Яку кухонну плиту можна вибрати для сучасного інтер'єру?

Кухні

Нині майже кожна господиня мріє про сучасну кухонну плиту. Її правильний вибір залежить насамперед від габаритів кухонних приміщень. Велика кухня може дозволити собі вільно піч, тобто. плити з варильною панеллю і духовкою разом. У невелику ж за розмірами кухню найкращим варіантом буде якраз вбудована техніка, коли купується незалежна варильна поверхня, а замість духовки – сучасна мікрохвильова піч, що має гриль і конвекцію. При виборі плити потрібно знати, що піч, що стоїть окремо, не вимагає повної заміни кухонних меблів та інтер'єру, що більш економічно, ніж покупка вбудованої техніки, установка якої також вимагає витрат.

Види кухонних плит

Існує три види кухонних плит: класика, вбудовані та вільні. Всі три види плит поділяються на електричні, газові та змішані. Змішані, тобто. газоелектричні, називаються так через те, що верх плити, наприклад, газовий, а духова шафа - електрична. Можливо, і комбінування на одній панелі газових конфорок з електричними. Однак найкращим варіантом на сьогоднішній день вважається електрична кухонна плита з духовкою, про переваги яких поговоримо нижче.

Електричні кухонні плити

Безпека використання електричних плит набагато вища, ніж газових. Але більший час розігріву страв та приготування їжі відрізняє електрику від газу, хоча на сьогоднішній день поява дорогих індукційних плит значно знизила існуючу раніше різницю. Інерційність конфорок електричних плит, що миттєво реагують на зменшення або збільшення нагріву, вигідно відрізняє їх від конфорок газових плит. Поділяють електричні плити на класику з емальованою поверхнею та конфорками-млинцями, а також плити з поверхнею зі склокераміки. Нестача класичних емальованих плит у довгому процесі приготування їжі. Але вартість таких плит набагато нижча.

Газова чи електрична духовка – що краще?

Газові духовки, крім класики, яка має два режими нагрівання, можуть бути і з 8 режимами, а також з вентилятором. Слід сказати і про режим очищення, який існує у дорогих моделях газових духовок. При цьому режимі після приготування їжі спрацьовує автоматична система очищення, чого немає в дешевших духових шафах. Стінки такої духовки покриті спеціальним складом, який поглинає жири, для очищення потрібно лише скористатися вологою губкою після використання духовки.

Електричні духовки поділяються на статичні та багатофункціональні. Багатофункціональними називають такі духовки, в яких примусова циркуляція повітря. Нагрівання забезпечують чотири елементи:

  1. верхній,
  2. нижній,
  3. задній (що знаходиться біля вентилятора),
  4. бічний.

Наявність вентилятора забезпечує рівномірну циркуляцію гарячого повітря на всій площі духової шафи. Такі духовки можуть мати 8 і більше режимів роботи. Статичні духовки мають нагрівальні трубчасті елементи вгорі і внизу шафи, вгорі також може знаходитися рожен і гриль. Всі сучасні види газових плит мають електричну функцію, що дозволяє підпалювати конфорки або пальники в духовці автоматично.

Газові плити

Вартість газових плит значно нижча від електричних, і в цьому їх величезний плюс. Для приготування на газовій плиті не потрібний спеціальний посуд, що також скорочує витрати на використання такого виду плит. Але існують також і мінуси: це можливість витоку газу, хоча у сучасних моделях вже ставлять систему газ-контроль, яка суттєво знижує небезпеку такого витоку. Мінусом також вважається і високий рівень забрудненості повітря та кухонних предметів.

У старих моделях газових плит можна було бачити лише круглі конфорки, сучасні моделі можуть похвалитися наявністю овальних або трикутних форм конфорок. Дорогі види газових плит мають конфорки, що дозволяють надшвидке приготування їжі, а також приготування на малому вогні. Газові плити можуть мати як газову, і електричну духовку.

Склокерамічні кухонні плити

Характеристика склокерамічних плит

  • дозволяють скоротити час готування майже вдовий і в цьому схожі на газові, але набагато безпечніші;
  • вимагають використання спеціального посуду з ідеально рівною та гладкою поверхнею дна;
  • через низькі бортики, що знаходяться по краях плити, молоко, що «втекло», доведеться ловити не тільки на плиті, а й витирати забруднену підлогу. Причому такі казуси можуть призвести і до розтріскування панелі.

Духовки у класичних електричних плитах керуються ручним способом. Більш дорогі моделі оснащені електронним управлінням, є також інноваційна функція відключення електроживлення. Кути варильної поверхні можуть бути оснащені спеціальними датчиками з інфрачервоним випромінюванням, які виконують роль контролера за температурою всередині каструлі. При досягненні потрібного значення електроживлення відключається. При виборі електричних плит необхідно звернути увагу на наявність функції автоматичного відключення, яке дозволить уберегти користувача від удару струмом. Якщо сім'я має маленьких дітей, то купувати плиту краще зі спеціальними ручками-магнітами, що управляють.

Комбіновані кухонні плити

Зазвичай такі види плит мають газові, так і електричні конфорки (2х2 або 3х1). Комбінованою також називають плиту з газовою варильною поверхнею та електричною духовкою, в якій також може бути спеціальний відсік для використання газового балона.

Вибір кухонних плит величезний, здатний задовольнити різні бажання. Головне при виборі знати, що саме вам потрібно і детально розглянути всі функціональні особливості тієї чи іншої моделі. Так як плиту купують у розрахунку на довгий термін служби до 30 років, тому потрібно зробити правильний вибір

Зберегти та поділитися:


Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *