Які жалюзі вибрати для пластикових вікон?

Перш, ніж ви почнете вибирати жалюзі, хочеться трохи розповісти про їхні особливості. Розрізняються жалюзі переважно за розташуванням ламелей (пластинок): вони бувають або вертикальні, або горизонтальні.

Вертикальні жалюзі використовують для вікон та для поділу простору в кімнатах, офісних та інших приміщеннях.

Горизонтальні жалюзі найчастіше вертикальних використовують у службових приміщеннях. Встановлюють їх, як у вікні, так і між рамами. Але останні для пластикових вікон не підходять.

Конструкція жалюзі не складна і складається з 4 основних компонентів:

  1. карниз (верхній та нижній профіль);
  2. ламелі (пластини із різних матеріалів). Вони послідовно кріпляться на карнизі. У нижній частині ламелів закріплюються грузики, щоб уникнути деформації в процесі експлуатації. Кожну з ламелей можна замінити у разі потреби.
  3. мотузка та волосінь, якою з'єднуються пластини;
  4. ланцюжок, за допомогою якого проводиться керування жалюзі.

Для вертикальних жалюзі важливим моментом у виборі є варіант керування. Тобто як, у який бік і наскільки зсуваються жалюзі, у разі потреби відкрити вікно. Існують різні варіанти – праворуч, ліворуч, із центру до країв.

Порада! Для збереження гармонії в кімнаті важливо пам'ятати: для вікон великих розмірів використовують жалюзі з широкими ламелями, а для вузьких відповідно з вузькими.

Матеріали та види

Матеріал, з якого будуть виготовлені жалюзі вибирають залежно від призначення приміщення, його габаритів, оздоблення та багато іншого. Роблять жалюзі із пластику та металу, а також із натуральних матеріалів (бамбук, різні тканини, дерево, льон, джут тощо).

Алюміній

Жалюзі з алюмінієвих ламелей захистить ваше житло від сонячних променів та чужих поглядів. Щоб уникнути перегріву, такі ламелі зазвичай обробляють жароміцною емаллю. Їх колір може бути найрізноманітнішим. До недоліків стандартних жалюзі з алюмінієвих ламелів можна віднести те, що легкі металеві деталі під впливом руху повітря видають «гуркіт». Хоча і це не проблема: цей недолік не докучатиме вам, якщо ви замовите жалюзі з нижньою або «похилою» фіксацією. Цих та інших недоліків позбавлена система Venus, спеціально розроблена для пластикових вікон, детальніше можна почитати на сторінці https://nikoss.com.ua/katalog-zhalyuzi/gorizontalnyie-zhalyuzi/venus-25/16-mm.html

Пластик

Такий матеріал, як пластик, відмінно підходить для виготовлення жалюзі. Він не потребує спеціального догляду, чудово миється, задовольняє всі вимоги гігієни приміщень. Якісні пластикові жалюзі відмінно тримають форму, але не варто встановлювати їх у місцях, де є джерела сильного нагрівання, наприклад батареї.

Дерево

Жалюзі, ламелі яких виконані з дерева виглядають стильно та елегантно. Цей вид матеріалу вважається одним із найдорожчих.

Пластини з дерева мають масу переваг перед своїми синтетичними родичами:

  • дерево – екологічно чистий матеріал;
  • має свій неперевершений та оригінальний малюнок;
  • чудово захищає від світла, але на сонці не перегрівається;
  • довговічні та легкі у догляді;
  • нарешті - виглядають дорого і шикарно, цим роблячи шляхетним навіть найпростіший інтер'єр.

Текстиль

Якщо ви вибрали тканинні матеріали, то не думайте, що купуєте в будинок новий «пилозбірник». Сучасні тканини для виготовлення жалюзі обробляють спеціальним «пиловідштовхуючим складом», зазвичай використовується матеріал поліестер. Наприклад, на фото показані так звані «штори пліссе» — жалюзі з гофрованої тканини, які виготовляються з будь-якого текстилю, що піддається гофруванню. Якщо ви віддаєте перевагу тканинним жалюзі, то варто пам'ятати при їх виборі те, що матерія повинна бути досить щільною. Саме густина забезпечить довговічність використання. Чим щільніша тканина, тим менше вона псуватиметься при чищенні, і вигорятиме на сонці. Повне затемнення кімнати забезпечить тканину Blackout (Блекаут).

Колір та дизайн

Колірна гамма сучасних жалюзі настільки широка і різноманітна, що підібрати забарвлення під певний інтер'єр не складно. Керуватись у цьому виборі лише своїми фантазіями, або прислухатися до поради знаючої людини (дизайнера) – вирішувати лише вам.

Можна придумати та замовити пластикові жалюзі з унікальним дизайном.. У цьому випадку ламелі виконуються не в традиційній, а в оригінальній формі, завдяки чому візерунчасті тіні заповнять простір вашої кімнати.

Якщо більше до душі вишуканість та нестандартність інтер'єру – вам знадобляться мультифактурні жалюзі. Їхня назва говорить сама за себе: ці жалюзі роблять із тканин різних фактур та кольорів, використовують мікс із різних матеріалів. У результаті може вийти щось повітряне, легке і незрівнянне.

Рулонні жалюзі, або так звані «ролети» – це тканина, намотана на вал. Такі рулонні штори зручно керуються за допомогою спеціального пристрою. Ви самостійно зможете регулювати висоту підйому та фіксацію полотна на певній висоті.

Саме ролети можна назвати альтернативою жалюзі. Незважаючи на те, що вони не дозволяють регулювати освітленість кімнати або її частини, зате рулонні штори можуть гармонійніше вписатися в той чи інший інтер'єр приміщення.

На таблиці нижче, ви можете подивитися, які види жалюзі найкраще підходять під різні приміщення:

Висновки

Виходячи з усього вищесказаного, експерти Handmadeidea.com.ua прийшли до висновку, що для пластикових вікон максимально підходять горизонтальні жалюзі з системою Венус. Плюси даної системи очевидні — це міцний механізм, є похила фіксація і відсутні мотузочки і палички, що телепаються, які заплутуються і заїдають, натомість один акуратний ланцюжок, яким легко і зручно керувати. А також безліч інших відмінних переваг, про які ви можете дізнатися, подивившись дане відео:

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *