Надійні вхідні двері – запорука безпеки житла

Надійність та естетична привабливість, довговічність та стійкість до злому – саме такими базовими якостями повинні мати вхідні двері незалежно від їх вартості, особливостей конструкції, а також дизайнерського оформлення. І хоча сьогодні на ринку присутні різні типи вуличних вхідних дверейНайбільшою популярністю користуються металеві конструкції. Вони оптимально поєднують у собі всі основні експлуатаційні характеристики.

Металеві двері давно зарекомендували себе як практичні та довговічні конструкції, здатні забезпечити високий ступінь захисту житла від несанкціонованого проникнення, а також гармонійно доповнити оформлення вхідної групи, ставши повноцінним елементом екстер'єру приватного будинку. Однак металева не означає надійної. Такі показники, як міцність, стійкість до злому, тепло- і шумоізоляція безпосередньо залежать від якості використаних для виготовлення виробу матеріалів, технологій і навіть додаткових комплектуючих.

Конструкція металевих вхідних дверей

Основа будь-якої металевої вхідної конструкції – сталевий лист, який використовується для виготовлення її лицьового (зовнішнього) боку. Але міцність полотну надає не тільки він, а й додаткові внутрішні ребра жорсткості, які можуть бути:

  • вертикальні (поздовжні). Забезпечують стійкість лицьового листа до скручування, тобто не дозволяють відігнути лист по кутах, знизу або зверху;
  • горизонтальні (поперечні). Перешкоджають продавлюванню сталевого полотна та його відтискання від коробки;
  • комбіновані. Поєднують якості двох вищезгаданих типів ребер.

Що ж до товщини сталевого листа (він, до речі, може використовуватися не тільки із зовнішньої, але і з внутрішньої сторони), то вона повинна становити не менше 1,2 міліметра. Цей показник вважається критичним для вуличних конструкцій з легованої сталі, оскільки матеріал меншої товщини може бути легко продавлений незалежно від кількості ребер жорсткості, і навіть розрізаний консервним ножем. Для звичайної загартованої сталі допустимо використання листів товщиною не менше трьох міліметрів.

Захист від злому

Не тільки якість та товщина сталі впливають на надійність вхідних металевих дверей. Не менше значення відіграють петлі та спеціальні протизнімні елементи. Саме використання петель посиленого типу дає можливість забезпечити високий рівень захищеності конструкції від злому, а найкращим варіантом з цієї точки зору визнані петлі на опорних підшипниках.

Кількість петель залежить від різних факторів, включаючи габарити та вагу полотна. Однак навіть легковагі моделі повинні бути оснащені не менш ніж трьома петлями, доступ до яких із зовнішнього боку обов'язково повинен бути закритий. В іншому випадку вони можуть бути легко зрізані за допомогою звичайної болгарки.

Протизніманням називаються спеціальні сталеві вироби, які не дозволяють вийняти полотно з вхідного отвору навіть у тому випадку, якщо петлі були зрізані. Залежно від класу стійкості до зла їх може бути від одного до чотирьох.

Замок металевих дверей

Якими б міцними не були двері і яка б кількість протизнімань у ній не використовувалася, зламати її буде дуже легко, якщо вони не оснащені надійним замком. Сучасні моделі, зазвичай, мають два-три таких вироби, причому різного типу.

Найбільш надійними сьогодні є замки ригельного типу, основу яких лежить принцип традиційного засуву. При його замиканні ригель заходить у спеціальний отвір у коробці і фіксується пружною клямкою, а повернути його у відкрите положення можна лише за допомогою оригінального ключа.

Також полотна можуть бути укомплектовані сувальдними та циліндричними (англійськими) замками, які використовуються як додаткові елементи забезпечення захисту від злому. А багато виробників пропонують своїм клієнтам самостійно вибрати тип та кількість замків (за наявності конструкційної можливості).

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *