Найпопулярніші матеріали для укладання садових доріжок

Гарна доріжка у саду, на дачі чи у дворі, мрія кожного господаря. Для початку необхідно визначитися з вибором матеріалу, порахувати розміри та зробити планування майбутньої доріжки. Зазвичай, ширина основної доріжки підбирається таким чином, щоб по ній легко проходило поряд дві людини. Розміри інших стежок розраховуються з урахуванням того, як часто і в якій кількості там ходитимуть люди, а також до яких споруд вони ведуть.

Садові доріжки можуть бути виготовлені з різних матеріалів. У цій статті до вашої уваги представлені найпопулярніші з них.

Природний камінь

Матеріал дуже красиво виглядає і може стати чудовим вибором. Його просто доглядати, але за ціною він може обійтися досить дорого, але є інтернет-магазини, де можна придбати натуральний камінь за вигідною ціною stonetrade ru. Для забезпечення довговічності необхідно правильно зробити його укладання. Спершу роблять розмітку майбутньої доріжки. Потім виривається досить глибока траншея. На дно засипається щебінь і утрамбовується, потім шар піску приблизно 10 см. При укладанні каменю необхідно залишати зазор, який згодом заповнюється гравієм або дерном. Це одна з найпростіших технологій. Для збільшення міцності можна використовувати бетонну суміш, як заповнювач швів. Чудово виглядають ці доріжки разом із хвойними чагарниками. Можна комбінувати її із галькою. Природний камінь стійкий до будь-якого впливу і є довговічним матеріалом.

Насипні матеріали

Для створення насипної доріжки використовується щебінь, гравій, або галька, різних кольорів і фракцій. Такий вид відмінно підійде для звивистих ділянок. Такий матеріал дуже простий у укладанні. Щоб на ній не росли бур'яни, необхідно обробити ґрунт гербіцидами. Така поверхня швидко висихає та не вимагає додаткових відводів води. Насипні доріжки чудово поєднуються з дерев'яним та кам'яним декором. Добре підходять для укладання між деревами або в зоні відпочинку.

Тротуарна плитка

Цей матеріал має велику колірну гаму та різноманітну форму. Виготовляють тротуарну плитку з пісковика, граніту чи бетону. Укладання можна проводити в саду будь-якої складності. Завдяки безлічі варіантів можна створити неповторний дизайн. При укладанні плитки непрофесіоналами можуть вийти нерівності, що негативно позначається на зовнішньому вигляді.

Бетон

З таким матеріалом досить легко працювати. Він не дорогий, досить міцний та витривалий. Дизайн можна вигадати самому. Бетонна суміш виготовляється у пропорціях: одна частина цементу, на чотири частини піску. Для надання розчину міцності можна використовувати армувальну сітку або арматуру. Можна робити суцільні доріжки або набути різних форм, які продаються в будівельних магазинах. Використовуючи барвники, можна отримати кольорові елементи для створення унікального малюнка садової доріжки.

Тротуарна цегла

Тротуарна цегла випускається в широкому асортименті, будучи вдалим рішенням для садів сучасних стилів. Для завершення дизайнерського рішення використовується бордюр. Покриття виходить міцним та довговічним, а також за прийнятною ціною, якщо порівнювати його з натуральним каменем. Укладання необхідно проводити на розчин для надійної фіксації матеріалу.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *