Оригінальні вироби зі скляних пляшок
Накопичення скляних пляшок та їх подальша утилізація – досить серйозна проблема для екології. Зараз багато пляшок мають нестандартну форму, а тому не придатні для здачі в пункти прийоми склотари і потрапляють на полігон. Тому багато дизайнерів і просто любителів робити щось своїми руками створюють оригінальні та цікаві вироби зі скляних пляшок, які додають родзинку в інтер'єр чи екстер'єр будинку, при цьому хоч частково допомагають вирішити питання повторного використання склотари. Пропонуємо з десяток напрямків подумати, що ви можете зробити зі скляних пляшок своїми руками.
Зміст
- Як розрізати скляну пляшку
- Вироби зі скляних пляшок
- Посуд (склянки, келихи, тарілки) зі скляних пляшок
- Вази та кашпо зі скляних пляшок
- Свічники зі скляних пляшок для дому та саду
- Світильники зі скляних пляшок
- Вішалки та гачки для одягу з винних пляшок
- Столи та стільці зі скляних пляшок
- «Голос вітру» зі скляних пляшок
- Будинки та стіни зі скляних пляшок
- Клумби, огорожі та доріжки у саду зі скляних пляшок
Як розрізати скляну пляшку
Для багатьох виробів пляшки використовуються цілком, але в ряді випадків необхідно розрізати скляну пляшку. Існує кілька варіантів, як це зробити, і у кожного є свої плюси та мінуси. Потрібно сказати відразу, що досягти ідеально рівного краю зрізу саморобними пристроями для різання буде досить складно. Можливо, доведеться зіпсувати не одну пляшку і випробувати не один спосіб, перш ніж ви досягнете бажаного результату. Варіанти наступні: за допомогою спеціального верстата або склорізу саме для винних пляшок, різання пляшки з використанням нагрівання полум'ям або окропом, з використанням нитки, що горить, ніхромового дроту під напругою.
Склоріз та окріп
Ніхромова проволка, просочена горючою рідиною нитка
Обов'язково дотримуйтесь усіх запобіжних заходів при роботі з вогнем, струмом і наждачкою при шліфуванні країв зрізу. Пам'ятайте, що дрібний скляний пил може розлетітися по всій кімнаті або потрапити у вічі. Для шліфування можна використовувати брусок для заточування ножів та шліфувати під водою. Або на наждачний папір налити трохи води і швидко рухати пляшку по ній.
Є ще один спосіб обробки пляшки зі скла. Але це можна зробити у спеціальних склодувних майстернях. Пляшка нагрівається до 600-1000°С, стає м'якою, пластичною і таким чином майстер надає їй унікальної форми, наприклад, може сплюснути її, зробивши тарілку.
Отже, що можна зробити зі скляних пляшок?
Вироби зі скляних пляшок
Посуд (склянки, келихи, тарілки) зі скляних пляшок
Розрізана на дві частини пляшка може стати склянкою та келихом! Важливо ідеально відшліфувати зрізи, щоби не порізатися. В якості ніжки для келиха використовуйте пробку або скляну ніжку від келиха.
Плоскі тарілки в домашніх умовах зробити не можна, але якщо у вас є знайомі в склодувній майстерні, ваші винні або пивні пляшки можуть перетворитися на такий оригінальний набір тарілок.
Вази та кашпо зі скляних пляшок
Ціла пляшка – вже готова ваза для квітів. Існує безліч способів як можна прикрасити пляшку: пофарбувати, розмалювати візерунками, обмотати нитками, зробити декупаж. Також вази можуть бути не лише настільні, а й настінні. Якщо розрізати пляшку на дві частини, то в шийку можна насипати ґрунт (на сітку) і посадити рослину, а в нижню склянку налити воду.
Свічники зі скляних пляшок для дому та саду
Свічки в інтер'єрі завжди створюють особливу атмосферу романтики та затишку. Зі скляних пляшок можна зробити своїми руками різні варіанти свічників.
Світильники зі скляних пляшок
Як плафони для настільних ламп і люстр винні та пивні пляшки також відмінно підходять.
Вішалки та гачки для одягу з винних пляшок
Столи та стільці зі скляних пляшок
«Голос вітру» зі скляних пляшок
Будинки та стіни зі скляних пляшок
<
Клумби, огорожі та доріжки у саду зі скляних пляшок
Читайте також:
Просто клас. Велике дякую. Спробуватиму на дачі схоже зробити