Модульний стелаж конструктор: 10 ідей
Ідея модульних збірних стелажів і стінок, які користувач може без сторонньої допомоги складати в будь-які конструкції і самостійно їх змінювати - зовсім не нова, але актуальна. Саме поняття «модульний», тобто що складається з окремих модулів, має на увазі можливість грати з дизайном меблів немов конструктором. Найпростіший і доступніший варіант стелажа-конструктора - поставлені один на одного у довільному порядку квадратні (прямокутні) ящики або коробки. Досить поширеним варіантом є використання ящиків із формами, що нагадують дитячу гру Тетріс. Давайте подивимося кілька ідей найпростіших, саморобних варіантів модульного стелажу, а також цікаві та незвичайні дизайнерські рішення.
Зміст
Стелаж конструктор із ящиків своїми руками
Щоб зробити такий модульний стелаж, Вам знадобиться мінімум матеріалів:
- фанерні ящики або картонні коробки різного розміру;
- великі біндери (затискачі для паперів).
Поставте ящики один на одного в будь-якій послідовності та скріпіть затискачами. У цьому прикладі використовувалися ящики для зберігання з IKEA.
Замість канцелярських біндерів можна використовувати різні металеві або пластикові затискачі та конектори. Головна умова – можливість легко їх знімати та переставляти, якщо виникне бажання чи необхідність змінити дизайн модульного стелажу. У дорогих дизайнерських моделях використовуються ящики із цінних порід дерева чи металу. Але принцип конструктора залишається тим самим.
Модульний стелаж конструктор з картону своїми руками
Картон - універсальний, дешевий та еко дружній матеріал для виготовлення меблів. Щільність і надійність складених разом кількох аркушів гофрованого картону практично не поступається дереву. Дизайнер Дені Жіль із Франції (Dany Gilles) запропонував цікавий спосіб як зробити модульний стелаж конструктор своїми руками з картону.
Щоб зробити саме такий модульний стелаж із картону, приготуйте:
- листи гофрованого картону чи коробки від побутової техніки;
- ножиці чи канцелярський ніж.
Цікаво, що ця модель не передбачає ніякого спеціального способу кріплення між собою модулів. Стелаж нагадує конструктор чи пазл, окремі елементи тримаються разом за рахунок виїмок та виступів. На малюнку нижче показано, якої форми та скільки потрібно вирізати деталей з картону, а також порядок та схема складання частин в один модуль.
А ось варіант простіший - вирізані з гофрокартону фігури склеюють разом в один блок. З модулів можна будувати будь-який предмет меблів - від стелажу до стільця.
Дизайнерські креативні стелажі конструктори
Промислові дизайнери експериментують з формами та дизайном, втілюють найрізноманітніші ідеї та фантазії, в результаті чого користувач може придбати оригінальні модульні стелажі та самостійно створити з блоків свій унікальний предмет меблів.
Німецький дизайнер Флоріан Гросс (Florian Gross) придумав досить просту конструкцію стелажу, яка залишає кінцевому споживачеві простір для творчості і безліч варіантів фінального зовнішнього вигляду полиць.
Окремий модуль стелажу Konnex є дерев'яним ящиком з прорізами на сторонах, за допомогою яких блоки з'єднуються між собою в найрізноманітніших комбінаціях. Три розміри блоків дозволяють створювати унікальний конструктор та гармонійно вписувати стелаж в інтер'єр будинку чи офісу.
Італієць Джорджіо Капорасо (Giorgio Caporaso) став ідейним натхненником оригінальної системи модульних полиць, які можуть набувати будь-якої форми і навіть змінювати колір. Дизайнери передбачили можливість зміни фасадних панелей на кольорові, тому користувач може змінити класичну дерев'яну фактуру на яскравий вибух абстрактних візерунків у будь-який момент часу.
Модульну систему зберігання Boox створили китайські промислові дизайнери Хан Лі (Han Li) та Ян Ху (Yan Hu). Стелаж конструктор є простим предметом меблів без особливих дизайнерських вишукувань і оригінальних деталей. Саме простота, доступність та динаміка, за задумом авторів, є основними якостями модульної стінки.
Основою стелажу виступає великий короб-рама, одна з найпростіших форм у виробництві шаф. До того ж таку основу легко зібрати своїми руками. Все це призводить до низької вартості готового виробу. Як окремі елементи конструкції виступають ящики, що закриваються (відкриті ящики, картонні коробки). Концепт дуже простий – користувач укладає у великий каркас ящики так, щоб відстані між ними формували відкриті полиці та ніші. Залежно від кількості та розміру окремих блоків, можна змінювати загальний дизайн стелажу та налаштовувати його під речі, що зберігаються.
Як правило, окремі модулі збірних меблів представлені у формі куба або паралелепіпеда. Але не тільки прямі кути можуть формувати стійкі та надійні меблі. Модульна система Build німецьких дизайнерів Годфрі Вуда (Godfrey Wood) та Тома Балхатчета (Tom Ballhatchet) є окремими блоками неправильної форми.
Блоки можуть використовуватися окремо як тумбочки або полиці настінні, а також можуть бути об'єднані в єдиний стелаж, що стоїть на підлозі. Скласти цілісну конструкцію буде не так просто, як із прямокутними деталями. Користувачеві пропонують проявити логічне мислення та здатність складати пазли.
Сьогодні друк на 3D принтері стає все більш доступним і швидко набирає популярності. Стелаж конструктор SuperMod студії Simplus Design складається із окремих блоків, надрукованих на 3D принтері.
Сучасні модульні стінки та стелажі стануть функціональним декором будь-якого інтер'єру, придивіться до http://www.e-mebel.spb.ru/living_room/modular_wall/. Безперечна перевага збірних конструкцій — у мобільності та гнучкості дизайну. І якщо ви затеяли ремонт в будинку і вирішили поміняти меблі, рекомендуємо відмовитися від громіздких цільних меблів і зупинити свій вибір на оригінальних стелажах-конструкторах.
Читайте також:
Дуже круто, ми з чоловіком вже навіть підібрали який робити будемо)
Цікаво, який і чи вийшло у результаті? Поділіться досвідом.