Вуличні датчики руху: різновиди, переваги, особливості роботи
Організація захисту приватної території є запорукою спокою, внутрішньої впевненості та комфорту. Пристрої, які реагують на найменший рух об'єкта, називають датчиками руху. Вони активно використовуються як охоронні системи. Вуличні датчики руху відрізняються від тих, що застосовуються в приміщенні тим, що витримують будь-які погодні умови, міцніші і не схильні до пошкоджень.
Види вуличних датчиків руху
Датчики класифікують за розташуванням. Це периметричні пристрої, які встановлюються по периметру території та фіксують будь-який рух в обмеженому діапазоні. І периферійні, які встановлюються для того, щоби спрацьовувати при порушенні приватних кордонів. Вони кріпляться на лицьовій частині будинку, на парканах та хвіртках.
За фізичними якостями технічні пристрої прийнято ділити на:
- Теплові. Інакше називаються інфрачервоні. Реагують на об'єкти, які мають температуру дещо вищу, ніж температура повітря. Від об'єкта виходить тепло, що фіксує напівпровідниковий сенсор із високою чутливістю. Слабке випромінювання тепла фіксується спеціальною лінзою Френеля. Детектор спрацьовує лише у тому випадку, якщо людина чи тварина рухаються. Тому не буде жодної реакції на побутову техніку, яка так само випромінює досить тепла.
- Звукові. Працюють за принципом ефекту Доплера: сигнал від рухомого предмета дещо інший, ніж сигнал від нерухомих елементів вулиці, двору. Вважаються одними з найвитриваліших щодо захисту від негоди.
- Мікрохвильові. Тут також діє ефект Доплера. Від пристрою постійно виходить сигнал, який неможливо почути чи відчути людині. Як тільки він порушується, відразу включається сирена, яка говорить про те, що на територію проникли сторонні.
Переваги використання
- Стандартний датчик є електронним «охоронцем» будинку чи будь-якого об'єкта, зокрема промислового. Він стоїть на варті захисту майна. Нерідко вміщує функцію відеоспостереження, може контролювати увімкнення та вимкнення світла.
- Пристрій привносить комфорт у побутове життя, тому що тепер при виході у двір світло вмикається саме по собі, і не потрібно шукати вимикач у темряві.
- Прилад здатний контролювати відразу кілька технічних пристроїв, у тому числі сигналізаційну систему, вуличні світильники, пожежну сигналізацію та інші елементи, що існують для захисту будинку та двору.
- У момент проникнення зловмисників на територію лунає сигнал тривоги, і не тільки в будинку, а й у приміщенні, що обслуговує.
Особливості роботи
Робота вуличних датчиків погіршується, якщо в них потрапляє пил: вона зменшує чутливість, через що точність спрацьовування пристрою знижується. Щоб датчики ніхто навмисне не зруйнував і не пошкодив, їх потрібно встановлювати на висоті або використовувати принципи прихованої установки. Корпус пристрою не пропускає воду, тому навіть при рясних осадках датчики продовжують працювати, а електронна система знаходиться під надійним захистом. Техніка здатна витримувати критичні температури навіть від -350 до +500.
Читайте також:
- Норкові шуби у світі моди: як вибрати та доглядати за шубою
- Як ефективно організувати корпоративне навчання: від тренінгів та семінарів до масштабних конференцій
- Бочка для меду: використання та рекомендації
- Віртуальний номер для WhatsApp: зручність, безпека та можливості
- Віртуальний номер телефону: Сучасне рішення для комунікацій