Килимок із вузликів своїми руками

Колись були дуже популярні фенечки, які були символом дружби та передавалися один одному. Такі прикраси з ниток муліне, шнурків, стрічок і мотузок так і називалися браслети дружби. Цей принцип плетіння можна використовувати і для інших виробів, наприклад, щоб зробити яскравий килимок з вузликів своїми руками!

яскравий килимок із вузликів своїми руками

Плетіння фенечок - своєрідний вид макраме. Існує безліч різних візерунків та стилів плетіння, основою якого є звичайний вузлик. Тому для створення такого килимка своїми руками ми і використовуємо найпростіший спосіб - базовий вузлик.

килимок з вузликів своїми руками

Щоб зробити килимок із вузликів своїми руками, приготуйте смуги тканини кількох кольорів, скотч, ножиці та голку з ниткою. Від ширини смуг тканини, їх довжини та щільності залежатиме остаточний розмір виробу.

матеріали для створення килимка своїми руками

Розподіліть смуги тканини в лінію в порядку, в якому ви хочете їх бачити в готовому килимі. У цьому прикладі використовувалося 10 смуг (5 кольорів з одного боку та дзеркальне відображення з іншого). Скріпіть верх клейкою стрічкою. Першою зліва стрічкою зробіть простий одинарний вузол на наступній стрічці та підтягніть його вгору.

майстер-клас килимок із вузликів своїми руками

Продовжуйте процес зав'язування вузлика на наступній стрічці, доки не дійдете до середини килимка (до п'ятої стрічки з десяти). Залишіть поки що першу (в даному випадку рожеву) стрічку вільно бовтатися. Тепер почніть зав'язувати вузлики з правого боку, таким чином дійшовши до серединки. Коли дві крайні стрічки зустрінуться посередині, зв'яжіть їх разом і спустіть кінці. Тепер перша стрічка із п'яти (рожева) стане останньою. Перейдіть до наступного ряду та повторіть усі кроки.

майстер-клас килимок своїми руками з тканини

Працюйте до того часу, поки досягнете бажаної довжини. Щоб вийшов такий V-подібний килимок, кожен наступний вузлик робіть трохи нижче попереднього (серединка нижня точка V). Не переплутайте ряди та кольори. Починайте та закінчуйте стрічками одного кольору.

Зробіть два аналогічні килимки і зшийте їх разом. Кінчики обріжте і також акуратно підшийте.

килимок своїми руками зі смужок тканини

Повинно вийти так:

килимок із вузликів своїми руками майстер-клас

Самостійно килимок не плела, більш детально мовою оригіналу тут: Джерело.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Одна думка про “Коврик из узелков своими руками”

  1. Арина

    Чарівно! Відмінна ідея і прекрасне виконання) А що найголовніше-просто та зрозуміло!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *