Мармурове підвіконня в інтер'єрі

Мармурове підвіконня стане гарним оздобленням сучасних вікон!

Підвіконня із мармуру, сам по собі вже є прикрасою. Хороше оздоблення нижньої частини вікна дозволить не закривати віконний отвір. На підвіконні можна виставити декоративні дрібнички чи квіти.

Мармур - це натуральний камінь, що використовується протягом століть у будівництві та мистецтві, особливо в скульптурі та архітектурі. Сьогодні часто використовується цей дорогоцінний камінь у приватних будинках та квартирах. Поряд із підлогами, камінами, кухонними стільницями, одним з найпоширеніших застосувань даного матеріалу є підвіконня. Мармур може бути дуже цікавим та різноманітним матеріалом. Крім зазвичай білого, популярні зелені, сірі, сині, коричневі і навіть червоні відтінки. У цій статті Handmadeidea.com.ua розповість, чим відрізняється мармур від інших матеріалів, його особливості та використання у дизайні інтер'єру.

Міцний матеріал

Мармур – метаморфічна порода з високою твердістю. Він також є матеріалом, стійким до ударів та інших механічних пошкоджень. Його опір стиску становить 120-140 МПа. Велика перевага мармуру в тому, що його можна легко полірувати, щоб отримати різні ступені блиску. Єдине, що потрібно мати на увазі при виборі мармуру - це те, що цей матеріал є поглинаючим. Тому мармур зазвичай використовуються лише для внутрішніх підвіконь. При заливанні кольорової рідини матеріал може знебарвлюватись. Цей камінь вимагає регулярного просочення для запобігання поглинанню води та вологи. Муляри покривають його смолою.

Який колір вибрати?

Мармур зустрічається як у нашій країні, так і привозиться з-за кордону. Залежно від родовища та його мінерального складу мармур може бути пофарбований по-різному. У геологічному сенсі він є трансформованими вапняками — переважно це кристалічні кальцити і доломіти.

Каррарський мармур

Найблагороднішими вважаються білі італійські породи з околиць Каррари. Мармур такого відтінку привозять також із Греції, Іспанії, Єгипту, Македонії, Індії та Туреччини. Популярний сардинський мармур Breccia, який виділяє фарбування від білого до сірого, від безе до темно-коричневого. З Індії приходить ціла палітра різних відтінків зеленого, золотого, коричневого та інших.

Як і де купити мармурове підвіконня?

Мармурові підвіконня можна замовити в компаніях, які спеціалізуються на виробах з каменю. Наприклад, у нашій країні такою компанією є «КАМІНЬ УКР», яка виготовляє дуже красиві та якісні вироби з натурального та штучного каменю.

Ви можете вибрати підвіконня будь-яких розмірів, наприклад, дуже довгі, які стануть у нагоді в будинках, де є великі скління. Довжина великої плити з кар'єру може досягати 3 метри. Довгі підвіконня можуть бути товщі та ширші. Роблять такі підвіконня товщиною 2 або 3 см, іноді до 4 см. Ширина залежить від місця встановлення і може досягати ширини 25 см, при цьому трохи виступати з кладки. Якщо він повинен бути декоративнішим або виконувати функцію сидіння, він може бути до 40 см завширшки.

Мармурові підвіконня, виготовлені на замовлення, можуть мати декоративно окреслені краї, наприклад з підрізом. Такі елементи обробки вікон красиво виглядатимуть в стильних інтер'єрах. Якщо ви дбаєте про оригінальне фарбування, варто шукати компанію, яка привозить каміння з різних куточків світу.

Яка вартість?

Мармур – прекрасний, благородний, але відносно дорогий матеріал. Вартість мармурових підвіконь залежить від походження, фарбування та товщини матеріалу. Дешевше обійдуться світле каміння з рівномірним забарвленням. Найдорожчими є каміння у яскравих кольорах із виразними текстурами.

Будьте обережні з готовими підвіконнями, схожими на мармурові, які продаються на будівельних ринках. Вони мають товщину 2 см, довжину близько 100 см і коштують відносно не дорого. На жаль, ці вироби виготовлені з мармурового конгломерату, а не справжній камінь.

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Одна думка про “Мраморный подоконник в интерьере”

  1. Степан

    Також плюсом є можливість реставрації. При появі подряпин, тріщин або сколів, утворенні плям мармурові підвіконня підлягають реставрації. Фахівці студії каменю Clerys повертають будь-якому виробу з натурального каменю первісний вигляд позбавляють пошкоджень, роблять шліфування, переполірування та кристалізацію мармуру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *