Світильник із чайника своїми руками

На зміну старим металевим чайникам та кавникам прийшли сучасні електрочайники та кавомашини. Рідко хто ставить вінтажний стиль вище за зручність, швидкість нагрівання і приготування напою. Тому антикварне чайне начиння, як правило, вирушає до пунктів збору металобрухту. Але не в нашому випадку! Пропонуємо дві прості ідеї, як перетворити непотрібні металеві та порцелянові чайники на оригінальний світильник!

світильник із чайника

Як зробити світильник із чайника своїми руками

Для роботи приготуйте:

  • старий металевий чайник;
  • справний патрон зі шнуром;
  • пристрій для вирізання в металі отворів (різак) або звичайний цвях з молотком (свердло або дриль).

Для початку потрібно ретельно очистити чайник зовні від жиру та бруду, усередині видалити накип. Для видалення накипу можна використовувати спеціальні засоби чи лимонну кислоту.

світильник із чайника

Заздалегідь визначтеся, яким чином ви робитимете отвори в чайнику, який візерунок наносите. Дуже добре, якщо у вас є спеціальний різак по металі, який може робити круглі отвори різного діаметру. Якщо такого немає – не біда. Намітьте на чайнику точки та лінії, по яких битимете отвори. Візьміть дриль і насвердліть дірочки різного діаметра. Можна створювати різноманітні ажурні візерунки, робити квіти, листя, хвилі.

світильник із чайника своїми руками

світильник із чайника своїми руками

У денці чайника проробіть отвір, куди можна буде помістити патрон і вивести шнур, причому якщо ви робите стельовий світильник, можна повністю вирізати дно, а патрон кріпити у верхній частині, під кришечкою. Такі лампи чудово впишуться в інтер'єр кухні у стилі кантрі, прованс чи індастріал.

світильник чайник люстра їхнього старого чайника

Як зробити настільну лампу з керамічних чайників та чашок

Ще одним цікавим варіантом повторного використання непотрібного кухонного начиння є створення лампи, ніжка якої складається з чашок та заварних чайників. В даному випадку якраз можна використовувати керамічний або порцеляновий сервіз, вірніше те, що від нього залишилося.

світильник із чашок та чайника

Для роботи знадобиться:

  • пару чайних чашок, чайник для заварювання чаю, кавник, блюдця;
  • клей для склеювання керамічних поверхонь;
  • патрон зі шнуром, абажур.

Підготуйте посуд, добре його вимийте та просушіть. Складіть композицію з чашок і чайників так, як вони виглядатимуть як ніжка для лампи. Наприклад, на блюдце поставте побільше чайник, на нього чайник поменше, потім блюдце і чайну чашку. В останню чашку вставте патрон та каркас для абажура. Для того, щоб вони трималися у чашці, використовуйте пластилін, монтажну або флористичну піну. Потім по черзі приклейте керамічну посудину один до одного. В даному випадку можна обійтися без свердління отворів у кераміці – шнур буде на увазі.

настільна лампа з чайного сервізу своїми руками

Другий варіант створення настільної лампи є більш трудомістким. Для багатьох саморобних моделей люстр і світильників буде необхідно зробити акуратні отвори в керамічному посуді. Це знадобиться і для кріплення, і для того, щоб сховати шнур.

люстра з чашок та чайників

Купуйте спеціальне свердло по склу та фарфору, причому кругле, з прорізом посередині. Свердла, схожі на списи, не підійдуть. У посуд потрібно налити трохи води та надійно зафіксувати, наприклад, використовувати лещата або попросити когось міцно тримати. Починаючи свердлити, тримайте свердло майже плашмя, а не перпендикулярно, як завжди. Це потрібно для того, щоб пройти верхній шар глазурі, зробити зарубку і полегшити собі подальший процес.

як просвердлити отвір у керамічному посуді

Продовжуючи свердлити на малих обертах, піднімайте свердло в перпендикулярне положення, потім підвищіть оберти і натисніть трохи на свердло.

як просвердлити отвір у керамічному посуді

як просвердлити отвір у керамічному посудіОсь такі варіанти світильників з керамічного або порцелянового посуду ви можете зробити.

лампа з чайників та чашок настільна лампа з чайників та чашок світильник із чайника 03

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Одна думка про “Светильник из чайника своими руками”

  1. Ирина Широкова

    Дуже цікаві та оригінальні ідеї. Посуд не пропаде задарма, а може перетворитися на дуже креативні вироби.) Тільки прикласти руки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *