Як встановити інфрачервону теплу підлогу самостійно?

Інфрачервона тепла підлога - це сучасна система, що генерує тепло завдяки інфрачервоному випромінюванню.

У цій статті Handmadeidea.com.ua крок за кроком розповість, як встановити плівкову теплу підлогу самостійно.

Існує 2 різновиди інфрачервоних статей:

  1. Плівковий – смужки рулонної плівки з карбоновою пастою всередині;
  2. Стрижневий – термічний мат із карбоновими стрижнями.

Тепла підлога плівкового типу користується більшою популярністю, ніж стрижневий, завдяки більш простому процесу установки. До його переваг можна додати:

  • Система підігріває не повітря, а об'єкти у приміщенні;
  • Інфрачервоне випромінювання не є небезпечним для живих істот і рослин;
  • Установку може здійснити початківець у будівельній діяльності самостійно;
  • Монтаж можна проводити на будь-який різновид обробки: ламінат, лінолеум, ковролін, паркет тощо.

Підготовчі роботи

Для самостійної установки інфрачервоного обігріву підлоги слід здійснити такі кроки:

  • Виявити потужність;
  • Вибрати матеріали;
  • Сформувати план укладання;
  • Зібрати конструкцію.

Далі розберемо кроки встановлення докладніше.

Підбір утеплювача

Невід'ємною складовою інфрачервоної теплої підлоги є утеплювач. Він необхідний для запобігання втраті тепла - це плити перекриття, або спресований грунт. Для теплих приміщень цілком вистачить утеплювача малої товщини, але для підлоги на 1-му поверсі знадобиться застосування більшого шару термоізоляції.

У вигляді утеплювача для інфрачервоної підлоги застосовують:

  • Пінопласт;
  • Екструзійний пінополістирол (ЕПС);
  • Підкладка із спіненого поліетилену.

Інші матеріали застосовуються рідше.

Пінополістирол правильніше використовувати при монтажі підлоги, під якою є ґрунт землі, або над льохом. У такому разі його кладуть товщиною 50-100 мм, а на нього встановлюють відбивну алюмінієву фольгу. Якщо це квартира, і нижче знаходиться житлове приміщення, досить спіненого поліетилену.

Яку товщину застосовувати підкладку?

Найчастіше вистачає листка шириною 5 міліметрів. Чітке значення необхідно уточнювати в документації виробника покриття для підлоги. Наприклад, для ламінату рекомендована підкладка шириною не більше 3 мм.

Нанесення міток

Спочатку на підлогу потрібно нанести мітки. На кресленні намічають ділянку розташування інфрачервоної плівки. Головне правило: під громіздкими меблями та побутовою технікою, тепла підлога не монтується.

Крім того, завдяки нанесенню міток, можна правильно порахувати необхідну кількість плівки та шнура, а також намітити відповідне місце розташування вимірювача температури та терморегулятора.

Працевлаштування

Цей процес складається з кількох кроків:

  1. Очищення підлоги від забруднень;
  2. Укладання утеплювача;
  3. Установка дроту для вимірювача тепла та живлення системи;
  4. Монтаж інфрачервоної плівки та її підключення;
  5. Укладання зовнішнього фінального покриття.

Установка терморегулятора

Перед встановленням терморегулятора слід розмітити місце його монтажу. Терморегулятор для теплої підлоги слід встановлювати на стіні на відстані 1,2-1,5 метри від інших джерел тепла. На розміченій ділянці потрібно висвердлити отвір під потрібний розмір терморегулятора. Від заглиблення у стіні зробіть стробу до підлоги для встановлення кабелю. У підготовлений простір підводиться провід від електричний щиток.

Монтаж утеплювача

На попередньо очищену підлогу розстилається рулонний утеплювач. Спінений поліетилен слід класти смужками стороною, що відображає догори. Смужки між собою приклеюються алюмінієвим скотчем.

До підлоги утеплювач можна приліпити двостороннім скотчем. Це відбувається, щоб уникнути його переміщення на момент роботи. Після укладання спіненого поліетилену починають встановлювати інфрачервону плівку.

Укладання та підключення

За попередньо розміченими розмірами ріжеться плівка так, щоб не порушити провідні струми смужки. Далі нарізані смужки розміщуються на утеплювач за передбаченою схемою.

Термоплівка фіксується двостороннім скотчем. Термодатчик встановлюється на відстані приблизно 1 метр від стіни, між двома смужками нагрівальної плівки. Його потрібно міцно зафіксувати скотчем до утеплювача.

Потім, від терморегулятора пнароджується і підключається кабель до однієї зі сторін нагрівальної стрічки за допомогою контактів, як показано на фото. 

Так само, необхідно з'єднати всі лінії між собою кабелем. Ділянки струмовивідних кінців ізолюються самоклеючими накладками, що не проводять струм.

Фінальне покриття

Перед завершенням встановлення теплої підлоги та покриттям його фінальним декоративним матеріалом обов'язково потрібно зробити короткочасний пробний запуск. Якщо все працює як ведеться, то можна приступати до укладання фінального покриття. Незалежно від того, який матеріал застосовуватиметься, обов'язково варто захистити інфрачервону плівку. Для цього найчастіше використовується прокладка із поліетиленової плівки.

Якщо як декоративне покриття використовується ламінат, його можна встановлювати без захисної плівки. У разі застосування лінолеуму або ковроліну, необхідно додатково встановити твердий настил, наприклад з ДСП плит. Це робиться для запобігання вигину і продавлювання інфрачервоної плівки при навантаженнях на підлогу.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *