Модульний стелаж конструктор: 10 ідей

Ідея модульних збірних стелажів і стінок, які користувач може без сторонньої допомоги складати в будь-які конструкції і самостійно їх змінювати - зовсім не нова, але актуальна. Саме поняття «модульний», тобто що складається з окремих модулів, має на увазі можливість грати з дизайном меблів немов конструктором. Найпростіший і доступніший варіант стелажа-конструктора - поставлені один на одного у довільному порядку квадратні (прямокутні) ящики або коробки. Досить поширеним варіантом є використання ящиків із формами, що нагадують дитячу гру Тетріс. Давайте подивимося кілька ідей найпростіших, саморобних варіантів модульного стелажу, а також цікаві та незвичайні дизайнерські рішення. 

Стелаж конструктор із ящиків своїми руками

стелаж конструктор своїми руками

Щоб зробити такий модульний стелаж, Вам знадобиться мінімум матеріалів:

 • фанерні ящики або картонні коробки різного розміру;
 • великі біндери (затискачі для паперів).

модульний стелаж конструктор своїми руками

Поставте ящики один на одного в будь-якій послідовності та скріпіть затискачами. У цьому прикладі використовувалися ящики для зберігання з IKEA.

біндер для стелажуЗамість канцелярських біндерів можна використовувати різні металеві або пластикові затискачі та конектори. Головна умова – можливість легко їх знімати та переставляти, якщо виникне бажання чи необхідність змінити дизайн модульного стелажу. У дорогих дизайнерських моделях використовуються ящики із цінних порід дерева чи металу. Але принцип конструктора залишається тим самим.

модульний стелаж конструктор креативний модульний стелаж Seletti модульний стелаж конструктор Cubit

Модульний стелаж конструктор з картону своїми руками

Картон - універсальний, дешевий та еко дружній матеріал для виготовлення меблів. Щільність і надійність складених разом кількох аркушів гофрованого картону практично не поступається дереву. Дизайнер Дені Жіль із Франції (Dany Gilles) запропонував цікавий спосіб як зробити модульний стелаж конструктор своїми руками з картону.

модульний стелаж конструктор своїми руками

Щоб зробити саме такий модульний стелаж із картону, приготуйте:

 • листи гофрованого картону чи коробки від побутової техніки;
 • ножиці чи канцелярський ніж.

Цікаво, що ця модель не передбачає ніякого спеціального способу кріплення між собою модулів. Стелаж нагадує конструктор чи пазл, окремі елементи тримаються разом за рахунок виїмок та виступів. На малюнку нижче показано, якої форми та скільки потрібно вирізати деталей з картону, а також порядок та схема складання частин в один модуль.

схема як зробити стелаж конструктор своїми руками з картону

картонний стелаж конструктор своїми руками

А ось варіант простіший - вирізані з гофрокартону фігури склеюють разом в один блок. З модулів можна будувати будь-який предмет меблів - від стелажу до стільця.

картонний модульний стелажДизайнерські креативні стелажі конструктори

Промислові дизайнери експериментують з формами та дизайном, втілюють найрізноманітніші ідеї та фантазії, в результаті чого користувач може придбати оригінальні модульні стелажі та самостійно створити з блоків свій унікальний предмет меблів.

Konnex стелаж конструктор

Німецький дизайнер Флоріан Гросс (Florian Gross) придумав досить просту конструкцію стелажу, яка залишає кінцевому споживачеві простір для творчості і безліч варіантів фінального зовнішнього вигляду полиць.

модульний збірний стелаж Konnex

Окремий модуль стелажу Konnex є дерев'яним ящиком з прорізами на сторонах, за допомогою яких блоки з'єднуються між собою в найрізноманітніших комбінаціях. Три розміри блоків дозволяють створювати унікальний конструктор та гармонійно вписувати стелаж в інтер'єр будинку чи офісу.

модульний стелаж Konnex стелаж конструктор Konnex

Італієць Джорджіо Капорасо (Giorgio Caporaso) став ідейним натхненником оригінальної системи модульних полиць, які можуть набувати будь-якої форми і навіть змінювати колір. Дизайнери передбачили можливість зміни фасадних панелей на кольорові, тому користувач може змінити класичну дерев'яну фактуру на яскравий вибух абстрактних візерунків у будь-який момент часу.

модуль стелажу Джорджіо Капорасо модульний стелаж конструктор Giorgio Caporaso стелаж конструктор Giorgio CaporasoМодульну систему зберігання Boox створили китайські промислові дизайнери Хан Лі (Han Li) та Ян Ху (Yan Hu). Стелаж конструктор є простим предметом меблів без особливих дизайнерських вишукувань і оригінальних деталей. Саме простота, доступність та динаміка, за задумом авторів, є основними якостями модульної стінки.

модульна стінка Boox

Основою стелажу виступає великий короб-рама, одна з найпростіших форм у виробництві шаф. До того ж таку основу легко зібрати своїми руками. Все це призводить до низької вартості готового виробу. Як окремі елементи конструкції виступають ящики, що закриваються (відкриті ящики, картонні коробки). Концепт дуже простий – користувач укладає у великий каркас ящики так, щоб відстані між ними формували відкриті полиці та ніші. Залежно від кількості та розміру окремих блоків, можна змінювати загальний дизайн стелажу та налаштовувати його під речі, що зберігаються.

стелаж конструктор Boox

Як правило, окремі модулі збірних меблів представлені у формі куба або паралелепіпеда. Але не тільки прямі кути можуть формувати стійкі та надійні меблі. Модульна система Build німецьких дизайнерів Годфрі Вуда (Godfrey Wood) та Тома Балхатчета (Tom Ballhatchet) є окремими блоками неправильної форми.

стелаж - конструктор Build

Блоки можуть використовуватися окремо як тумбочки або полиці настінні, а також можуть бути об'єднані в єдиний стелаж, що стоїть на підлозі. Скласти цілісну конструкцію буде не так просто, як із прямокутними деталями. Користувачеві пропонують проявити логічне мислення та здатність складати пазли.

стелаж - конструктор Build від Movisi полиці конструктор Build

Сьогодні друк на 3D принтері стає все більш доступним і швидко набирає популярності. Стелаж конструктор SuperMod студії Simplus Design складається із окремих блоків, надрукованих на 3D принтері.

3D принетр стелаж конструктор модульний стелаж конструктор SuperMod на 3D принтері

Сучасні модульні стінки та стелажі стануть функціональним декором будь-якого інтер'єру, придивіться до http://www.e-mebel.spb.ru/living_room/modular_wall/. Безперечна перевага збірних конструкцій — у мобільності та гнучкості дизайну. І якщо ви затеяли ремонт в будинку і вирішили поміняти меблі, рекомендуємо відмовитися від громіздких цільних меблів і зупинити свій вибір на оригінальних стелажах-конструкторах.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Думки 2 про “Модульный стеллаж конструктор: 10 идей”

 1. Nogfo

  Дуже круто, ми з чоловіком вже навіть підібрали який робити будемо)

  1. Андрей

   Цікаво, який і чи вийшло у результаті? Поділіться досвідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *