Декор меблів шпалерами

Не завжди є можливість придбати нові меблі. Але якщо у вас є стара шафа, залишена у спадок, або недавно куплений стелаж, який вже набрид своїм нудним і безликим зовнішнім виглядом, пропонуємо цікаву, а головне, просту ідею як оновити меблі за допомогою залишків шпалер. Декор меблів шпалерами - давно не новинка, подібний прийом використовували ще старовинні червонодрівники, прикрашаючи задню стінку шаф і буфетів кольоровою тканиною або папером.

Оновлення меблів за допомогою шпалер має низку переваг. По-перше, майже завжди після ремонту залишаються рештки шпалер. Навіть якщо їх немає, то для декору знадобиться один рулон, що не буде великим навантаженням на Ваш сімейний бюджет. По-друге, процес роботи дуже простий і не займе багато часу. По-третє, таке просте та недороге оновлення старих меблів дивовижним чином перетворює її, змінюючи стиль та настрій згідно з Вашим бажанням.

декор меблів шпалерами

Як зробити декор меблів шпалерами

Для роботи Вам знадобиться:

  • шпалери:
  • наждачка;
  • ґрунтовка;
  • шпалерний клей;
  • лак на водній основі.

Якщо необхідно відреставрувати або пофарбувати дерев'яні меблі, зробіть це до роботи зі шпалерами. Звичайно, можна відразу приклеїти шпалери на шпалерний клей або звичайний ПВА, тим самим спростивши процес, але можливо, що вся краса незабаром відклеїться. За правилами, для більш тривалого терміну служби такого декору необхідно зачистити дерев'яну поверхню, заґрунтувати її, потім наклеїти шпалери бажано на шпалерний клей. Якщо ви обклеюєте лицьові поверхні меблів, які часто чіпатимете (ящики і дверцята), то краще брати щільні вінілові шпалери, які легко миються. Паперові шпалери слід покрити лаком на водяній основі для захисту від пошкоджень та забруднень. Пам'ятайте, що лакування зробить колір шпалер на пару тонів темнішим. Під лак бажано нанести шар захисної прозорої грунтовки або шпалерний клей, що залишився. Як варіант, можна використовувати шпалери або робити декор серветками в техніці декупаж, що підходить для невеликих площ.

Давайте подивимося, які варіанти декору меблів за допомогою залишків шпалер.

Декор фасаду, бічних стінок та дверей

Обклеїти шпалерами можна практично будь-яку поверхню шафи, тумби або комода. Найчастіше обклеюють дверцята шафи та фасади висувних ящиків як найважливіший елемент меблів, що знаходиться у центрі уваги. Але можна зробити і навпаки - обклеїти шпалерами все, окрім ящиків та дверей.

декор меблів шпалерами - шафа

Кольорове та стилістичне рішення може також змінюватись. Можна використовувати однакові шпалери на всіх поверхнях, що обклеюються, можна чергувати різні або зробити декор в техніці пэчворк, тобто обклеїти різнокольоровими квадратами. Зовсім не обов'язково, щоб шпалери були в тон шпалер на стіні. Сміливо експериментуйте з контрастом, наприклад, для кімнати з пастельними шпалерами зробіть шафу з яскравими дверцятами.

прикрашаємо шафу шпалерами декор меблів шпалерами - тумбочка декор шафи зі шпалер шафа обклеєна шпалерами

декор кухонних меблів шпалерами декор меблів шпалерами - комод декор дитячого комоду декупаж декор дверей вбудованої шафи зі шпалер декор шпалерами бічних стінок комода декор старих меблів шпалерами декор тумбочки шпалерами декор тумби шпалерами  декор меблів залишками шпалер

Декор задньої стінки стелажів

Прекрасний прийом декорування шпалерами - обклеїти задню стінку відкритих шаф та стелажів. Виробники сучасних меблів практично ніколи не приділяють належної уваги прикрасі внутрішніх поверхонь. Погодьтеся, на такому тлі будь-які сувеніри або посуд здадуться святковими та яскравими, а самі меблі заграють новими фарбами. В даному випадку краще грати на контрасті та використовувати шпалери, що відрізняються від тих, якими обклеєні стіни. Бажано використовувати шпалери з малюнком та візерунками, особливо для меблів зі світлим фасадом. До речі, можна взяти шпалери, якими обклеєні стіни в інших кімнатах, такий спосіб допоможе зв'язати різні приміщення.

декор задньої стінки стелажу шпалерами

Якщо стелаж розділений на квадратні або прямокутні секції, кожну можна обклеїти різними шпалерами, знову ж таки створивши аналог клаптевого шиття.

шпалери всередині стелажу декор меблів шпалерами

декор задньої стінки відкритої шафи шпалерами декор зі шпалер декор меблів із залишків шпалер  декор меблів за допомогою шпалер декор відкритих полиць шпалерами декор полиць шпалерами декор стелажу шпалерами декор стелажу залишками шпалер <"декор декор внутрішньої стінки стелажу шпалерами декор задньої стінки полиць шпалерами буфет - декор меблів шпалерами оновлюємо стелаж шпалерами кухонна шафа - декор меблів шпалерами прикрашаємо відкриту шафу шпалерами

Декор внутрішнього простору в ящиках та за дверцятами

Існує ще один прийом декору меблів шпалерами, який використовується вкрай рідко. Якщо прикраса на фасаді меблів доповнює інтер'єр, декор внутрішнього простору призначений виключно для того, щоб порадувати користувача. Шпалери можна обклеїти висувні ящики тумби або комоду всередині, задню поверхню дверей, у тому числі радіусних, а також полиці та внутрішню стінку шафи за дверцятами.
Вибір візерунка та кольору шпалер залежить від Вашого гардеробу та власних уподобань, а колір стінок в інтер'єрі тут не відіграє жодного значення. Знову ж таки, експериментуйте з контрастом. Якщо у Вас у гардеробі багато однотонних речей – вибирайте шпалери з квіточками та орнаментами, якщо переважають кольорові сукні та спідниці – наклейте шпалери у смужку.

декор внутрішнього простору шафи шпалерами шафа зі шпалерами всередині декор внутрішнього простору шафи декор задньої стінки дверей шпалерами шпалери всередині кухонної шафи декор ящиків комод шпалерами декор меблів шпалерами всередині ящиків шпалери вранці вбудованої шафи декор меблів шпалерами всередині

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *