Залити епоксидною смолою (акриловою водою)

Цей спосіб підійде для поверхонь з бортиками, наприклад, для підносу, ящика або стільниці з поглибленням. Як фіксатор і затирання для кришечок можна використовувати епоксидну смолу (акрилову воду). Так як цей хімічний розчин рідкий, нам і потрібні бортики. Викладіть кришечки на поверхню, а потім залийте мозаїку епоксидним розчином згідно з інструкцією до нього. Дуже зручно і швидко, адже не потрібно ні клеїти кожну кришечку, ні потім затирати шви між ними.

заливка поверхні з кришками епоксидної смолою

До речі, майже такий ефект може бути досягнутий, якщо поверх кришечок укласти лист скла, особливо це актуально для стільниць.

декор стільниці кришечками під склом

Прибити цвяхами

Кришечки можна просто прибити до дерев'яної поверхні невеликими гвоздиками. Шапочка цвяха трохи зіпсує малюнок, але в принципі це може стати родзинкою та об'єднуючим елементом усіх кришечок. Як варіант, кришки можна заздалегідь пофарбувати в однотонний колір, тоді серединка у вигляді шапки цвяха буде виглядати природно і гармонійно. Щоб при забиванні цвяха на прогнути і саму кришечку, підкладіть під кожну шматочок фанери та гайку висоти.

тумбочка з металевих кришок

Способи з'єднання кришечок між собою у виробах

Металевими кришками від пляшок можна не лише прикрашати поверхні в інтер'єрі, а й робити окремі вироби – прикраси, магніти, підставки та іграшки. Як же зібрати кришечки в єдину конструкцію?

Отвори та дріт

Тонким цвяхом або свердлом проробіть у рельєфних боковинах отвори, а потім з'єднайте кришечки між собою за допомогою дроту або волосіні.

ящик для рослин з кришечок

Паяльник

Ви можете використовувати паяльник та припій, щоб надійно з'єднати кришечки.

магніти з кришечок з фотографіями

Клей та кріпильні елементи

У деяких виробах, наприклад для прикрас, необхідно використовувати спеціальні деталі. Їх можна як припаяти до кришечки, так і приклеїти супер-клеєм, що підходить для металевих поверхонь.

кулон із металевої кришки від пляшки

Зігнути, вигнути, випрямити

На відміну від пластикових, металеві кришечки можна зігнути навпіл, вигнути, надавши сферичну форму або повністю розпрямити ударом молотка. Їх таких заготовок легко робити прикраси, біжутерію, ялинкові іграшки та інші декоративні елементи.

новорічні прикраси з металевих кришечок

випрямлені кришечки

Декор та вироби з кришок від пляшок

А тепер давайте подивимося, які оригінальні вироби та декор можна зробити з кришечок.

Столи

Стільці

Підлога та стіни

Інші вироби з кришок від пляшок

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 4 про “Декор и поделки из крышек от бутылок”

 1. Гульнара

  Ніколи б не подумала, що з металевих кришок можна створити таку красу!!!

 2. Наталия

  Гарно, тільки де взяти стільки кришок від пляшок

  1. Ванилька

   Збирати! Я коплю пластикові пробки, їх у мене вже 110 штук!

 3. Ванилька

  Круто!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *