Екрани для батарей опалення в інтер'єрі

Незважаючи на величезний вибір опалювальних приладів, у більшості нових багатоквартирних будинків встановлюють батареї стандартної моделі, а що вже казати про старі квартири з радянськими батареями «гармошкою». Не завжди є можливість і доцільність змінювати батареї на сучасніші, а зовнішній вигляд старих може не вписуватися в інтер'єр після ремонту. У такому разі рекомендуємо звернути увагу на екрани батарей опалення.

дерев'яні екрани для батарей опалення під вікном

Екрани (решітки) для радіаторів в інтер'єрі виконують не лише декоративну функцію, приховуючи некрасиві та громіздкі опалювальні прилади, але й можуть захистити дітей чи тварин. Особливо це актуально в сім'ях з маленькими дітьми, які тільки-но почали ходити, а також у дитячих закладах, поліклініках, спортзалах, де наявність екранів є обов'язковою. Небезпека для малюка становить не тільки гарячу поверхню радіатора, а й кути (ребра), адже випадковий удар про них може призвести до серйозної травми.

У квартирах декоративні екрани для радіаторів відіграють в основному естетичну роль, особливо якщо вдома встановлені чавунні батареї. При правильному виборі екрани можуть направити потік теплого повітря в потрібному напрямку, що значно підвищить ефективність обігріву приміщення.

Як вибрати екрани для батарей опалення

Вибираючи решітку на радіатор, важливо керуватися такими критеріями:

 • екран не повинен погіршувати теплообмін;
 • вентилі регулювання повинні бути у вільному доступі;
 • екран повинен легко та швидко зніматися у разі аварії;
 • якщо є сумніви щодо надійності кріплення радіатора, вибирайте легку модель решітки.

Види декоративних екранів

За особливостями конструкції екрани можна виділити в такі групи:

 • плоский екран, який закриває лише передню частину батареї;
 • навісний екран без кришки або кришкою;
 • навісний екран – короб, який закриває радіатор з усіх боків.

Якщо батарея вбудована не в нішу і виступає над стіною, краще зупинити свій вибір на екранах у вигляді короба або придбати навісні екрани, з кришкою або без. Останні, на відміну від короба, виглядають легше і не захаращують простір.

навісні екрани для батарей опалення без кришки

Начіпні екрани з кришкою або короба також можна використовувати як оригінальну тумбу або підставку, особливо влітку. У опалювальний сезон не варто змушувати кришку предметами, щоб не перешкоджати підйому теплого повітря, а також не провокувати нагрівання предметів, що стоять, особливо якщо вони з пластику.

екрани для батарей опалення із ХДФ

Якщо радіатор вже втоплений в нішу під вікном, то підійде плоска панель, як навісна, так і пересувна, на ніжках. Така легка конструкція чудово справляється з декоративними функціями і не займає корисної площі.

кольорові скляні екрани для батарей опалення

За матеріалом виготовлення екрани бувають:

 • металеві;
 • дерев'яні;
 • пластикові;
 • скляні;
 • комбіновані (VLA та метал, ХДФ та скло, дерево та метал тощо)

Металеві екрани для батарей опалення

Металеві грати для батарей роблять із алюмінієвого або сталевого листа з перфорацією. Перфорація може бути виконана як у вигляді звичайної сітки, так і у вигляді ажурних візерунків та орнаментів, що надає екрану особливий стиль та шик.

металеві екрани для батарей 07

Як правило, стандартний металевий екран має невисоку вартість, але ціна моделей із нержавіючої сталі з нестандартною перфорацією може досягати чималих сум. Металеві грати мають чудову тепловіддачу, легко монтуються і прості у догляді, їх запросто можна протирати вологою ганчіркою і навіть мити під струменем проточної води, вони не деформуються від тривалої дії високої температури і не змінюють колір.

металеві ковані екрани для батарей опалення

Ґрати з металу добре впишуться в інтер'єр у стилі мінімалізму, хай-тек, растік або індастріал, тобто в приміщення, де присутні металевий декор та акценти. Інакше сталеві ґрати дисгармонуватимуть із навколишнім оточенням.

металевий екран для батареї з великою перфорацією

Дерев'яні ґрати для радіаторів

Такі екрани чудово підійдуть для будь-якого типу батарей. Декоративні ґрати виготовляються з натурального дерева різних порід, від дуба або бука до цінних і дорогих сортів. Особливу популярність мають решітки з ротанга - висушених стебел тропічної ліани. Різьблені візерунки, можливість покривати дерево лакофарбовими матеріалами дозволяють створювати унікальні екрани для батарей.

дерев'яні грати для батареї

Головними перевагами дерев'яних екранів можна назвати хорошу тепловіддачу, натуральність матеріалів та екологічну безпеку, естетичний зовнішній вигляд, який органічно впишеться у практично будь-який інтер'єр із дерев'яними меблями та аксесуарами, від класики до авангардних стилів. Але варто знати, що дерев'яні грати мають більш високу вартість, ніж металеві, а також вимагають дбайливого догляду спеціальними засобами для дерева і можуть деформуватися з часом.

дерев'яні екрани для батарей опалення з різьбленням дерев'яні решітки для радіаторів в інтер'єрі

Екрани із МДФ та ХДФ, комбіновані

МДФ і ХДФ – це листовий матеріал середньої (MDF – Middle Density Fiberboard) або високої (HDF – High Density Fiberboard) щільності, який роблять методом пресуванням дрібних деревних волокон під впливом тиску та нагріву. У порівнянні з деревом, це більш дешевий варіант. Як правило, з листів роблять сам короб, а сам екран зроблений із дерев'яної чи ротангової сітки.

навісний екран з дерева з кришкою та скляною вставкою

Важливо пам'ятати, що якщо стека щільна і має мало отворів, то тепловіддача буде страждати, тому з належною увагою віднесіть вибір матеріалу сітчастого екрану. До цієї ж категорії можна віднести комбінації з різних матеріалів: короб з дерева, а сітка з ротанга або скла, короб з акрилового скла, а сітка з металу і так далі.

комбіновані екрани для батарей опалення - дерев'яний короб із металевою сіткою

екран для батареї з МДФ з бамбуковою решіткою

 Скляні екрани для батарей

Скляні екрани порівняно рідко використовуються в інтер'єрі, хоча мають великі декоративні можливості. Такий екран може стати вишуканим аксесуаром, сильним акцентом в інтер'єрі та унікальним елементом декору.

скляні екрани для батарей опалення

Екрани виготовляють із загартованого скла завтовшки не більше 8 мм. Спеціальна обробка скла робить його стійким до пошкоджень та подряпин, а кути закруглені та безпечні. Тим не менш, у сім'ях з активними маленькими дітлахами є сенс використовувати дерев'яні або металеві решітки.

скляні екрани для батарей опалення з фотодруком

Екран зі скла можна чистити будь-яким засобом миття вікон. Має хороший теплообмін, але в ряді випадків за цим критерієм може поступатися моделям з інших матеріалів та з перфорацією. Скляні екрани роблять, як правило, у вигляді цілісних панелей. Вартість вітражних панелей висока, хоча є бюджетніший варіант — акрилове скло. Проте скляні екрани вражають різноманітністю декоративного оформлення.

скляний екран для батареї опалення

Численні техніки роботи зі склом дозволяють створювати унікальні зображення, візерунки, вітражі та фактуру, від фотодруку до плівкового вітража.

скляні екрани для батарей опалення із зображенням

Пластикові решітки для радіаторів

Пластикові екрани - найдешевші з усіх видів, але й небезпечні. Під впливом високої температури низькосортний пластик може виділяти повітря шкідливі речовини, видавати неприємний запах і деформуватися.

пластикові екрани для батарей опалення в інтер'єрі

Та й зазвичай пластикові екрани не відрізняються різноманітністю декоративного оформлення. Так що якщо немає коштів на якісний екран із безпечних матеріалів, краще залишити батарею у відкритому вигляді.

дерев'яні екрани для батарей 02

Вибираючи екрани для батарей опалення, обов'язково звертайте увагу на виробника, сертифікацію та відповідність стандартам. Не варто звертати увагу лише на зовнішні параметри, адже безпека та здоров'я сім'ї важливіші за те, як екран підходить до кольору стін або підлоги.

металеві грати для батареї

Сподіваємось, наш короткий огляд допоможе Вам визначитися із вибором екрану для батареї. А поки що трохи фотографій різних типів екранів в інтер'єрі:

дерев'яні грати на радіатор дерев'яний екран для радіатора в інтер'єрі дерев'яний екран для радіаторів дитячої кімнати металеві екрани для батарей 02 металеві екрани для батарей в інтер'єрі металеві екрани для батарей навісний екран зі стеклярусу польський навісний екран для батареї різьблений дерев'яний екран на радіатор екран - короб для батареї у дитячій екран у вигляді короба для батареї екран для батареї з МДФ з дерев'яною сіткою екран для батареї з дерева у дитячій екран для батарей із МДФ металеві екрани для батарей 03 металеві екрани для батарей 04 скляний екран для радіатора екран для батареї зі скла екран із акрилового скла з перфорацією екран із МДФ із металевою золотистою сіткою екран із МДФ із сітчастою вставкою в дитячій екран на батарею у вигляді короба в інтер'єрі вітальні яскравий екран для батареї у спальні глянсовий екран із акрилового скла з перфорацією

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *