Геморой: основні причини, ознаки розвитку та методи лікування захворювання

Геморой є поширеним захворюванням, яке спричиняє масу неприємностей. Його розвитку супроводжують різні як зовнішні, і внутрішні чинники, і навіть спадкова схильність.

Існує кілька форм патології, визначають які правила та технології лікування. Щоб терапія була ефективною, потрібно вчасно звертатися до фахівців і неухильно дотримуватись їх рекомендацій. На сайті https://oxford-med.com.ua/services/proctology/gemoroy/ про методи лікування геморою можна прочитати докладніше.

Коли звертатись за лікарською допомогою

Виявити наявність геморою можна за кількома ознаками. Для цього досить уважно спостерігати за організмом. Найбільш поширеними симптомами є:

  • печіння та біль у зоні анального отвору;
  • кровотеча після дефлорації;
  • постійні запори;
  • відчуття тиску на пряму кишку та неможливість справити потребу.

Патологія супроводжується випаданням гемороїдальних вузлів, набряками, виникненням тріщин. Відсутність своєчасного лікування посилює проблему, захворювання перетворюється на хронічну форму. Найчастіше з'являється хвороба у людей із надмірною масою тіла, осіб, які ведуть переважно сидячий спосіб життя. Збільшують ризики неправильне харчування, зловживання алкогольними напоями. Нерідко розвивається геморой у жінок під час вагітності, що спричинено природними змінами організму.

Методи лікування геморою

На ранніх стадіях лікування геморою зводиться до застосування спеціальних свічок та мазей. Останні використовуються у складі комплексних заходів у ході терапії складніших патологічних процесів. Їхнє основне призначення – зниження хворобливих відчуттів, прискорення загоєння тріщин, зняття запалень.

На перших двох стадіях ефективною є інфрачервона фотокоагуляція та лазерна терапія. Методики засновані на тепловому чи променевому впливі на змінені тканини. Якщо спостерігається випадання вузлів, рекомендується використання латексних кілець. Вони дозволяють забезпечити відторгнення вузлів.

Найбільш складні та запущені випадки передбачають хірургічне лікування. Оперативне втручання може проводитися стандартним чи трансанальним способами. Дізнатись детальніше про кожен з них можна на сайті oxford-med.com.ua. Тут описані етапи терапії, переваги різних методик, терміни реабілітації та інша важлива