Яким має бути сучасний унітаз?
Якщо аналізувати загальні тренди у дизайні інтер'єрів, вони рухаються у бік простоти, лаконічності та комфорту. Насамперед, це стосується вибору сантехніки та облаштування ванних кімнат. Сучасні унітази — це не просто атрибут сантехніки, а й стильне рішення, що відповідає особливостям вибраного дизайну. На ринку великий вибір унітазів у різній ціновій категорії, тому що серед усього цього різноманіття визначитися? Давайте розбиратися разом.
Спосіб кріплення
Підлоговий унітаз – це класика. Але щодо зручності ми б посперечалися. Підлогова основа, яка плавно переходить у чашу, має виїмки та отвори, вони є своєрідною спробою урізноманітнити асортимент. У ці місця швидко забивається пил, отже протирати їх дуже зручно.
Підлогові унітази відмінно впишуться в ретро інтер'єр, скандинавську стилістику і лофт, а ось для інших напрямків ми все ж рекомендували звернути увагу на інсталяції.
Підвісна чаша займає менше місця, плюс вона простіше в прибиранні та зручніше в експлуатації. Кріплення підвісного унітазу на поверхні стіни здійснюється за допомогою інтегрованої металевої рами. Простими словами, зовні залишається лише кнопка зливу, сам бачок при цьому розташовується усередині стіни. Безумовно, інсталяції виглядають більш стильно, сучасно та свіжо.
Що щодо форми чаші?
Насправді, існує лише три різновиди чаш:
- Воронкоподібна: тут зливний отвір розташовується практично по центру, тобто більшість нечистот потрапляє відразу в злив. Оптимальний варіант у співвідношенні ціна/якість.
- Тарілчаста: отвір зливу трохи зміщений вперед, а на шляху течії води є невелике поглиблення. Ми не рекомендували б таку форму, оскільки доведеться додатково налаштовувати роботу зливного бачка.
- Козиркова: це якийсь мікс попередніх двох різновидів чаш Тут теж зливний отвір зміщено трохи вперед, але замість поглиблення по центру розташований радіусний вигин, що виступає.
Прямий чи круговий (душовий) злив?
Якщо фінансові можливості дозволяють, купуйте однозначно унітаз з круговим зливом. Плюси: рівномірне омивання чаші, менше шуму та повна відсутність бризок. Так, така сантехніка коштуватиме дорожче за варіант з прямим зливом, але і в плані експлуатації вона набагато зручніша. Тут уже кожен вирішує сам для себе, що краще.
Читайте також: