Яку мотопомпу для води вибрати: порівняння найкращих виробників

 Мотопомпа для води – техніка, яка дуже рідко працює в ідеальних умовах. Найчастіше ситуація аварійна, робота авральна. Помпа «тягне» на зношування, а вода не чиста, а з домішками, з піском, брудом і навіть дрібним камінням. І той агрегат, який витримує такі божевільні навантаження, і вважається найкращим.

Щоб не поламатися після кількох годин важкої роботи, мотопомпа повинна мати витривалий двигун і міцну начинку в насосі, що безпосередньо залежить від надійності компанії-виробника. Найкращі виробники мотопомп, які заслужено шануються в Україні — це корейський Hyundai, німецький Konner&Sohnen, японські Кoshin, Honda та Matari. Лідерами на ринку також є голландські бензинові насоси від бренду Iron Angel і недорогий, але якісний Китай, представлений фірмою Вулкан.

Помпи Hyundai - ідеальний переріз ціни та якості

Модельний ряд цього популярного південнокорейського бренду дуже широкий. Прилади, залежно від призначення, качають чисту воду (для поливу та подачі в будинок), слабко забруднену і дуже брудну воду (для викачування затоплених підвалів та колодязів). Є і насоси для нафтопродуктів, вони незамінні для бізнесу на заправках, а також помпи для хімікатів, які фермери активно використовують. При цьому кожна мотопомпа Hyundai гранично витривала і довговічна. Причина – спеціально розроблений корейцями бензиновий двигун для помп. Це відома в народі промислова серія IC-зразок потужного двигуна, пристосованого до сильних щоденних та багатогодинних навантажень. Екстрім для нього – рідна стихія. Ще бонус — більшість моделей від Хюндай можуть працювати на бензині чи газі, поперемінно. А перемикання на газ – це пряма економія грошей на паливі у 2-2,5 рази.

Konner&Sohnen — справжня німецька якість, підтверджена лазерним гравіюванням

Потужність фірмового бензинового двигуна від K&S - це мала частка його переваг. Мотор сконструйований таким чином, що витримає максимальне навантаження протягом тривалого часу без будь-яких збитків. Німці так пишаються цим продуктом, наносять на нього серійний номер за допомогою лазера. Тобто, навіть після покупки, за будь-якого сервісу, кожен двигун K&S відстежується на предмет надійності та якості.

Додайте до цього якісні крильчатку, черепашку та сальники, і ви зрозумієте, чому мотопомпи K&S настільки затребувані.

Кoshin - легкі та компактні насоси з високим показником напору

МНСники добре знають, що найкращі мотопомпи для гасіння пожежі — це японські Кошин. Вони маленькі, зручні для перенесення та перевезення, а натиск створюють найсильніший. Можуть подавати воду на 80-100 метрів. Ці характеристики ідеальні для гасіння спалаху на багатоповерхових будинках. Однак Кошин пропонує покупцям не тільки високонапірні помпи. Ви зможете знайти продуктивний агрегат для поливу, викачування каналізаційних вод, усунення паводків, чищення басейнів, осушення боліт, оснащене фірмовим двигуном від Хонда.

Honda - бренд, що подарував світові найкращий двигун

В першу чергу, мотопомпи Honda дуже популярні завдяки незрівнянному фірмовому движку. Цей мотор:

  • практично «не вбивається», що є незамінним у важких умовах експлуатації;
  • економить бензин на 30%, що обіцяє вигідне споживання палива;
  • не «захлинеться» під будь-яким кутом установки.

Останній критерій особливо важливий, коли помпу нема де встановити рівно, а працювати потрібно, причому терміново. Крім незрівнянного двигуна, бензинові насоси Хонда, оснащені міцною чавунною крильчаткою з додаванням хрому та графіту. Вона не іржавіє, дуже стійка до зносу, ударів каміння та сильного напору води. Коштують ці суто японські агрегати дорого, проте за вказані переваги варто заплатити.

Мотопомпи Matari продуктивно працюють на бензині чи газі

Висока продуктивність – робоча характеристика, яка притаманна всім мотопомпам Матарі. Деякі моделі видають показник подачі 1300-1500 літрів води за хвилину. Вони ідеальні для поливу ділянок, а також водопостачання будинку, якщо електричний насос не може застосовуватися.

Ще одна фішка Матарі – помпи, що працюють на газу. Вони дуже економні, ви зможете витратити у 2-2,5 рази менше грошей на заправку паливом. Хоча сам агрегат стає дещо габаритним, адже до помпи додається ще й балон із газом. Однак грошова економія того варта. Тому газові японські мотопомпи Матарі популярні серед власників приватних будинків, сільськогосподарських угідь.

Бензонасоси Iron Angel найвибагливіші в обслуговуванні

Торгова марка «залізний Ангел» із Голландії настільки гарна та витривала, що вже стала легендарною. Вона виграла у 2018 році титул «Вибір України» та прославилася невисокою ціною та якісними матеріалами. Мотопомпи від Iron Angel називають "робочими конячками". Вони вимагають себе мінімум уваги, стійкі на будь-якій поверхні, низько шумлять і вібрують, несприйнятливі до навантажень.

Бензинові насоси Iron Angel - ідеальна техніка для середнього бізнесу та для дому. Поміркуйте самі: ціна цілком прийнятна, а мотор і насосна частина гранично міцні.

Vulkan - недорога техніка з Китаю з чудовими робочими показниками

Не все, що з Китаю – барахло. Погані там лише підробки та кустарна техніка. А те, що виготовлено на заводах, наприклад, мотопомпи від бренду Вулкан - дуже гідні агрегати з хорошими технічними характеристиками. В основному модельний ряд Vulkan націлений на перекачування чистої води, полив городів. Такі моделі мають двигун від виробника, що працює на бензині або на дизелі. Дизельні агрегати потужніші і витриваліші, у них висока продуктивність і найбільші патрубки - на 100 мм. Є і насоси для брудної води, але найбільше славиться Вулкан мотопомпами для хімікатів. Вони дійсно хороші, нутрощі не реагують на кислоту, луги та сіль, а двигун у них — справжній хондівський. При цьому ціна цілком демократична.