Декоративна подушка-вузол своїми руками

Вузли в'яжуть вже тисячі років, використовуючи їх не лише для справи, а й для прикраси одягу та будинку. Сьогодні пропонуємо до Вашої уваги незвичайні подушки для інтер'єру, виконані в техніці плетіння вузлів. Декоративна подушка-вузол виглядає дуже стильно та сучасно, вигідно відрізняючись від стандартних прямокутних моделей. В інтернет-магазинах подібні дизайнерські подушки коштують чималі гроші, а зробити їх своїми руками не так складно, як здається на перший погляд. 

Зміст

  1. Як зробити основу
  2. Подушка-вузол: варіанти плетіння

Як зробити основу для подушки-вузла

Для того, щоб зробити подушку, потрібно пошити матеріал, з якого плестимемо макраме. Можна, звичайно, взяти товсту мотузку або канат, але подушка з такого матеріалу буде жорсткою і матиме чисто декоративний характер. Якщо ж хочеться мати м'яку подушку, яку можна підкласти під голову чи спину, необхідно зшити «трубочки».

Візьміть такі матеріали:

  • відріз трикотажної тканини або бавовняні (вовняні) колготки
  • синтепон або ватин
  • картонний рулон від паперових рушників чи туалетного паперу
  • довгу палицю для утрамбування синтепону
  • голку з ниткою

Трубочки найпростіше зробити з дитячих (або дорослих) колготок. Відріжте шкарпетки та верхню частину з гумкою. Дві отримані панчохи зшийте між собою в один. Замість колготок можна використовувати довгі гольфи, рукави непотрібних светрів або трикотажні кофти. Якщо старих речей немає або потрібна трубочка набагато довша, то доведеться шити чохол самостійно та набивати його наповнювачем.

Візьміть відріз трикотажної тканини, розріжте на смуги завширшки 20-30 см. Довжина готової трубочки повинна становити 3-4 м, так що якщо у вас, наприклад, відріз тканини 1,5 метра завширшки 50 см, то розріжте його на дві смуги завширшки 25 см, потім зшийте їх разом, щоб отримати смугу завдовжки 3 м. При цьому бажано поєднати візерунок, якщо він є. Потім зшийте на швейній машинці смугу лицьовою стороною всередину, виверніть її.

як зробити основу для подушки-вузла

Вставте в трикотажну трубочку, що вийшла, картонний рулон від паперових рушників. Замість нього можна згорнути в рулон журнал, газету чи кілька аркушів А4. Починаємо набивати трубочку синтепоном чи іншим наповнювачем. Щоб проштовхнути та утрамбувати синтепон, скористайтеся якоюсь паличкою (довгою дерев'яною ложкою, лінійкою, металевою трубою малого діаметру). Пам'ятайте, що ви потім будете з цього «удава» плести макраме, тому набивайте щільно й туго, щоб не було прикро за явні перегини та складки у невідповідних місцях. Зашийте відкриті кінці.

як пошити основу-трубку для подушки-вузла

Замість синтепону як наповнювач можна використовувати ватин, стару ковдру, рушники або іншу щільну тканину. У такому разі порядок роботи трохи інший. Спочатку розріжте наповнювач на смужки 30-50 см (залежно від густини), зшийте разом в одну смугу довжиною 3-4 см і поверніть її в тугий рулон. Тільки потім оберніть рулон трикотажною тканиною, зробивши таким чином "чохол". Цей спосіб більш трудомісткий, тому що швейною машинкою тут не скористаєшся і доведеться зшивати 3 метри вручну.

Наприклад подивіться відео, де трубочки роблять із дитячих колготок і плетуть подушку кельтським вузлом.

Може скластися така ситуація, коли ви зробили трубочку завдовжки 3 метри, а для вибраного вузла потрібно більше. Тоді радимо або робити простіший вузол, або мати в запасі достатню кількість матеріалу, зробити ще синтепонову трубку і пошити їх разом.

Подушка-вузол: варіанти плетіння

Для плетіння подушки радимо вибрати якийсь красивий складний візерунок, чисто декоративний або практичний у морській справі. Щоб не відразу експериментувати з великою трубочкою із трикотажу, потренуйтеся робити обраний вузол на мотузці або шнурку. У відео вище ви вже могли ознайомитись із кельтським вузлом. Давайте подивимося, які красиві і нескладні варіанти можна спробувати. До речі, за допомогою цих інструкцій ви можете робити не тільки подушки-вузли, але й килимки з мотузок, підставки під чашки та посуд, декоративні підвіски та прикраси.

«Плоский вузол»

подушка-вузол плоский

«Голова турка»

подушка-вузол "Голова турка"

Китайська або «На удачу»

подушка-вузол "На удачу"

Це всього чотири приклади плетіння подушок у стилі макрамі, але у відкритих джерелах ви зможете знайти масу вузлів, які можна взяти за основу.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *