15 важливих садових інструментів, які повинен мати садівник

Садівництво - це справді задоволення хобі, оскільки воно приносить не тільки фрукти і квіти, але і природну красу, яка розслаблює і позбавляє стресів. Однак це може бути стомлюючим і трудомістким заняттям, тому, якщо ви вирішили стати серйозним садівником, вам потрібно буде докласти часу та зусиль, перш ніж ви зможете насолоджуватися плодами своєї праці. На щастя, є інструменти та обладнання, які можуть полегшити завдання та зробити роботу в саду та на городі приємнішою. Повний список товарів для саду та городу ви знайдете в каталозі https://season-hoztorg.com.ua/dom-sad-ogorod/, а в цій статті ми розповімо про найважливіші садові інструменти, які часто використовуються в садівництві і допомагають працювати більш ефективно.

1. Садовий совок

Найпростіший садовий інструмент – це ручний совок, і ви не садівник, якщо у вас його немає. Це копальний інструмент, який часто використовується для створення невеликих ямок у землі та переміщення ґрунту та рослин з одного місця на інше, для посадки та пересадки у горщики. Це найкращий інструмент для роботи з контейнерними рослинами, оскільки він легко розміщується на невеликих площах при перекопуванні ґрунту. Совок також використовується для змішування ґрунту з іншими посадковими матеріалами. Його можна використовувати замість інших інструментів для садівництва, для прополювання, обробітку ґрунту та аерації.

2. Секатор

Кожна рослина в доглянутому саду слід час від часу підстригати та підрізати, щоб уникнути надлишку та конкуренції за світло, воду та поживні речовини, а також зберегти сад приємним для очей. Пара секаторів може допомогти надати рослинам форму і видалити сухі гілки та надлишки. Хороші ножиці для обрізки повинні бути гострими для створення чистих зрізів та зручними у використанні, щоб мінімізувати навантаження на руки. Майте на увазі, що секатор призначений лише для тонких та м'яких гілок.

3. Садова вилка

Цей невеликий ручний інструмент призначений в основному для аерації та розпушування ущільненого або твердого ґрунту, але може використовуватися і для викопування скупчень бур'янів. Садова вилка - ідеальний інструмент для обробки невеликих садових ділянок або рослин у горщиках. Інструмент зручно використовувати при поділі рослин, готових до пересадки, так як зубці легко розбивають грудки землі при перекопуванні, а зайвий ґрунт і прикріплені бур'яни легко обсипаються.

4. Лопата

Лопата - це копальний інструмент, який використовується при роботі з великими садовими просторами. За допомогою лопати можна робити великі та глибокі посадкові лунки з прямими сторонами. Основна функція лопати в саду - копати і засипати землю під час посадки чагарників і дерев.

5. Граблі

Існують різні види грабель:

  • носові граблі - це важкі металеві граблі, які змінюють контур ґрунту, переміщуючи його без підйому;
  • граблі для газонів або віялові граблі - це пружинисті граблі, які прибирають сміття з ділянок трави, таке як сухе листя і гілки.

Граблі для збору листя подібні до садового гребінця - вони можуть вирівняти контури грунту, навіть видаляючи дрібне сміття і вносячи в грунт добрива або пестициди. Цей інструмент зроблений із зубів, які проникають крізь землю для виконання своєї функції.

6. Лійка

Лійка використовується для поливу невеликих клумб та кімнатних рослин у горщиках. У нього є ручка для перенесення і шийка або носик, до якого кріпиться троянда або перфорований диск для розбризкування за типом душу. Це найстаріший пристрій для поливу, який досі віддають перевагу садівникам через його портативність і тісніший зв'язок між садівником і рослинами. Лійка може бути виготовлена з нержавіючої сталі або пластику та вміщувати різну кількість води.

7. Садовий шланг

Ця довга гнучка трубка призначена для того, щоб допомогти садівникам з легкістю поливати ширші садові ділянки, садові газони, рослини в горщиках та підвісні рослини, оскільки вода надходить безперервно. Садівники можуть забезпечити достатню кількість вологи, не зупиняючись та не наповнюючи тару чи лійки. Гумові шланги є гнучкішими і краще пластикових, які тріскаються в холодну погоду.

8. Кореневидальник

Прополювання часто проводиться шляхом ручного видалення бур'янів із ґрунту. Деякі бур'яни мають неглибоку кореневу систему, і їх легко видалити, але є бур'яни з добре закріпленим стрижневим корінням, яких багато садівників важко позбавляються. Корневидальник - це корисний інструмент, який дозволяє садівнику з легкістю виривати бур'яни. Можна також використовувати ручну лопатку або вилку, але два зубці на кінці інструменту можуть краще розпушувати ґрунт, добре захоплюючи коріння бур'янів.

9. Садовий ніж

Садовий ніж служить для багатьох цілей і є одним із улюблених інструментів садівника. Він має зазубрене сталеве лезо, що спочатку призначене для зрізання коренів і скупчень молодих і дрібних рослин. Садовий ніж може вимірювати глибину посадки, тому що одна сторона леза служить лінійкою, особливо зручно при посадці рослин, яким для проростання потрібна певна товщина шару ґрунту. Загострений кінчик леза можна використовувати для нанесення розмітки на грунті або грунті при складанні плану посадки.

10. Пила

Обрізка – це процедура догляду, яка не тільки підтримує охайний зовнішній вигляд дерев та чагарників, але й сприяє підвищенню продуктивності рослини з погляду цвітіння та плодоношення. Обрізну пилку слід використовувати під час роботи з деревними гілками. Це дуже корисний інструмент, коли потрібно дотягнутися до гілок на зарослому дереві.

11. Мотика

Тверде і глинисте місце не найкраще для створення саду, тому його необхідно обробляти, очищати від твердих та кам'янистих порід та засипати садовим ґрунтом. Мотика - це інструмент, який можна використовувати при ручній обробці твердого і щільно утрамбованого ґрунту. Існують різні види мотиків, але найпопулярнішою серед садівників є мотика для пікірування. Вона має лезо з одного боку та кирку з іншого, що зручно при ударі по кам'янистих ґрунтах.

12. Ножиці-триммер

Ножиці для чагарників або триммер для живоплоту. Він використовується для зрізання надмірної порослі, щоб зберегти форму живоплоту або чагарника. У багатьох садах живоплоти та чагарники мають доглянуту форму, подібну до топіарію, і це досягається за допомогою даного інструменту. Існує також моторизований триммер для великих садів. Обрізання чагарника до потрібної форми може бути стомлюючим, тому електрична або моторизована обрізка прискорює процес і робить його більш рівним.

13. Обприскувач

Добрива та пестициди задовольняють деякі важливі вимоги рослин до зростання та захисту від шкідників, але вони можуть бути шкідливими для садівників. Ручний обприскувач - це садовий пристрій, в якому хімікати можна змішувати та зберігати для легкого та безпечного нанесення. Більшість обприскувачів працюють під тиском для ефективного розпилення. За відсутності лійки або шланга для поливу можна використовувати ручний обприскувач.

14. Тачка

Тачка є хорошим помічником у переміщенні садових матеріалів та дозволяє уникнути будь-яких травм у результаті цих дій. Цей одноколісний інструмент використовується для легкого переміщення важких та громіздких матеріалів, таких як ґрунт, сміття, валуни, добрива, рослини тощо. Хороша тачка має бути легкою, але міцною.

15. Газонокосарка

Якщо у вашому саду є великий лужок, крім ваших звичайних чагарників і кімнатних рослин, вам знадобиться газонокосарка для догляду за травою. Залежно від виду та сорту трава може рости з великою швидкістю, що робить сад неохайним. Газонокосарка - це моторизоване обладнання, яке швидко і на заданій висоті зрізує траву. Обов'язково косіть газон після прополювання, щоб уникнути небажаного розсіювання насіння, що призведе до серйознішого зараження бур'янами.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *