Дров'яник у саду або на дачі своїми руками

Камін у вітальні може виконувати не тільки декоративну функцію, надаючи інтер'єру затишок, але й використовуватися як додаткове джерело тепла. Любителям посидіти біля каміна знадобиться місце для зберігання дров. Дерев'яне приміщення для зберігання з відкритою конструкцією буде корисною та функціональною прикрасою саду або дачі.

Дров'яник - сарай для дров

Дров'яник – це споруда, призначена для зберігання дров. Це може бути автономна конструкція або прибудова до житлової будівлі. І його конструкція і розташування повинні забезпечувати адекватні умови для сушіння деревини.

Перш ніж приступити до проектування дерев'яного сараю, необхідно узгодити його розташування. Місце для зберігання дров має бути розташоване поруч із входом до будинку, щоб ви могли легко переносити їх у будинок. Необхідно спланувати зручний маршрут із новим запасом деревних заготовок, щоб мати можливість розвантажити їх одразу біля дров'яника, а не переміщувати їх зайвий раз по всій ділянці.

Дров'яник є елементом садової архітектури і, подібно до альтанки, також має декоративну функцію. Ажурна конструкція, акуратний дизайн та красиво оброблена деревина стане чудовою окрасою саду. Крім того, сарай відмінно підходить для того, щоб відокремити будинок від ділянки сусіда або приховати його від цікавих поглядів з вулиці.

Особливості конструкцій

Щоб склад дров'яних заготовок справно виконував свою функцію, він має бути правильно спроектований. Він може бути побудований як самостійна окрема споруда, або стати частиною господарських будівель, наприклад, поряд з гаражем або сараєм для інструментів.

Основне завдання дров'яника – захистити дерево від дощу та снігу. Конструкція будівлі також повинна бути відкритою та забезпечувати хорошу вентиляцію, що дозволяє полінам ефективно висихати. Це необхідно у зв'язку з тим, що свіжозрубана деревина не підходить для топки, оскільки вона недостатньо висушена.

Найважливішим елементом конструкції альтанки є її дах, який має належним чином захищати дерево від промокання. Обшивка даху може бути виготовлена з дощок, покритих руберойдом або осиновою стружкою, що виглядатиме дуже естетично. Ажурні стіни забезпечують достатню вентиляцію, яка потрібна при сушінні деревини. Щоб циркуляція повітря діяла з усіх боків, також має бути організована ізоляція від землі. Варто розмістити колоди на платформі, що покращить сушіння, запобігатиме попаданню вологи та гниття. Варто подбати і про те, щоб грунт під колодами був чистим, без бур'янів.

Дров'яник може бути суміжним з однією зі стін будинку або гаража (це зручніше рішення), або побудований як окрема конструкція. Такі сараї можна купити готові навіть у супермаркетах, але самостійне будівництво буде набагато дешевшим.

Матеріалом для сараю є насамперед деревина. На додаток до цього іноді використовуються металеві листи, щоб надати конструкції надійності. Що стосується типу деревини, одним із найпопулярніших видів є сосна. Для захисту від несприятливих погодних умов необхідне правильне просочування будівельного матеріалу.

5 кроків побудови дров'яника своїми руками

  1. Будівництво фундаменту – наприклад, із бетонних блоків.
  2. Будівництво сегментів дров'яника з використанням квадратних балок, а потім вбудовування в фундамент за допомогою шурупів.
  3. З'єднання балок.
  4. Оздоблення підлоги (наприклад, дошками).
  5. Будівництво конструкції покрівлі: монтаж рейки та покрівлі (рекомендується вибрати дешеву та довговічну бітумну черепицю).

Які розміри повинен мати дров'яник?

Розмір сарайчика залежить від того, скільки деревини там зберігатиметься. Іноді дров'яник у саду також служить складом для садових інструментів – тоді споруда має бути більш просторою.

Як розрахувати оптимальний розмір? Проста обчислювальна схема:

  • Довжина брусків 12 м – близько 3х2 м (висота 2 м),
  • Бруски 14 м - 7х1 м (висота 2 м),
  • Довжина 20 м - 10х1 м (висота 2 м).

Як правильно укладати дрова?

Дрова мають бути розпиляні на рівні частини, щоб їх було легше складати. Довжина полін також повинна відповідати розміру камінної топки. Середня довжина полін для каміна становить 60 см.

Слід пам'ятати, що дрова легше рубати вздовж, ніж упоперек. Варто скласти поліни у два ряди. Коли дрова з першого ряду закінчується, можна доповісти до нього свіже дерево, сухі поліна брати з другого. Тому краще зробити доступ до лісу з двох сторін. Якщо камін використовується тільки в окремих випадках, то в дров'янику розміром 5 метрів, зможе поміститися така кількість дров, якого вистачить для роботи одного каміна протягом двох років.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *