Табурет із плетеним сидінням своїми руками

Оригінальний табурет з плетеним сидінням буде актуальним практично в будь-якому інтер'єрі. Якщо використовувати натуральну прядив'яну мотузку, то такий табурет чудово виглядатиме в інтер'єрі еко, скандинавського стилю або лофт, а яскраві синтетичні мотузки та абстрактний геометричний візерунок допоможуть вписати табуретку в сучасний стиль з кітчевими акцентами. Пропонуємо ознайомитись з трьома майстер-класами як оновити старий табурет та зробити цікаве плетене сидіння своїми руками.

Зміст:

 1. Табурет із плетеним сидінням - візерунок «шеврон»
 2. Табурет із плетеним сидінням - візерунок «діагональне плетіння»
 3. Табурет для ніг з декоративним плетінням

Табурет із плетеним сидінням - візерунок «шеврон»

табурет із плетеним сидінням своїми руками 01

Необхідні матеріали та інструменти:

 • основа табурету (каркас із ніжками);
 • мотузка або шнур двох кольорів;
 • меблеві цвяхи (меблевий степлер);
 • ножичний затискач;
 • молоток;
 • ножиці;
 • шило;
 • Опціонально - лак або фарба пофарбувати основу табурету.

табурет із плетеним сидінням своїми руками 04

У цьому проекті можна використовувати будь-який шнур чи мотузку: лляну, паперову, джутову або із синтетичних матеріалів. Необхідна довжина мотузки залежить від розміру каркасу табуретки. У цьому прикладі розміри рами склали 35 см на 30 см, знадобилося близько 17 м шнура для основного плетіння і близько 8 м - для обплетення.

? Крок 1. Підготуйте основу табурету. Це може бути стара табуретка без сидіння. При необхідності обробіть ніжки морилкою, пофарбуйте або накрийте лаком. Визначтеся із напрямком плетіння. Щоб мотузку було легше натягувати, закріпіть її кінець до рами на звороті меблевими цвяхами або меблевим степлером.

табурет із плетеним сидінням своїми руками 05

? Крок 2 Починайте намотувати мотузку на протилежні рейки рами. Витки повинні бути якомога ближче один до одного. Під час намотування добре натягуйте мотузку. Через 5-6 витків візьміть затискач і добре притисніть мотузку на рамі. При бажанні для додаткової фіксації натягу можна використовувати клей, попередньо нанісши його на раму. Або в кількох місцях закріпити мотузку меблевим степлером зі зворотного боку рами. Кінець основної мотузки також надійно закріпіть за допомогою степлера або цвяхів.

табурет із плетеним сидінням своїми руками 06 табурет із плетеним сидінням своїми руками 08

? Крок 3 Тепер можна вплітати додатковий шнур у основне плетіння. Плести будемо перпендикулярно до основної мотузки, чергуючи ряди. У даному прикладі використана схема 3 мотузки зверху, 3 мотузки знизу. Але ви можете поекспериментувати та зробити 2 на 2, 4 на 4, 2 на 3 і т.д. Закріпіть другу мотузку на рамі, вивівши моток під вільною рейкою.

табурет із плетеним сидінням своїми руками 09

? Крок 4. Протягніть мотузку крізь основне плетіння за обраною схемою, загорніть на протилежній рейці рами та натягніть. За потреби посуньте шнур праворуч. Потім починайте плести другий ряд, але захід перемістіть на одну мотузку вперед. Таким чином вийде діагональний візерунок. Кожен наступний ряд зміщуйте на одну мотузку. Якщо плести буде складно, допоможіть шилом. Через певні проміжки шнур обплетення можна кріпити до рами меблевим цвяхом або степлером, фіксуючи натяг.

табурет із плетеним сидінням своїми руками 10 табурет із плетеним сидінням своїми руками 12

табурет із плетеним сидінням своїми руками 13

Щоб змінити напрямок діагональних ліній і зробити візерунок у вигляді шеврона, посередині обплетення перемістіть плетіння на одну мотузку назад.

табурет із плетеним сидінням своїми руками 02

табурет із плетеним сидінням своїми руками 03

Табурет із плетеним сидінням - візерунок «діагональне плетіння»

Оскільки у попередньому майстер-класі ми детально описали кожен крок процесу, далі розглянемо основні моменти плетіння.

табуретка з плетеним сидінням діагональне плетіння 01

В даному випадку використовувалася досить товста синтетична мотузка, що використовується в альпінізмі та туризмі. Як фіксацію мотузки до рами краще використовувати прості цвяхи відповідного розміру. Техніка плетіння аналогічна попередньому варіанту, тільки тут використовується одна мотузка, схема плетіння 2 мотузки зверху - 2 мотузки знизу зі зміщенням на одну мотузку вперед. Зворотного ходу немає, тому візерунок виходить над вигляді шеврона, а звичайні діагоналі.

 

табуретка з плетеним сидінням діагональне плетіння 02

табуретка з плетеним сидінням діагональне плетіння 03

Табурет для ніг з декоративним плетінням

Якщо попередніх двох варіантах натяг створювалося як основний, і додаткової мотузкою, то цьому випадку головне навантаження посідає основну нитку, в оплетка виконує роль декоративного прикраси. Таким чином, табуретка більше підходить для використання в якості підставки для ніг або як стільчик для маленьких дітей з невеликою вагою.

майстер-клас плетений табурет своїми руками 00

Усі етапи роботи аналогічні попереднім способам. Основну мотузку рекомендується натягувати особливо добре та проміжно фіксувати степлером чи меблевими цвяхами. Додатковою мотузкою ви можете зробити будь-який візерунок.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Одна думка про “Табурет с плетеным сиденьем своими руками”

 1. Милана

  Красивенько

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *