Як прикрасити новорічний стіл: ідеї святкового оформлення

Новорічні свята вже близько, а отже, можна починати планувати святкування Нового року та Різдва.

Якщо Ви збираєтесь зустрічати Новий рік вдома, в колі сім'ї та друзів, то важливо не лише красиво прикрасити інтер'єр, а й приділити особливу увагу святковому сервіруванню столу. І хоча у нас прийнято змушувати всю поверхню столу салатами та іншими святковими стравами, пропонуємо Вам надихнутися ідеями, як зробити оригінальний декор новорічного столу, щоб створити приємну урочисту атмосферу.

Зміст:

  1. Новорічна центральна композиція святкового столу
  2. Тарілки, серветки та столові прилади
  3. Скатертина та стільці

ідеї декору новорічного столу у помаранчевих тонах

При сервіруванні новорічного столу важливо дотримуватися балансу між зручністю розташування всіх страв та декоративним оформленням. На красивих фотографіях ми часто бачимо лише святкове сервірування та декор, які займають практично весь вільний простір столу. "А куди ж ставити їжу?", - Запитаєте Ви? Тут слід пам'ятати, що, по-перше, фотографії відображають лише загальні ідеї декорування, які Ви можете повністю або частково використовувати. По-друге, більшість ідей декору запозичені із країн Західної Європи та США, де і символіка, і традиція святкувати Різдво дещо відрізняються від зустрічі нашого Нового року.

Найчастіше немає такої різноманітності святкових страв, їх не виставляють відразу на стіл або поряд з основним обіднім столом розташовується додатковий, з їжею. Саме тому є можливість красиво та яскраво оформляти центральні композиції новорічного столу та сервірувати стіл за всіма правилами гарного тону. Але пам'ятайте, у всьому важливе почуття міри та стилю, не варто завалювати стіл іграшками та шишками.

Новорічна центральна композиція святкового столу

Центральним елементом новорічного декору є святкова тематична композиція. Дуже умовно такі композиції можна розділити на ті, в яких використовуються переважно натуральні матеріали або різні іграшки та прикраси.

ідеї прикраси новорічного столу з шишками

Завжди добре виглядають букети з використанням дарів природи - хвойних гілок, шишок, живих квітів, фруктів, горіхів, ягід. Варіантів такого декору — безліч, від кількох хвойних гілочок у келихах до масштабних композицій із живих квітів та хвої. Зробіть різдвяний вінок із лапника, розкладіть великі шишки на столі, насипте горіхи чи фрукти у скляні страви, поставте живі букетики квітів у вазочки. Такі композиції можна прикрашати невеликими ялинковими іграшками, серпантином та намистом, ставити декоративні свічки та ялинки.

Використання як новорічний декор столу тільки іграшок має свої переваги. По-перше, немає ризику, що хвойні гілочки осипляться в тарілку з їжею, по-друге, комусь із гостей може заважати активний запах хвої або живих квітів на столі, та й зрештою прикрасити стіл ялинковими кульками та фігурками набагато простіше. Також у нас є чудова ідея прикраси столу повітряними кулями. Дайте волю фантазії!

Тарілки, серветки та столові прилади

Навіть якщо немає місця для центральної композиції, новорічний декор столу можна виконати точково, сфокусувавши увагу на оформленні тарілок, столових приладів та серветок.

Наприклад, ви можете придбати тематичні новорічні кільця для серветок або зробити їх самостійно з гілочок; столові прилади покласти в пошитий з фетру чохол у вигляді шапки Діда Мороза або різдвяного носка для подарунків; на кожну тарілку покласти ялинкову кульку, гульку або маленький подарунок.

Такі дрібниці «роблять» настрій і задають тон усьому сервіруванню.

Скатертина та декор стільців

Не варто забувати і про такі важливі елементи декору новорічного столу як скатертина та стільці. Скатертина з тематичними орнаментами, вишивкою або візерунком у клітинку може стати як основним декоративним прийомом, так і підкреслити загальну стилістику.

 

Про декор стільців зазвичай рідко хтось згадує, а дарма! Невеликі віночки з гілок або ялинкові іграшки на спинці стільця виглядатимуть дуже мило. За бажання Ви можете придбати або пошити самостійно чохли на спинку стільця у вигляді шапки Санта-Клауса, а можете просто повісити гарні серветки з вишитими сніжинками або ялинками.

Щасливого святкування Нового 2021 року та Різдва!

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *