Незвичайні ручки дверей: оригінальний дизайн

У будь-якому житловому приміщенні, навіть в однокімнатній квартирі-студії, є як мінімум два двері - вхідні та міжкімнатні у ванну. Розсувні типи міжкімнатних дверей можуть обходитися без дверних ручок, але для дверей на петлях наявність ручки необхідна. Дверна фурнітура - одна з тих малопомітних деталей, які формують інтер'єр і роблять його закінченим. Спробуйте поставити ручку, що не підходить за стилем — і ви побачите, що вона здатна зіпсувати всю обстановку в цілому. Так що дверні ручки - це не тільки потрібний багатофункціональний, та й важливий декоративний елемент як інтер'єру, так і екстер'єру входу в будинок або квартиру.

 Види дверних ручок

Стандартні це моделі або ви вибираєте незвичайні ручки дверей, важливо знати основні типи класифікації, які допоможуть визначитися з вибором дверної фурнітури.

Насамперед, дверні ручки можна розділити за призначенням:

 • вхідні;
 • міжкімнатні.

Очевидно, що вхідні дверні ручки насамперед мають бути надійними, міцними та довговічними, адже на них покладено важливу роль. У дизайні міжкімнатних дверних ручок більше уваги приділяється чудовому зовнішньому вигляду. Хоча нічого не заважає і вхідним ручкам мати оригінальний вигляд, нестандартну форму або забарвлення.

Залежно від конструкції дверні ручки бувають:

 • стаціонарні;
 • фальові рухливі із клямкою.

Стаціонарні ручки ніяк не пов'язані із замком і не мають поворотного механізму. Вони потрібні виключно для того, щоб потягнути та відчинити/закрити двері. Найчастіше стаціонарні ручки виконані у вигляді скоб, але також використовуються й інші форми.

незвичайні оригінальні дверні ручки з молотка

Рухливі ручки, у свою чергу, мають два види. поворотні (їх ще називають кноби - від англ. knob) і натискні. Поворотні кноби виглядають як невелика кулька-балдашник із замком або клямкою посередині, які відкривають двері простим поворотом. Такі ручки часто мають можливість блокувати відчинення дверей, тому їх встановлюють переважно у санвузлах та кімнатах, де господареві потрібен особистий простір.

незвичайні дверні ручки кноб із перлами

Велику популярність і поширення отримали натискні ручки, які є важелем, натискання на який рухає фалеву клямку і відкриває двері.

оригінальна металева ручка дверна

Ручки для дверей також прийнято розділяти на матеріал виготовлення.

Дерев'яні ручки роблять із твердих порід деревини, часто цінних. Виглядають дерев'яні ручки завжди чудово. Їх можуть прикрашати різьбленням, інкрустованими вставками, та й просто натуральна фактура дерева буде чудовою прикрасою як для вхідних, так і для міжкімнатних дверей. Варто пам'ятати, що багато дерев'яних ручок не призначені для використання у вологому приміщенні, тому варто відмовитися від їх встановлення у ванній.

оригінальні дверні ручки у вигляді гудзиків

Дверні металеві ручки виготовляють із різних сплавів, залежно від чого можуть сильно відрізнятися їх експлуатаційні характеристики. Найбільшою популярністю заслужено користуються латунні ручки, тому що латунь стійка до перепадів температури та вологості, відмінно переносить великі навантаження, а також дуже приємна на дотик. Ручки з алюмінію або нержавіючої сталі не настільки міцні, але багато хто цінує хромовані або нікельовані ручки за їх естетичний вигляд. Завдяки особливостям різних сплавів металу, дизайнери мають величезні можливості експериментувати із зовнішнім виглядом ручок, робити їх «під старовину» або в ультрасучасному стилі хай-тек.

незвичайна дверна ручка Diego Amadei

Комбіновані дверні ручки можуть поєднувати в собі кілька матеріалів, наприклад, є поворотні кноби з кулею з муранського скла, дерев'яні ручки зі вставками з натурального каменю, металеві ручки з кристалами і так далі. Найчастіше, така ексклюзивна фурнітура дверей відноситься до класу люкс.

ручка кноб із муранського скла

Звичайно, існують і дверні ручки із пластику, як правило, міжкімнатні. Високоякісний сертифікований пластик може мати відмінні експлуатаційні характеристики і прослужити довго без поломок і потертостей. А ось від дешевих пластикових ручок дверей краще відразу відмовитися.

Незвичайні дверні ручки

Дизайн дверних ручок не обмежується трьома популярними стилями: класичний, ретро та сучасний. В індустрії фурнітури для дверей також є свої модні напрямки та тренди, незвичайні винаходи та арт-об'єкти. Виробники дверних ручок у співпраці зі знаменитими світовими дизайнерами створюють унікальні моделі, часто в одиничному екземплярі. Але й прості ремісники і невеликі майстерні часто роблять на замовлення незвичайні ручки, які приємно дивують і радують.

Дверні ручки - перше, до чого ми торкаємося, заходячи до будинку. Тому дуже звичайно зробити цей дверний аксесуар у вигляді руки. Тоді гості розпочнуть візит до Вас з рукостискання!

дверна ручка у вигляді руки дверні ручки у вигляді руки Naomi Thellier de Poncheville оригінальні дверні ручки OM

Традиція надавати дверним ручкам форму якихось тварин, химер та легендарних істот відбувається ще з часів Середньовіччя. Зараз також можна зустріти ковані незвичайні ручки, стилізовані під готику. Але дуже оригінально і нестандартно виглядають дверні ручки зі звичайних предметів, наприклад, з ложок або велосипедних деталей.

незвичайні дверні ручки з деталей велосипеда оригінальні дверні ручки із інструментів дверна ручка у вигляді штопора незвичайні дверні ручки з ложок незвичайні дверні ручки дверна ручка у вигляді казкового персонажа оригінальні дверні ручки у вигляді жаби незвичайні дверні ручки у вигляді кухлів пива незвичайні дверні ручки у вигляді равликанезвичайна дверна ручка з відбитками незвичайна дверна ручка у вигляді гайкового ключа

незвичайні дверні ручки із шипами оригінальні дверні ручки зі шкіри

Круглі ручки з богемського або муранського скла виглядають шикарно! Для дитячої кімнати можна стилізувати кноб під футбольний або баскетбольний м'яч.

незвичайні дверні ручки кноб зі скла оригінальні дверні ручки у вигляді черепа дверні ручки - футбольні м'ячі

Модель не для людей зі слабкими нервами! Двері відчиняються тільки після натискання на спусковий гачок пістолета.

оригінальні дверні ручки у вигляді пістолета оригінальні дверні ручки пістолет

Дверні ручки можна використовувати, щоб залишати записки.

ручка з місцем для записок незвичайні дверні ручки у вигляді прищіпки для записок

Дуже корисним удосконаленням дверних аксесуарів стало оснащення їхньою функцією освітлення.

дверна ручка - лампа дверні ручки, що світяться дверна ручка з підсвічуванням

У цій моделі Ви можете навіть зняти ліхтарик із дверної ручки!

дверна ручка - ліхтарик

Сучасний технічний прогрес дозволив створювати ручки для дверей із електронною начинкою. РК екран ручки буде показувати час, температуру повітря на вулиці, сигналізувати про те, що вже настав час йти на роботу, а також вітати поіменно членів сім'ї. Управління таким замком можна здійснювати за допомогою смартфона.

розумна дверна ручка з електронікою

Для любителів побути наодинці є ручки з кодовим замком або ручки, які ховаються. Ніхто не зможе потрапити до Вас у кімнату без дозволу!

оригінальні дверні ручки, які ховаються незвичайні ручки з кодовим замком

Вибір міжкімнатних та вхідних дверей, а також дверної фурнітури – завдання не з легких. Якщо ви вирішили купити вхідні двері, зверніть увагу на http://doorsmsk.ru/shop/dveri-v-kvartiru, де напевно зможете підібрати потрібний для Вашого житла варіант.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 2 про “Необычные дверные ручки: оригинальный дизайн”

 1. Larraitz

  Здрастуйте, я пишу вам, тому що я тільки-но побачив цю статтю про різні дверні ручки, і я був дуже зацікавлений в ручці пістолета. Де я можу отримати це?

  1. YuPo

   Hi! We are not selling items. We are just blog, so unfortunatelly we cannot say where you can buy this door knob.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *