Монтаж фасадного декору
Упорядкований фасадний декор приватного будинку створює гармонійність та оригінальність стилю. Унікальні дизайнерські деталі фасаду привертають увагу перехожих, збільшують ринкову ціну об'єкту. Сучасні матеріали для облицювання не обмежуються лише класичними видами колон, капітелей, різних балюстрад та старовинних карнизів.
Сьогодні в основі оздоблення зовнішньої сторони будинку застосовуються рельєфні панелі, великогабаритні радіусні елементи, багатовимірні грати. Архітектурні деталі, виконані з полімербетону, архікамню, склофібробетону, склокомпозиту та архітектурного бетону не просто повторюють структуру та колірні відтінки природних матеріалів, але також сприяють створенню фактурних особливостей та геометричних форм.
Зміст
Монтаж фасадного декору в приватних будинках
Установка деталей фасадного декору проводиться у кілька етапів. Фахівці рекомендують ретельно готувати поверхню, здійснювати настановні роботи у суворій відповідності до правил та особливостей кріплення того чи іншого матеріалу, а також не забувати про фінішне оздоблення.
Підготовка поверхні
Гарантія міцності фасадного декору та його довговічності набувається шляхом ґрунтовної підготовки фасаду, куди входить:
- видалення рухомих шарів штукатурки;
- очищення забруднень, жирових відкладень;
- ремонт поверхні за необхідності.
Монтажні роботи з обробки пінополістиролу
Монтаж панелей проводиться за сухої погоди та температури повітря вище 5°C. Стіна має бути захищена від зволоження. Існує кілька способів монтажу, при цьому щільне прилягання та відсутність зазорів забезпечується завдяки клейовому розчину.
Фахівці віддають пріоритет установці на дюбель-цвяхи та клейовий розчин одночасно. При встановленні об'ємних декоративних панелей рекомендується використовувати кріплення на дюбель-цвяхи без капелюшка. Спочатку в стіну згідно з попередньою розміткою вбиваються дюбелі, далі проводять суху розмітку матеріалу, прикладаючи його до місця майбутнього кріплення з невеликим зусиллям натискання, щоб на його монтажній стороні надрукувалися сліди. В одержаних відмітках робляться відповідні отвори для установки на 2/3 від товщини фасадного елемента.
Внутрішня частина матеріалу обмазується клеєм, після чого фасадний елемент одягається на встановлені дюбелі і щільно притискається до стіни. Варто враховувати, що на кожний погонний метр декорованого фасаду необхідно використовувати чотири дюбелі, що встановлюються на глибину 60 мм для бетонної та цегляної стіни та 80-100 мм для інших типів матеріалу.
Фінішне оздоблення на прикладі пінополістеролу
Після висихання клею місця з'єднання декорованого фасаду закладаються аримрувальною сумішшю. Вона наноситься спеціальним шпателем, а після застигання обробляється абразивним матеріалом, дозволяється фарбування.
Читайте також: