Дах із дисків своїми руками

Що робити зі старими CD/DVD дисками та ще більш антикварними вініловими пластинками? Окрім марного складування, викидання на звалище або невеликих виробів з дисків, чимала кількість застарілих медіаносіїв може бути використана в масштабному проекті — дах з дисків своїми руками!

дах із дисків своїми руками

Де можна зробити дах із дисків

Такий метод покриття підходить для будь-якого даху з дерева або іншого матеріалу, до якого можна буде прибити диски або дерев'яну панель з вже прикріпленими дисками. Звичайно, для житлових приміщень краще використовувати професійні покрівельні матеріали, але для таких будівель, як сараї, альтанки, прибудови або навіси над входом чудово підійде такий дешевий, водовідштовхувальний одяг, який, до того ж, зроблений з непотрібного сміття і мотлоху. Замість дисків можна використовувати вінілові пластинки, якщо, звичайно, ви знайдете таку велику кількість.

дах із старих вінілових платівок

Все ж таки диски зараз знайти простіше, ніж вінілові пластинки, тому далі йтиметься саме про дах з CD-дисків. Щоб надійно укласти диски на 1 кв метрі поверхні, використовуючи цей спосіб, знадобиться 120 дисків. Причому отвори в них будуть перекриватися сусідніми, таким чином волога не буде просочуватися, а вільно стікати вниз. Ось так:

спосіб укладання CD дисків для даху

Дах з дисків - хід роботи

У кожному диску потрібно акуратно просвердлити невеликий отвір для цвяхів або шурупів, ось тут:

місце для свердління дірочки

Для прискорення процесу можна спробувати свердлити не по одному, а одразу кілька, при цьому надійно закріпивши стопку, щоб отвори скрізь були на одному місці. Далі слід продумати майбутній зовнішній вигляд та візерунок вашого даху. Можна укладати диски лицьовою або виворітною (перламутровою) стороною вгору. Деякі переваги укладання блискучою перламутровою стороною вгору: відбиття ультрафіолетових променів, що сприятиме більш тривалій експлуатації покриття, а також трохи охолодить простір під дахом. З іншого боку, така черепиця може дуже дратувати сусідів, пускаючи сонячних кроликів у вікна. Можна використовувати не лише однотонні, а й різнокольорові диски, виклавши при цьому певний візерунок, малюнок чи напис.

диски, покладені лицьовою та виворітною стороною

Диски можна прибивати цвяхами відповідного розміру або прикручувати шурупами, використовуючи шуруповерт. Щоб ряд дисків розташовувалися на одній прямій, зручно прокреслити олівцем або вугіллям прямі лінії.

процес укладання дисків

Починати необхідно з нижньої частини даху і далі укладати диски за схемою, наведеною вище. Слідкуйте за тим, щоб отвори дисків перекривалися один одним.

укладання дисків як черепиці

Ось так приблизно за годину можна покрити один квадратний метр панелі черепицею з непотрібних дисків. Автор ідеї тестував дах в умовах дощу та літнього спекотного сонця, восени оригінальне покрівельне покриття було у чудовій формі.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *