Як правильно розмитнити автомобіль в Україні?

Можливість привезти машину з-за кордону приваблює людей навіть після посилення правил з розмитненням. Основна причина – вартість транспортного засобу в Європі нижче, а його технічний стан краще. З 2020 року були внесені зміни в процедуру легалізації транспортного засобу, про які необхідно знати тим, хто зважився на покупку евробляхі.

За який період потрібно розмитнити транспорт?

Кожне авто, привезене з-за кордону з метою постійного використання на Україні, протягом 24 годин має бути розмитнено. Інакше власника чекає штраф до 170 тис. грн або конфіскація транспортного засобу. Виняток становлять випадки:

 • Тимчасове перебування автомобіля на території України. При цьому водієві необхідно кожні 5 днів перетинати кордон в одному пропускному пункті;
 • Транзитні перевезення транспорту з однієї країни в іншу через Україну;
 • Якщо у авто два власника (іноземець і українець), тоді дозволено «колесити» без розмитнення до року. Таким же правом володіють резиденти інших країн, що мають посвідку на проживання;
 • Рік дається і громадянам України, які працюють в іноземних компаніях.

Контроль за іноземними авто покладено на правоохоронні органи. Так, кожен уповноважений в питанні представник закону може зупинити авто і перевірити наявність відповідних документів і їх коректність у водія.

Яка процедура розмитнення?

Процедура розмитнення ділиться на кілька етапів. Перший – «паперова тяганина». Процес триває близько 4 годин за умови, що документи на авто в повному порядку. За цей час відбувається огляд машини або іншого транспорту співробітником митниці, заповнення декларації, сплата платежів і перевірка пакету документів, який складається з:

 • внутрішнього паспорта або ID, закордонного паспорта, ідентифікаційного коду та водійського посвідчення;
 • митної декларації;
 • документа, що підтверджує право власності на автомобіль;
 • техпаспорта на транспортний засіб;
 • рахунки-фактури або будь-якого іншого документа, який підтвердить вартість товару;
 • сертифіката від виробника.

Однак не зайвим буде уточнити у конкретної митниці перелік документів, щоб точно бути впевненим в повній готовності.

Наступний етап – транспортування транспортного засобу до найближчої митниці щодо місця реєстрації власника. Це відніме до 10 днів. Потім отримання номерних знаків і новий техпаспорт. Слід уточнити, що крім митних платежів власнику доведеться сплатити збір за першу реєстрацію від 3 до 5% від вартості авто для легкових машин, чек за послуги МВС і зробити внесок в пенсійний фонд. Також не забудьте про покупку обов’язкового поліса, без якого експлуатація авто заборонена.

Скільки коштує розмитнення авто в Україні?

Регіон ввезення авто в Україну не грає роль у формуванні вартості розмитнення. Для всіх діє єдиний сценарій.

Головний принцип: чим старше автомобіль, і чим більше у нього обсяг двигуна, тим дорожче обійдеться розмитнення. Тому виграє той, хто націлений на покупку більш нового авто. У той час як купувати старі навіть в хорошому стані не розумно, з огляду на нинішні умови.  Існують три обов’язкові платежі при розмитненні авто:

 1. Мито . Це внесок з фіксованою сумою рівною 10% від вартості авто незалежно від технічних або будь-яких інших характеристик транспортного засобу.
 2. Акцизний збір . Залежить від параметрів автомобіля: об’єму двигуна, типу транспортного засобу та його віку. Розмір збору розраховується індивідуально.
 3. ПДВ . Розмір відрахування становить 20% від загальної вартості податку на ввезення і акцизного збору. Для електромобілів діє пільга 0% на ПДВ і мито, акциз розраховується – 1 євро за 1 кВт/год.

Висновок

Якщо вам хочеться уникнути всієї цієї документальної тяганини, і позбутися зайвого головного болю, то варто звернутися у компанію WEST AUTO HUB, яка успішно допомагає своїм клієнтам розмитнити, сертифікувати і зареєструвати авто куплені за кордоном. WEST AUTO HUB – це професійний комплекс, де є усе необхідне для експорту та імпорту будь-яких транспортних засобів, які можна розмитнити, сертифікувати та зареєструвати дуже швидко, якісно та зручно.