Що краще – римські чи рулонні штори?
Декоративне оформлення віконного простору – одне з найважливіших завдань будь-якого дизайнера.
Штори повинні мати не тільки естетично привабливий зовнішній вигляд, але й виконувати свою основну функцію (захист приміщення від сторонніх поглядів/сонячних променів). Традиційні текстильні штори у сучасних інтер'єрах практично не використовують. Вони дуже громіздкі, вимагають встановлення окремої гардини/карнизу та повністю виключають використання навколовіконного простору. На зміну їм прийшли римські та рулонні. Чим вони відрізняються? Спробуймо розібратися.
Римські штори
Класична Римська штора є відрізом тканини, пронизаний стрижнями управління, який кріпиться на тонкому карнизі. Завдяки спеціальному обтяжувачу, розташованому внизу, біля фіранки закріплюється характерна складчаста форма. Регулювати довжину штори можна за допомогою ланцюжкового або шнурового механізму, також у вас є можливість зафіксувати бажаний рівень освітлення ззовні.
Різновиди римських штор
- Класичні. Така штора у розгорнутому вигляді виглядає як рівне полотно, а складки утворюються лише в момент руху тканини нагору.
- Каскадні. Тут характерні складки залишаються навіть у повністю розкритому вигляді, саме через драпірування така фіранка отримала назву каскадної.
Римські штори чудово впишуться в будь-який інтер'єр, починаючи від скандинавського мінімалізму і закінчуючи урбаністичним лофтом. Це універсальне рішення для оформлення віконного простору, яке буде актуальним у всі часи.
Рулонні штори
Їх ще називають тканинними ролетами. Такі штори легко встановлюються на вікна будь-якої ширини, тому що не вимагають свердління додаткових отворів під час монтажу. Глобально вони поділяються на два типи:
- Відкритий. Вал з тканиною тут просто згортається у верхній частині вікна і розкривається при необхідності. Такі штори легкі і кріпляться прямо на віконну раму, їх будь-якої миті можна переважити на інше вікно без шкоди для вашого ремонту.
- Закритий. У закритій системі тканинний вал прикритий спеціальним алюмінієвим коробом, звідси пішла назва штори. Уздовж боків вікна кріпляться П-подібні планки, які створюють ефект рамки та забезпечують чіткий вектор руху тканини.
Однозначно відповісти на питання про те, чи краще римські або рулонні штори, неможливо. Кожен вирішує сам собі, який варіант оформлення вікна йому краще.
Читайте також: